Oy hırsızları projeleri de çalmış

İstanbul’un en mahrem bilgilerini FETÖ taktiğiyle kopyalamaya çalışırken suçüstü yakalanan CHP’nin proje adayı Ekrem İmamoğlu’nun, AK Parti’nin hizmetlerini sahiplenmek için çok kirli algı operasyonuna giriştiği ortaya çıktı. “Su ve öğrenci indirimi bizim projemiz” diyen CHP, 6 ay önceki yüzde 15 indirime karşı çıkmış!

20 Mayıs 2019 Pazartesi 09:20

Türk siyasi tarihinin en şaibeli ismi CHP’nin proje adayı Ekrem İmamoğlu, AK Parti’nin icraatlarını sahiplenmek için sinsi bir planı devreye aldığı ortaya çıktı. AK Parti’nin su ve toplu taşımadaki indirimlerinin ‘kendi projesi’ olduğunu iddia eden İmamoğlu’nun böylece hem projeleri itibarsızlaştırdığı hem de icraatların üzerine konmaya çalıştığı belirlendi. İftiralar üzerine kurduğu kampanya sürecinde AK Parti’nin hizmetlerini hedef alarak, ‘kopya’ olduğu imasında bulunan CHP’li İmamoğlu’nun bu sayede, seçmenlerine projeye diye vadettiği bitmiş eserleri ‘gizleme’ gayretinde olduğu kaydedildi. 

Projeleri çalmışlar

Sinsiliğini ve kibrini ‘mütevazı’ görünerek gizlemeye çalışan Ekrem İmamoğlu, birkaç oy fazla alabilmek için hiçbir etki değer tanımıyor. Şaibeli bir şekilde oturduğu İBB Başkanlığı koltuğundan YSK’nın maşeri vicdanı rahatlatan kararı sonrası kalkan İmamoğlu, yeni süreçte iftiralarla dolu bir kampanya yürütüyor. AK Parti Grubu’nun İstanbul’da yüzde 46’ya varan su indirimini ve öğrenci kartlarının 85 liradan 40 liraya indirmesini sahiplenmeye çalışan İmamoğlu, söz konusu icraatlarını kendisinden esinlenerek yapıldığını iddia ediyor. Oysa gerçekler, İmamoğlu’nu yalanlarken, aksine kendisinin birçok projeyi AK Parti’den çalarak halka vaat diye sunduğunu gözler önüne seriyor. Yaklaşık 6 ay önce İstanbul’da, yüzde 15 su indirimine gidilmiş, İmamoğlu’nun da aralarında bulunduğu CHP grubu ret oyu vermişti.

Kopyacı Ekrem

İmamoğlu’nun arak projeleri bu kadarla da sınırlı kalmıyor. İBB tarafından yapımı tamamlanan ve test sürüşlerine başlanan Eminönü-Eyüpsultan-Alibeyköy tramvay hattını sahiplenen İmamoğlu, açılmaya hazırlanan hatları inşa edeceğini vadetmişti. Yine İBB tarafından yapımı tamamlanan Mahmutbey-Mecidiyeköy metrosunun da kendi döneminde yapılacağını iddia eden İmamoğlu, göz göre göre ifsada imza atmıştı. Bitmiş projeleri halka vadetmekten zerrece utanmayan İmamoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürümeyi teşvik etmek için hayata geçirilen ‘akıllı telefon’ uygulamasını da çalmakta beis görmemişti.

Her dümencilik var

AK Parti tarafından hayata geçirilen ve millet nezdinde büyük beğeni toplayan ‘Millet Bahçeleri’ projesini de sahiplenmek isteyen İmamoğlu, kendini komik duruma düşürmüştü. Millet Bahçelerinin ismini ‘Yaşam Vadisi’ olarak değiştiren İmamoğlu, İstanbul’da yapımı devam eden projelerin de üstüne konmak istemişti. İBB tarafından 2018 yılında patenti alınan ve 31 Ekim 2018 tarihinde ‘İstanbulkart Mobil Uygulaması’nın basın lansmanında kullanılan “İSTANBUL SENİN” projesini de sahiplenmişti.

