Petek bal mı, süzme bal mı?

Sahtecilik son zamanlarda bütün gıdalara yayıldı. Peki bal üzerinde bu yapılıyor mu?

14 Mayıs 2019 Salı 07:23
Petek bal mı, süzme bal mı?

Genel olarak halk arasında doğala daha yakın görünümlü olan yiyecekler ''doğal'' kabul edilir. Petek balda bunlardan biri..

Süzme bal, Petek balın üzerindeki sır alınıp süzülerek elde edilir. İçerisinde peteğe ait her delikteki bal mevcuttur. Homojendir. Bu yüzden süzme balda yapılan bir test, o balın sahte olup olmadığını ya da arılara şeker verilip verilmediğini meydana çıkarır. Paketlenmiş ve test edilmiş markalardan aldığınız balları kullanabilirsiniz çünkü testleri yapılmıştır.

Petek balda ise durum farklıdır. Her bir petekten numune alınıp test edilmesi sonucunda ancak anlaşılabilir sahte ya da gerçeklik. Yani peteği aldığınız yere tam anlamıyla güvenmelisiniz. 

Balın içerisinde; kalsiyum, fosfat, sodyum, magnezyum, demir, c vitamini, potasyum, magnezyum ve  b vitamini içerir. Bulunmaz bir şifa kaynağıdır. Özellikle çocuklarınız için doğal ve güvenilir yerlerden alışveriş yapmaya özen gösterin.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Mayıs 2019 Salı 07:23

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    24 Mayıs 2019