• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

MHP'li Birol Şahin'den ayakta alkışlanacak sözler! "Allah'ın emrine karşı çıktıktan sonra dünya şampiyonu olsan ne yazar"

MHP’li Düzce Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, Almanya'yı yenen A Milli Kadın Voleybol Takımı'yla ilgili, "Allahu Teala’nın örtünün vücut hatlarınız belli olmasın emrine karşı çıkarak, açılıp saçılacaksın, kendini teşhir edeceksin sonra da Tokyo’ya gidiyoruz diye sevineceksin. Dünya şampiyonu olsan ne yazar." ifadelerini kullandı.

Yeniakit Publisher
2020-01-15 10:06:00 - 2020-01-15 11:50:10
MHP'li Birol Şahin'den ayakta alkışlanacak sözler! "Allah'ın emrine karşı çıktıktan sonra dünya şampiyonu olsan ne yazar"

MHP’li Düzce Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın Almanya’yı yenerek Tokyo’da olimpiyatlara katılma hakkı elde etmesinin ardından dikkat çeken bir mesaj yayınladı. 

Şahin, “Allahu Teala’nın örtünün vücut hatlarınız belli olmasın emrine karşı çıkarak, açılıp saçılacaksın, kendini teşhir edeceksin sonra da Tokyo’ya gidiyoruz diye sevineceksin. Dünya şampiyonu olsan ne yazar. Müslüman kadın adap ve haya sahibidir. Yaptığı her işte Allah rızası gözetir. Dinimize göre kadınlar kendi aralarında spor yapabilirler. Erkekler huzurunda açık saçık olarak değil” açıklamasında bulundu.

Bu haram

Şahin gazetecilerin soruları karşısında ise, “Bunu genel anlamda yazdım. Kamuoyu beni takip ediyor. Takipçimiz çok. Art niyet taşımıyoruz. Bizler İslam ülkesinde yaşıyoruz. Müslüman'ım diyenin uyması gereken kurallar vardır. Müslüman bir kişi öyle bir kıyafet giyip erkek huzuruna çıkamaz. Bu haram” açıklamasını yaptı.

Laikçiler kudurdu

Birol Şahin, Allah'ın emrini hatırlattı, Müslüman kadının uyması gereken çizgiyi söyledi. Sürekli "aydınlıkçı, ilerici Türkiye" edebiyatı yapan laikçi tayfaysa, Şahin'in sözlerine karşı rasyonel bir cevap vermek yerine safsatalarla kin kustu. Kendi görüşlerini savunmaktan aciz kalanlar, argümanı çürütemeyecekleri Şahin'in kişiliğine saldırdı. Müslümanların ağzını açmasına bile tahammül edemeyenler, Birol Şahin'e, 100 yıldır ezberledikleri klasik cümlelerle saldırmaktan ileri gidemediler.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ERSİN

MİLLİ KIYAFET ŞART
 • Yanıtla

ihs

ALLAH senden razı olsun başkan
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23