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 20 Mayıs 2019 Pazartesi 09:20

YORUM YAZ

 • ReisReis29 gün önce
  bu yazıyı yazan yazara sorsalar oruçluyum hamdolsun diyecek ama herifin işi gücü yalan dolan yazmak. utanmadan bir de oy çalan yazmış, ysk iptal sebebini açıklamışken. göz göre göre yalan söylüyorlar. fetö taktiklerini de en iyi siz bilirsiniz bu arada. malum yıllardır sümüklerini yiyordunuz herifin. korkun bütün mamalarınız kesilecek inşallah 23 haziran'da.
 • RECEPRECEP1 ay önce
  FETODAFIRILDAKBİTMEZ.ADAMLARKENDİLERİLÜXARABAYABİNER ,HZ PEYGAMBER SAV.'ME GELİNCEKAMYONETEBİNDİRİRLER
 • BozkurtBozkurt1 ay önce
  Yav he he sen iski deki arac skandalini yazabirlirmisin
 • enine boyunaenine boyuna1 ay önce
  2 Yüzlüler. seçimin iptal olacağını anladı mazbatayı alır almaz ilk iş 2 yüzlülük hemen öğrenci akbilinde indrim yapmak. yav sizkim halka hizmet kim. siz göz boyamacılar. chp li hangi belediye başkanı seçiripteulaşımda indirim yaptı söyleyin bakalım.bu chp fetösenaryosu ile yönetiliyor. çok şeytani planlar uyguluyorlar. hepside tuzak kerdeşlerim tuzak.aman aman İstanbulu bu fetöcülere düşman iş birlikçilerine teslim etmeyelim.
 • RECEPRECEP1 ay önce
  ÇAKMA EKREM , BAŞÇALAN EKREM.
 • aliali1 ay önce
  ÇAL..ÇAL..ÇAL..
 • vatandaşvatandaş1 ay önce
  Caglar Tombul yorma kendini boşuna. Bu yazılanlar sana bana değil balık hafızalılara. Emin ol bu yazılanlara inanan çok :)))
 • mpoyrazmpoyraz1 ay önce
  ne kadar karalama kampanyası yaparsanız yapın her şey güzel olacak EYTgücünü görün artık
 • mustafamustafa1 ay önce
  böylelerinin sabıkaları arasında İBB nin hizmeti olan oturma banklarına vs hizmetlerine B.düzü belediyesi ismini yazıp sahip çıkmak? ta vardır!
 • Caglar TombulCaglar Tombul1 ay önce
  Sayin yazar,mesleginizi dogru dürüst yaparsaniz bu mübarek Ramazan ayinda sevaba girersiniz. Binali Yildirim 31 Mart gecesi bu indirimler için kaynak olmadigini söyledi. Imamoglu bu projeleri baslatinca, indirimler hayata geçti.Simdi de hirsiz diyorsunuz,ne hirsizligini gördünüz Hiç yakistiramdim size.
 • ankaralıankaralı1 ay önce
  hırsızlık bunların ruhunda var
 • ahmed saidahmed said1 ay önce
  bir patrona halilin gelip medeniyeti zir u zeber etmesini kim ister.????????????FAKAT GARİPTİR..HER PATRONA HALİL HALKIN KAHİR EKSERİYETİNİN OLUR VERİP TASVİP ETMESİYLE MEYDAN ALIR..ALLAHIN İŞLERİNE AKIL SIR YETİŞMEZ.DERVİŞ BABA ERENLER AANI SEYR EYLER..
 • galipgalip1 ay önce
  6 ay önce imamoğlu nerdeydi ret oyu vermiş su indirimine
 • AnıtkabirAnıtkabir1 ay önce
  çimdi anıtkabirde çalıntı projeydi desem gülersiniz alın ispatı : google resimlerde şunu bi aratın 》 lincoln memorial at night
 • Ali DENİZZ Ali DENİZZ 1 ay önce
  Abi adamın mesleği bu çalmadan duramıyor şaşırdınız mı? FETÖ taktiği ile sinsice ilerlemeye çalışıyor. Masum masum konuşmalarla milleti kandırmaya çalışıyor. Bir insan bu kadar yapmacık olamaz. Nasıl oluyorda bu yapmacıklığı İstanbul un yarıya yakını fark edemiyor anlamakta zorlanıyorum.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Haziran 2019