• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Netflix gençlerin beynini yıkıyor

Yeniakit Publisher
2020-04-25 10:09:00 - 2020-04-25 10:19:26
Netflix gençlerin beynini yıkıyor

Netflix tarafından hazırlanan ve LGBTİ sapkınlığını, liselerde şiddeti, küfürü, çeteleşmeyi, cinselliği özendiren ‘Aşk 101’ dizisi vatandaşlardan gelen tepkilere rağmen Ramazan’ın ilk günü yayına başladı. Sapkın filmin lise çağındaki gençlerimizi nasıl etkileyeceğini ise eğitimciler Akit’e değerlendirdi.

Eğitimci-Yazar Ali Erkan Kavaklı, şunları dile getirdi: “Özellikle aile yapımız bizim toplumumuzu bir arada tutuyor. Birlik ve beraberliğimizi sağlayan en büyük etken ailedir. Biz en kötü günlerimizde bile birbirimize yardımcı oluruz. Birbirimizi koruruz ve kollarız. Bu geçmişte de böyleydi hâlâ böyle. Ancak Batı toplumuna bakarsak ne yazık ki insanlarda yardımlaşma, dayanışma, birlik ve beraberlik namına hiçbir şey yok. Salgın sürecinde de bunu en iyi şekilde gördük. Bizi bu topraklardan sürmek isteyenler de bu ata miraslarımızı bize unutturup bizi yozlaştırmaya çalışıyor. Bunun için genç beyinlerimizi bu tür dizi ve filmlerle etkileyip benliğini unutturmak istiyorlar. Bu dizilerde insan nefsine hitap eden her türlü unsur mevcut. Bizim amacımız gençlerimize değer katabilmek ancak bu tip oyunlara gelmemeliyiz. Gençlerimize örfümüzü, geleneklerimizi en iyi şekilde öğretip yaşatmalıyız. Ayrıca bir de kapitalizm unsuru var.”

Sapıklığı meşrulaştırma peşinde

Eğitimci-Yazar Tarık Sezai Karatepe ise, şunları söyledi: “Türkiye’nin imzaladığı İstanbul Sözleşmesi’nden bir an önce vazgeçilmeli. Çünkü Netflix gücünü bu sözleşmeden alıyor. İstanbul Sözleşmesi’ne göre LGBTİ üyelerine özgürlük tanınıyor. O kişilerin cinsel tercih dedikleri şeye herkesin saygı duyması belirtiliyor. Netflix’e çıkıp bunu niye yayınladınız dendiği zaman, ‘Siz zaten bu sözleşmeye imza atmışsınız. Bunları kabul etmişsiniz. Siz neye itiraz ediyorsunuz?’ diyor. Bu iğrenç, sapık anlaşmadan bir an önce vazgeçilmeli. Bu anlaşma sayesinde gençlerimize bu tür sapıklıkları empoze ediyorlar. Bugün, Netflix bu iğrençliği hastalık olarak kabul etmez. Onu meşrulaştırmak için elinden geleni yapar. O yüzden kolayca dizilerinde, filmlerinde yayınlıyor. Bunu gören gençlerimiz ne olduğunu merak edip araştırıyor. Farklı sitelere giriyor. O renkli, toz pembe dünyaları gençlerimizi cezbediyor. Sonra bir bakmışsınız o çocuklar, o iğrençliğin esiri olmuş.”

 

Yeni Akit Gazetesi
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

dr gökhan çelik kvc

REİSTEN ÖNCE AK PARTİDEN ÖNCE NETFLİX TWİTTER FACEBOOK WHATSUP MI VARDI? YOOOOOKK TU.İNTERNET DESEN SADECE KAHVANELERDE VARDI EVİNİZE KADAR ODANIZA KADAR SOKTUK İNTERNETİ.AKILLI CEP TELEFONU MU VAR DI? O DA YOKTU. SİZE SUNULAN ŞU NİMETLERİ İLİM VE BİLİM İÇİN KULLANIN DİYE REİSİMİZ HERŞEYİ YAPTI.AMA SİZ CEHAPELİ İSTEMEZUKCULERR VARSA YOKSA SAPKINCA ŞEYLER İÇİN KULLANIN.GETİRDİĞİMİZ GİBİ YASAKLAMASINIDA BİLİRİZ

Mustafa kaya

BNUN ÖNÜNÜ AÇAN MÜSLÜMAN DİNDAR HÜKÜMETTİR.ALLAH BUNUN HESABINI SORACAK.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23