Muharrem İnce: CHP yüzde 20'nin altına düşer

CHP'nin demokrasi ile yönetilmediğini ve tüzüğün değişmesi gerektiğini söyleyen Muharrem İnce, "Parti yüzde 20'nin altına düşer" diye konuştu.

13 Temmuz 2018 Cuma 00:22

"CHP'nin yenilenmesi lazım" diyen Muharrem İnce, kadroların değişmesi gerektiğini dile getirdi. "Bu tüzük böyle değildi" diyen İnce, "Bu karolar bu tüzüğü bu hale getirdi. Değiştirmeliyiz" dedi.

"CHP TÜZÜĞÜ DEĞİŞMELİ"

Muharrem İnce, "CHP'nin Türkiye demokrasisi üzerine söz söyleme hakkı yoktur. Tüzük ortada CHP'nin bu tüzüğünü okuyan biri sende demokrasi var mı der. Bu tüzük değişmelidir." ifadelerini kullandı.

CHP'de kuralların kalmadığını söyleyen İnce, "CHP'de denetim mekanizması yok. CHP'de rikayat, kural demokrasi yok. Bir milletvekilini alıyor diğerini çıkartıyor. Seni alıyor öbürünü koyuyor. Neye göre?" şeklinde konuştu.

"PARTİ 20'NİN ALTINA DÜŞER"

Parti içinde değişimin gelmemesi durumunda zor duruma düşüleceğine belirten İnce, "Parti çok zor günler yaşar. 20'nin altına düşer. Bunu değiştirmemiz lazım. Otobüs gönderen belediye başkanı aday olsa da seçilemez" dedi.

 

Haber Tarihi: 13 Temmuz 2018 Cuma 00:22

YORUM YAZ

 • zekizeki4 ay önce
  chp dermokrasiyi ağzından düşürmüyor aynı patronla
 • OsmanOsman4 ay önce
  Türkiyede hangi partide demokrasi var ? Parti liderleri ne derse olmak istiyorlar ölene kadar da koltuklarini kimseye vermiyorlar gecmistede böyle idi simdi de böyle Allah türkiyeye yardim etsin Demokrasi ve devlet Parti liderlerinde sanki bunlar dan baska bu mevkilere laik insan yok
 • Ismail hakki efendiIsmail hakki efendi4 ay önce
  Yenimi biliyorsun biz biliyorduk Gun aydin ince neden önceden bunlari konusmadin madem durustsun foyaniz meydana cikiyor Allah neler yapmaz seninde sonungeldi buyrunchpnin cumhur adayi bunlarmi yönetecekti turkiyeyi gel bakalim muharrem
 • AhmetAhmet4 ay önce
  Kendi liderine saygı bekliyorsan, başkasına hakaret etme.
 • Yunus 16Yunus 164 ay önce
  PARTİ İÇİ DEMOKRASİ YAŞATMAYANLAR, TÜRKİYE YE DEMOKRASİ YAŞATIR MI?? TAM DİKTATÖR ZİHNİYETİ
 • Kurucusu demokrattıKurucusu demokrattı4 ay önce
  Halbuki CHP' nin kurucusu ne demokrat bir adamdı be! O günü, bugün gibi hatırlarım, cumhuriyeti ilan ettik, paşa hemen anında 10 tane daha partiye start verdi! Demokraasi de buydu zaten, her sene sırayla iktidar oldu herbiri; ülke kardeş kardeş yönedilip gitti be.. (Bak hâlâ  80 sene olıyi, hâla paraların üstünde hoduravı var' diyy yaa, çattık be gardaşım!)
 • Cemalettin KarakocCemalettin Karakoc4 ay önce
  Dogru söylüyor, Kendiside yamaklik dönemi yashiyor, birki secim sonrasi ciraklik mertebesine ulashacak gibi gözüküyor. Tabiki hatalarini itiraf etmesi puan toplamaktadir. Birileri gibi sucluyu karshida görmüyor.
 • 1950 son iktiDAR1950 son iktiDAR4 ay önce
  CHP' nin o tüzüğünü değiştirmeye tüzük ister!
 • RTERTE4 ay önce
  yakında ince AKpartide derlerse şaşırmam :) adam zehir gibi çalısıyo
 • HilâlHilâl4 ay önce
  Ince efendi bi araahırdan boşalmış danalar gibi şiştin şımardın şimdide patlamış balona döndün chp'nin sadece adı atatürk'ün kurduğu parti genel başkanın dandik keMal sen ve senin gibiler yüzünden chp ülkeye hizmet etmiyor ama pkk nın siyasi uzantısı selo denen katil teröristi hapisten çıkarmak için meydanda anırıyordunuz bu millet muharrem seni hiç bir yere başkan yaptırmaz ama pkk nın partisi hdp ye sende KK sezgin pkk kulu da ilgezdide başkan yada eş başkanı olursunuz tsk bombaladığı leşlerin başında salya sümük ağlayın çünkü aynı zihniyettesiniz
 • vatandaşvatandaş4 ay önce
  muarrem efendi bunları seçimden önce söyleseydin,samimi olurdu, şimdi yemezler. kemali tüzüğü değiştirmeye senin gücünde yetmez, iyisi mi sen git tavuk besle.
 • fatoşşşşşşşşşfatoşşşşşşşşş4 ay önce
  kıral keMAL yönetimi var. daha önce kıral bayKAL yönetimi vardı
 • BOYKOTT CHDPKKBOYKOTT CHDPKK4 ay önce
  Günaydin Muharrem!!!

Günün Karikatürü

17 Kasım 2018