Netflix İslamofobiyi körüklüyor

Eşcinsel sapkınlığın propagandasını yaptığını ifşa ettiğimiz dijital TV sunucusu Netflix’in, birçok filminde İslam düşmanlığı da yapıldığı ortaya çıktı. Film tekeli oluşturan Netflix’in, dinimizi çağdışı gösteren içerikleri fütursuzca yayınladığı bildirildi.

24 Temmuz 2019 Çarşamba 09:39
Netflix İslamofobiyi körüklüyor

 Hakkı Bilir  İstanbul 

LGBTİ’li ahlaksızların gönüllü propagandasını yapan Netflix’in, İslam’ı ve Müslümanları kötüleyen bir yayın politikası benimsediği ortaya çıktı. İnternet üzerinden yayın yapan ve hiçbir sansüre uğramayan Netflix’in Müslümanları aşağılayan ve kötü gösteren dizi ve filmleri milyonlarca kullanıcısına ulaştırarak İslamofobinin körüklenmesinde büyük pay sahibi olduğu belirlendi. Hiçbir denetime tabi tutulmamanın verdiği rahatlıkla Müslümanlara saldıran Netflix’in, Homeland, Elite, Bodyguard, Collateral, Black Mirror dizileri ile Diktatör, Brid Box, The Promise filmlerinde kutsal değerlerimize hakaret içeren sahnelere yer verildiği saptandı.

Yayınlanan dizi ve filmlerde İslam düşmanlığı işleniyor

Şehvetperest eşcinsellerin hamiliğine soyunan yeni nesil TV ekranı Netflix, yeryüzünde 2 milyara yakın inananı bulunan mukaddes dinimiz İslam’a en ağır ithamlarla saldırmaktan geri durmuyor. Sahne geçişleri başta olmak üzere alakalı alakasız birçok yerde İslamofobiyi körükleyen doneler kullanan Netflix’in birçok dizi ve filmi ise aleni şekilde İslam düşmanlığı içeriyor. Geçtiğimiz aylarda Netflix bünyesinde gösterime giren Elite dizisi anti İslam sahneleriyle dikkat çekiyor. İspanya’daki bir lisede geçen dizide başörtülü bir karaktere önce örtüsü çıkarttırılıyor ve Müslüman kimliğiyle dalga geçiliyor. Gayri ahlaki sahnelerin sıklıkla gösterildiği dizide Müslümanlar ikinci sınıf vatandaşlar olarak lanse ediliyor. Black Mirror dizisinin birçok bölümünde de Müslümanları kötü gösteren sahnelere yer veriliyor.

Dünyadaki İslamofobik akımlara sinsi destek

Netflix’te yayınlanan Homeland dizisi de baştan sona İslamofobik öğeler içeriyor. Dizinin tanıtım afişinde bile tesettürlü kadınlar arasında kalan bir kadının yüzündeki dehşet ifadesi seçilebiliyor. ABD’nin işgal ettiği ülkelerde akıttığı kanı görmeyen Netflix, toprakları emperyalistlerin eline geçmiş Müslümanları vahşi ve kan dökücü insanlar olarak tasvir ediyor. ABD’nin katliamlarını adeta meşrulaştıran dizi sanat adı altına aleni ırkçılık yapıyor. Yine bir Netflix yapımı olan Bodyguard isimli dizide de Amerikan kumpasları legalize edilirken, Müslümanlar vahşi olarak ekrana yansıtılıyor. Netflix’in mini dizisi Collateral’de de cennet vatanımız üzerinden İslamofobi düşmanlığı körükleniyor. Dizi karakterlerinden biri çocukluğunun Kırıkkale’de geçtiğini söyleyerek, “dünyanın en berbat şehri’ olduğu iddiasına bulunuyor.

Hem Müslüman hem de Türk düşmanlığı yapıyorlar!

Netflix’te yayınlanan filmlerde de durum pek farklı değil. Diktatör isimli komedi filminde, baskıcı bir Arap yönetici karakteri üzerinden İslam’a saldıran Netflix, Müslüman ahaliyle de dalga geçiyor. Brid Box filminin sahne geçişlerinden birinde ise ülkemizde gerçekleşen bir kaza görüntüsü ekrana aktarılarak subliminal mesaj veriliyor. The Promise isimli rezil filmde ise sözde Ermeni soykırımı işlenerek ülkemiz hedef alınıyor.

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 24 Temmuz 2019 Çarşamba 09:39

