• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Parayı görünce döküldü! Ahlaksız dizilerin oyuncusu Beren Saat, Netflix'in sapkın propagandalarını böyle savundu

Sapkın propagandalarıyla meşhur Netflix’ten 6 milyon TL alan ahlaksız projelerin oyuncusu Beren Saat, platformda eşcinselliği öven filmleri açık açık savundu.

2019-12-29 12:51:00 - 2019-12-29 12:57:32
Parayı görünce döküldü! Ahlaksız dizilerin oyuncusu Beren Saat, Netflix'in sapkın propagandalarını böyle savundu

ABD merkezli Netflix, yapımlarında verdiği mesajlarla özellik Türk-İslam kültürünün temel yapı taşı olan aile kurumunu tehlikeye atıyor. Eşcinsel karakterlerin her dizi ve filmde yer alması, uyuşturucuya özendiren sahnelerin ekrana getirilmesi izleyenlerin tepkisine neden oldu. Birçok kullanıcı, platforma olan aboneliğini sonlandırma kararı aldı. İptallerin hızlanmasının en büyük nedeni ise, eşcinsellik mesajlarının çocukların izlediği çizgi filmlere kadar taşınması oldu. Netflix'te yer alan bir animasyon filminde, 8-9 yaşlarındaki iki kız arasındaki sapkın ilişkiye yer verilmişti.

Netflix'i savunma görevi ise, son dizisiyle platformdan 6 milyon TL'yi cebe indiren Beren Saat'e verildi. ABD'li şirketle yeni bir yapım için anlaşan Beren Saat, ensonhaber'in haberine göre, yaklaşık 6 milyon liralık bir sözleşmeye imza attı.

Rezil dizide yer alıyor: Kardeşinin sevgilisiyle...

Saat'in oynadığı dizide de çarpık ilişkiler var. Dizide; Beren Saat ile 6 yıllık ilişkisi olan karakter, ilerleyen bölümlerde Beren Saat'in kardeşiyle ilişki yaşamaya başlıyor. Bu anlar, oldukça normal bir durum gibi izleyiciye aktarılıyor. Tepkilere neden olan sahnelerin üzerinden diziyle ilgili bir röportaj veren Beren Saat, Netflix'in yapımları hakkında konuştu.

Skandal sözler

Hürriyet'in "Netflix dizilerinde eşcinsel karakterlerin olması eşcinselliği tetikler mi noktasına gelindi. Sizce?" sorusuna cevap veren Beren Saat, "Sinema, edebiyat, belgesel olmasa zenginleşemeyiz. Birbirine benzemeyen hikâyelerin anlatılması bir lütuftur. Hayatınızın çakışamayacağı biriyle empati fırsatı tanır size, zihninizi gidemeyeceğiniz yerlere vardırır." ifadelerini kullandı. Beren Saat, dizilerdeki sansürlere de karşı çıktı. Ahlaksız sahnelerinin sansürlenmesinin doğru olmadığını savunan Beren Saat, dünyada cinsel ilişki yaşının düştüğüne dikkat çekti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

II.Murat

Akit size ne?Herseye burnunuzu sokmayin.
 • Yanıtla

Sel

..... dan ne neklenır
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı