• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Özgür Özel ilan etti! CHP yerel seçimlerdeki ilk adayını açıkladı

Yeniakit Publisher
2023-12-03 15:42:00 - 2023-12-03 19:14:42
Özgür Özel ilan etti! CHP yerel seçimlerdeki ilk adayını açıkladı

Koltuğa seçildiğinden bu yana Kemal Kılıçdaroğlu'nu aratmayan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, yaklaşan yerel seçimler için ilk adayını açıkladı.

Özgür Özel, partisinin TBMM Grubu 28'inci Dönem 1. Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı için 2 gündür bulunduğu Manavgat ilçesinde partisinin yeni dönem için atacağı adımları milletvekilleriyle görüştü.

Özel, Manavgat'ta bulunan Meliha Ercan Engelsiz Yaşam Merkezi’ni de ziyaret etti.  Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen'in de eşlik ettiği ziyarette, işitme engelli bir aileyi ziyaret eden Özgür Özel, aile ile işaret diliyle konuştu. İşaret dili tercümanının 'Sizin genel başkan olmanızdan çok memnunlar. Manavgat için de belediye başkanı olarak Şükrü Sözen’i görmek istiyorlar' söylemi üzerine Özel, Sözen'e seslenerek, "Şükrü başkanım, bakın siz istemiyorsunuz. Kimseyi de dinlemiyorsunuz ama ne yapacağız bu işi? Sizi başkan olarak görmek istiyorlar" dedi.

'Genel başkanlığımın ilk adaylık ilanıdır'

Yerel seçimlerde aday olmak isteyenlerin kendisiyle görüşmek için sıra beklediğini belirten Özel, "Benimle görüşmek isteyenlerden biri de Şükrü Sözen'di. O görevi bırakmak için görüşmek istedi. Kendisini ikna etmeye çalışıyorum. Engelli kardeşlerim bana dedi ki 'Şükrü Sözen giderse, biz kaybederiz' dedi. Manavgat kendisinden razı, çalışanlar kendisinden razı. Şükrü başkanım, genel başkanlığımın ilk adaylık ilanıdır. Kabul buyurunuz" dedi.

Özel daha sonra Sözen'i kürsüye davet etti. Kürsüye çıkan Sözen'in elini kaldırarak adaylığını açıklayan Özel, "Dünya Engelliler Günü'nde beni kırdı, partililerimizi kırdı ama engelli kardeşlerimizi kırmadı. Adaylığını ilan ediyoruz. Hayırlı olsun" dedi.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Özel ve beraberindekiler, daha sonra milletvekilleriyle toplantı yaptıkları otele geçti.

Ormanlar yanarken kendi villasını kurtaran adam: Şükrü Sözen

2021 yılında Antalya'nın Manavgat ilçesi Kalemler Mahallesi yangınla küle döndü. Mahallede yanmayan tek yer ise CHP'li Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen'in yazlık villası oldu. Sözen, 8.5 dönüm arazideki evini mahalleyi yakan alevlerden belediyenin araçlarını kullanarak korudu.

Sözen'e köylülerden ve vatandaşlardan tepki yağmış, istifası istenmişti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23