• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Petrol fiyatlarının düşmesi için çalışmalara başlamıştı! Bugün ölü bulundu

Petrol fiyatlarının düşmesi için çalışmalara başlayan Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü Genel Sekreteri Muhammed Sanusi Barkindo, 63 yaşında hayatını kaybetti.

Yeniakit Publisher
2022-07-06 15:14:00 -
Petrol fiyatlarının düşmesi için çalışmalara başlamıştı! Bugün ölü bulundu

Nijerya Ulusal Petrol Şirketi Genel Müdürü Mele Kyari, petrol krizinin yaşandığı günlerde şüpheli ölüm haberini duyurdu.

Kyari, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) Genel Sekreteri Muhammed Sanesi Barkindo’nun hayatını kaybettiğini açıkladı.

Ölümünün nedeni araştırılıyor

Petrol fiyatlarının düşmesi için ciddi çaba harcadığı bilinen 63 yaşındaki Nijeryalı sekreterin ölüm nedeni ise henüz bilinmiyor.

1 Ağustos'ta görevini devredecekti

Şüpheli ölümü ile gündeme gelen Barkindo’nun 2016 tarihinden beri yürüttüğü genel sekreterliğini, 1 Ağustos’ta Heysem el-Gais’e devredecekti.

Ölümünden bir gün önce Nijerya'nın başkentindeki enerji konferansında konuşan Barkindo Rusya'ya karşı gerçekleştirilen yaptırımlar nedeniyle daralan petrol üretimine değindi.

Barkindo konuşmasında, "Ancak, İran İslam Cumhuriyeti ve Venezüela tarafından üretilen petrolün piyasaya sürülmesine tekrar izin verilirse kapasiteyi artırabilirz." ifadelerini aktarmıştı.

Barkindo'nun seçkin üye olacağı bildirilmişti

Birkaç gün önce Barkindo'nun OPEC'teki görevi sonrası Atlantik Konseyi'nin Küresel Enerji Merkezi'ne seçkin üye olarak katılacağı bildirilmişti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

diyarbakırlı

Bu ölüm bir komplo teorisi değil gerçek bir komplo ölümüdür. Bu komployu kuranlar da küresel enerji devlerinin suikastleridir.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23