Nargile kolejinin sahibi Kemalist çıktı

İstanbul Bakırköy’deki bir kolejin deposunda 3 ton kaçak nargile tütünü ele geçirildi. Şebekenin tütünlerin sevkıyatını da okul aracıyla yaptığı öğrenildi. Baskın yapılan kolejin ön cephesinde dev bir Mustafa Kemal resminin yer alması dikkat çekti.

25 Nisan 2019 Perşembe 11:12
Nargile kolejinin sahibi Kemalist çıktı

İstanbul Kaçakçılık Şubesi Müdürlüğü ekipleri, yurtdışına ihraç edilmesi gereken tütünlerin yurtiçinde piyasaya sürüldüğü bilgisi aldı. Bakırköy’deki bir özel okulun sahibinin de çeteyle işbirliği yaptığı belirlendi.

3 ton tütün ele geçirildi

Kaçak tütünlerin sevkıyatını özel okulun aracıyla yapan çeteye, okuldan çıkarken operasyon düzenlendi. Okulun deposunda 3 ton kaçak nargile tütün ele geçirildi. Liderliğini Feramuz D.’nin yürüttüğü nargile tütün çetesinden 56 kişi gözaltına alındı. Eğitim yuvası olan özel okulun sahibi C.K. da gözaltına alındı.

8'e alıp 30 dolara satmışlar

C.K.’nın nargile tütünü üreten fabrika sahibi Halit Ekrem K. ile de irtibatı olduğu iddia edildi. Şebekenin tütünlerinin dağıtım organizasyonunu da ‘binbir surat’ lakaplı kaçakçı Öznur O.’nun yaptığı belirlendi. Operasyonda Öznur O. da gözaltına alındı. Çete üyelerinin tütün fabrikalarından 8 dolara aldıkları tütünleri, piyasada 25-30 dolara sattıkları tespit edildi.

Önce tezgahtarmış

10 ilde yapılan operasyonda 25 ton kaçak nargile tütünü ele geçirildi. D.’nin 6 yıl önce Tahtakale’de nargile eşyalarını satıldığı bir işyerinde tezgâhtar olduğu öğrenildi. Nargile tütünüyle ilgili piyasadaki boşluğu gören Feramuz D.’nin kaçak tütün getirerek işe başladığı öğrenildi.

Akşam

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 25 Nisan 2019 Perşembe 11:12

YORUM YAZ

 • mustafamustafa1 ay önce
  evlatlarımızı teslim ettiğimiz kuruma bak. hemde sözde cumhuriyetten dem vuran ALÇAK KEMALİST bir zihniyet işte. her zaman aynılar bunların kafa değişmez. nerde ALÇAKLIK ŞEREFSİZLİK ORDA KEMALİST. NERDE HIRSIZLIK RANT ORDA KEMALİST.NERDE TERÖR ORDA KEMALİST. SÖYLENECEK SÖZ KALMADI ARTIK. ÇOCUKLARI OKULLARDA ZEHİRLİYOR BU ALÇAK KEMALİSTLER ARTIK.
 • Mahmut OzMahmut Oz1 ay önce
  Bu Ulkede banka soyarken kar maskesi,Ulke soyarken m.kamal maskesi takarlar.( Ugur mumcu)
 • Hayrettin HatunoğluHayrettin Hatunoğlu1 ay önce
  Fetöcü deyin, Fetöcü Kemalizm eskidi prim yapmıyor artık.
 • bozerenbozeren1 ay önce
  aynen! nerede abartılı Atatürkçülük işareti varsa (Atatürk'ü bu hususta tenzih ederim) orada Atatürk istismarı yapılıyordur ve oranın iyi bir incelenmesi lazımdır.
 • VeliVeli1 ay önce
  Zaten Türkiye de nerde hırsız tacizci mikrop yolsuzluk yapan varsa ...ler den çıkıyor
 • Eğitimciler Eğitimciler 1 ay önce
  Okul,Özel Eğitimciler okulları.Okulun tanıtım ve diğere bilgilendirmelerini okursan sanarsın ki gerçek bir eğitim yuvası.Anaokulu'da var üstelik,minik minik gelecekler yetişiyor burada.Bu eğitim zihniyeti de böyle oluyor demek ki.
 • mlymmlym1 ay önce
  M.Kemal'i maşa kullanıyorlar resminin asıldığı yerlere mutlaka baskın yapılmalı.
 • sukrusukru1 ay önce
  M.kemal bunların koruyucu zırhı,kalkanı.Öyle sihirli bir güç ki bütün pislikleri perdeleyebiliyor.Chp,baronların hakimiyetindedir.Saf chp,lilerde bilmeden bu baronlara hizmet etmektedir.
 • Öldürülen Uğur MumcuÖldürülen Uğur Mumcu1 ay önce
  "banka soyarken kar maskesi, ülke soyarken atatürk maskesi taktılar"

Günün Özeti

Günün Karikatürü

26 Mayıs 2019