YORUM YAZ

 • JicJic2 ay önce
  Şimdi sallama zamanı
 • Abdullah MuratAbdullah Murat2 ay önce
  Emr Esasen kulluk için yaratıldın. Pislik ve düşman olarak bildirilen hristiyan ve yahudileri hayranlık ile izleyesin diye değil sen neyi iş edindin. Flistinde kutsal kabul edilen bir mescidin işgal altında haberin olduda ne yapıyorsun.Lakin Allah için yasaklar iseniz bunu Allahın hükümlerine topyekün geçerek yapın yoksa gene denge bozulur bu sebeple Allahın hükümlerini getirelim yasaklarımız kurandaki suçlar olsun helallerimiz onun izin verdiklerinden ibaret Adaletimiz ise onun hükümleri. Böylece gerçek birer müslüman olabiliriz Allahın hükümlerini istemeyen müslüman değildir
 • Türk GençliğiTürk Gençliği2 ay önce
  Her gün istisnasız her kanalda 3 saat dizi yayınlanıyor. Uyuşturucu satıcılığı var, fuhuş var, kadına şiddet var, özendirici içerikler hat safhada fakat gözünüze batan Netflix. Netflix'e küçük bir çocuğun erişmesi kolay değil. Fakat eline kumandayı alıp istediği bir kanalı açabilir. At gözlüklerinizi çıkarın. Ben henüz 16 yaşına iken bunların farkına varabiliyorken siz gibi yetişkinler halen milleti kötüleyin. Önce bir kendinizi tanıyın sonra elaleme dil uzatın.
 • EmrEmr2 ay önce
  Onuda kapatin, hatta tv yi komple kaldiralim dunyadan bi haber yasiyalim. Bu kafayla bizim isimiz zor hemde cok zor. Millet gider mersine biz gideriz tersine... geri kafalilar
 • KerimKerim2 ay önce
  İzleme o zaman öyle dizileri filmleri. Her şeye bir şey ya!!
 • ahmetahmet2 ay önce
  sadece NEtflix değil, Dıgıturk ve normal kanallarda hatta TRT de bile denetimsiz, kalitesiz, ucuz ABD katliamlarını meşru, kaatillerini kahraman gösteren, ANTİİSLAM PROPAGANDASI ve KOKUNÇ ŞİDDET/KAN/CİNAYET sahneleri dolu filmlereDUR DENİLMESİ GEREKİYOR!!! Toplumumuzda da bu tür filmleri izleyen psikopatların TV haberlerine konu olancinayetleri işlerken bu filmlerle beyinlere kazınan sahne, yöntem, çeşitlilik, sapıklık, canilik metodlarını uygulaması olayın tahlikeli boyutta olduğunu yeterince gösteriyor.
 • Abdullah MuratAbdullah Murat2 ay önce
  Allahın halifesi olunda dünyada onun hükümleriyle adaleti sağlayın Addaleti allahın hükümleri suçu kötülüğü ise ona isyan ve günah olarak tanımlayın ve Allahın emri üzere kötülüğü yasaklayın iyliği emredin yani buna göre yasa koyun ve kolluk kuvvetleriniz Allahın sınırlarını kollayın Özgürlük isyan değildir Özgürlük Kul olabilmektir. Özgürlük isyan olursa kafir olursun. ve o seni özgürlük diye çağırıp aldatmış şeytanın peşinden cehenneme gidersin
 • meyyidmeyyid2 ay önce
  yine netflix için yapılan türk dizisi "hakan" filminde de yaşayışlarına bakarsanız burası asla müslüman ülkesi demezsiniz.yabancı bir kişi izlesin türkiye yi hiristiyan ülkesi sanar..çünkü alkol var zina var küfür var.daha neler neler..hepside rahatça yapılıyor filmde, hiç çekinmede olmadan...
 • Abdullah MuratAbdullah Murat2 ay önce
  İslam kafire korku salmalıdır İslam kolay ve hoş birşey değildir İslamda sürülme el ayak kesme ve idam vardır İslamda Müşrikler pislikten ibarettir 5 vakit namaz ise gerçekten zordur. Kadınlar sıcakta başötüsü takar Allah için hoşa gitmeyen şeyleri sabrederek yaparlar. Ona Ancak Allahın kalbini yakın kıldıkları yaklaşır. Haz İbrahim duası insanların kalbini yaklaştırdır. Onun için islam neyse o şekilde yaşanır İnsanlar dünya hayatı hakkındaki gerçeğe çağırılı İmtihan oluşu ve bir düşman ile mücadeleye dayanmaktır İslam şirin gösterilemez islam sadece kuranın rehberliğinde peygamberin örnekliği ile yaşanır. İslamda dostluk ve düşmanlık bunu Allah için yapmak ve doğru yapmak çok önemlidir Kafirlerle dost olmak onlardan olmaya sebepti zalime ne meyledilir nede sevilir Müminler birbirine kardeşlik ve dostluk bağı ile bağlanmışlardır ama kafire karşı ise onurlu ve şiddetli bir düşmanlık yaparlar.KAFİRLER İSTER KORKSUN İSTER YAKINLIK DUYSUN ONLARIN BU TUTUMLARI SABİT OLMAYIP ARADAKİ DÜŞMANLIK İLAHİ BİR EMİRDİR
 • AhmetAhmet2 ay önce
  Şikayet edeceğinize çalışın daha iyisini yapın, insanlar sizi tercih etsin. Ben şahsen tv kanallarını izlemiyorum artık netflix candır...
 • Muahmmed LalebolMuahmmed Lalebol2 ay önce
  İzlemeyin o zaman kardeşim, karışan mı var size! İnsanların özgürlüpüne karıştığınız an, demokrasiyi ihlal edersiniz ki, bu bir suçtur!
 • durmuş sezerdurmuş sezer2 ay önce
  Aptallar ülkesiyiz öyle kalacağıztabi eğer kalabilirsek

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Ekim 2019