• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Orhan Miroğlu: Türkiye’yi karşısına alan hiçbir Kürt hareketi başarılı olamaz

AK Parti Mardin eski Milletvekili Orhan Miroğlu, Türkiye’yi karşısına alan hiçbir Kürt hareketinin ‘Kürtler için statü, Kürtler için hak hukuk’ talep etmesi ve bu mücadeleyi başarıyla sonlandırmasının mümkün olmadığını söyledi.

Yeniakit Publisher
2019-10-09 14:26:00 -
Orhan Miroğlu: Türkiye’yi karşısına alan hiçbir Kürt hareketi başarılı olamaz

Sezai Erhan   yeniakit.com.tr  AK Parti Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Mardin eski Milletvekili Orhan Miroğlu, ABD Başkanı Donald Trump'ın Suriye'nin kuzeyinden çekilme kararı ve bu kararın bölgedeki Kürtler üzerindeki etkisiyle ilgili sosyal medya hesabından değerlendirmelerde bulundu.

Bölgede ne olacaksa Türkiye ile olacak

Miroğlu, bölgede her ne olacaksa Trump’la değil Türkiye ile olacağını belirten Miroğlu, “Türkiye’yi karşısına alarak, Türkiye’ye düşmanlık yaparak, hiç bir Kürt hareketinin ‘Kürtler için statü, Kürtler için hak hukuk’ talep etmesi ve bu mücadeleyi başarıyla sonlandırması mümkün değildir. Her ne olacaksa Trump’la değil,Türkiye’yle olacak” dedi.

İhanet edene ihanet ederler

Miroğlu, “Eğer daha dün çözüm sürecine ihanet etmeseydiniz, bugün ‘Amerika bize ihanet etti’ demek zorunda kalmazdınız. İhanet edene ihanet ederler. Kürt halkının özgürlük uğruna iki yüzyıldır verdiği mücadelede bir imkan değil, bir engelsiniz. Onuru tarih boyunca kırılmış bir halkın onurunu bir kez daha kırdınız. Ne diyor Trump:Paralarını verdik, bizim için savaştılar. Tercümesi, Amerikalı anneler ağlamasın diye Kürt gençlerini kendilerinin olmayan bir savaşa sokup telef ettiniz” ifadelerini kullandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

nadim hatipoğulları

HELAL ADAMSIN MİROĞLU BÖYLE ÇOK VATANSEVER KÜRT VATANDAŞIMIZ VAR VATAN İÇİN DİN İÇİN BAYRAK İÇİN SAHİP ÇIKILMALI BU VATANDAŞLARIMIZIDA HAİNLERİ BESLEYEN ABD AVRUPADA MUTLAKA DEVLETİMİZ PANELLER DÜZENLEYEREK DEVLETİMİZİN KÜRT VATANDAŞLARLA BİR PROBLEMİNİN OLMADIĞINI GÖZLERİNE SOKMALI DEVLETİN KÜRT TÜRK FARK ETMEZ HAİN KİMSE ONUNLA HESABI VAR.BU HESABIDA MUTLAKA SORMALI.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı