Misvağın faydaları nelerdir? Nasıl kullanılmalıdır?

Aslında Hİndistan, İran ve Kuzey Afrika'da yetişen bir ağaçtır. Bu ağacın dallarının kesilip ucunun dövülmesiyle diş temizliğinde uygulanan parça meydana gelir.

13 Mayıs 2019 Pazartesi 13:08
Misvağın faydaları nelerdir? Nasıl kullanılmalıdır?

Misvak harika bir diş dostudur.Faydaları da saymakla bitecek gibi değil. Bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. Dış etlerini korur ve diş etlerinin birleşiminde mikrop olmamasını sağlar. Diş eti kanamalarına çok büyük derecede durdurur. Diş taşı oluşumunu engeller. Diş macunlarının içerisindeki katkı malzemelerini barındırmadığı için zararı yoktur, aksine faydalıdır. Alerjik bir duruma sebebiyet vermez ve diş etlerinin şişmemesini sağlar. Ph derecesi ağız için oldukça faydalıdır. Düzeenli kullanımda dişlerdeki sararmaları ortadan kaldırır. Diş macunlarının aksine; zararlı bakterileri öldürürken, yararlı bakterileri öldürmez. 

Diş etlerini uyardığınız ve oradaki damarları harekete geçirdiğiniz için vücudunuzda aynı şekilde uyarılmış, dolaşım sisteminin hareketi sağlanmış olur.

Yapılan araştırmalara göre; misvağın diğer sebze meyve ekstrelerine göre 20 kat daha fazla mikrop öldürdüğü kanıtlanmıştır.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Mayıs 2019 Pazartesi 13:08

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    24 Mayıs 2019