• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Muharrem İnce CHP’den aday gösterilecek mi?

Yeniakit Publisher
2023-12-09 08:30:00 -
Muharrem İnce CHP’den aday gösterilecek mi?

CHP Genel Başkanı Özgür Özel DW Türkçe’de gündeme dair açıklamalar yaptı. Özel gündemi meşgul eden birçok soruyu cevaplarken en dikkat çeken açıklaması İzmir Büyükşehir Belediye başkanlığı ile oldu.

Geçen günlerde Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu’nu ziyaret etmesi “İzmir Büyükşehir Belediye başkan adaylığı teklif edildi” iddialarını gündeme getirmişti.

Özel, “Muharrem İnce'nin Ekrem İmamoğlu ile görüşmesi sonrası İzmir adayı olacağı iddia edildi. Doğru mu” sorusuna son noktayı koydu.

“BİR PARTİNİN GENEL BAŞKANINA ‘BELEDİYE BAŞKANI OL’ DENMEZ.

CHP Genel Başkanı şunları söyledi:

“Muharrem İnce'nin İmamoğlu'ndan bir randevu talebi olduğu Ekrem Bey tarafından bana geçen hafta iletildi. Ben de "Siz Büyükşehir Belediye Başkanısınız, bir partinin genel başkanı görüşmek istiyorsa görüşmek doğrudur" dedim. Ekrem Bey görüşmeden sonra da Muharrem İnce'nin İstanbul'un kazanılmasına önem atfettiğini ve destek vereceğini söylediğini söyledi. Ben de bundan memnun oldum. İzmir'e dair ne bizimle ne de Ekrem Bey ile bir görüşme yok. CHP'den aday olmasını bekleyemeyiz, üyemiz de değil. Başka bir partinin genel başkanı. İzmir'e dair mevcut başkanla ilgili memnuniyet anketi yapılıyor. Mevcut başkan aday olacaksa ilan edeceğiz, eğer olmayacaksa da başka aday adayları arasında bir anket çalışması yapacağız. Zaten başvurular bitti. CHP'den Muharrem İnce'nin aday olmasını bekleyemeyiz. Bunu biz söylesek nezaketsizlik olur. Bir partinin genel başkanına ‘belediye başkanı ol’ denmez. Bu tartışma benim için bu nedenle sürpriz.”
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Özel, Muharrem İnce’nin partisi ile yerel seçimlerde iş birliğinin olabileceğini fakat İzmir Büyükşehir Belediye başkanlığının konuşulmasının bile söz konusu olmadığını ifade ederek son noktayı koydu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer için ise, “Mevcut başkan aday olursa ilan ederiz” ifadelerini kullandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Fikret Türk

Tencere kapak misali hepsi aynı kumaş cuhape li değil mi klasik vatansevmez

hayro

İnce, ince tuzak! İzmir de M.Kemal aday olsa CHP oy yok.Bize yıllardır inek muamelesi yaptı CHP .chp İCCEDEN İNTİKAMINI OLIP İNCE GİBİ ADAMI SİYADETİN ÇÖPLÜĞÜNE ATACAKLAR..AKILLI OL İNCE !Bu seçimden sonra CHP diye bir parti kalmayacak.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23