Meral Akşener'den Abdullah Gül ve Ali Babacan açıklaması!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yeni parti kuracağı iddia edilen eski AK Partili isimlere yönelik yaptığı açıklamada, ''Onların işi kolay, alanı biz temizledik'' dedi.

21 Temmuz 2019 Pazar 15:01
Meral Akşener'den Abdullah Gül ve Ali Babacan açıklaması!

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile AK Parti kurucular kurulundan istifa eden eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan'ın kuracağı yeni partiye ilişkin yaptığı değerlendirmede, ''onların işi kolay, alanı biz temizledik'' dedi.
İyi Parti lideri Akşener, Ak Parti'yi kastederek ''Oradan kopacak insanların seçmen olarak Babacan'a, Gül'e, Davutoğlu'na kulak kabartmaları daha çok mümkün.'' ifadelerini kullandı.

Sözcü'den Saygı Öztürk'ün haberine göre, Abdullah Gül, Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu'nun kuracakları söylenen siyasi partilerin seçmen kaynağının nasıl olacağı sorusuna Akşener, "Prensip olarak siyasi çeşitliliğin, seçmene seçenek oluşturmanın bugünün Türkiyesinde elzem bir iş olarak düşünüyorum. Gül, Babacan ve Davutoğlu'nun kuracaklarını öğrendiğimiz partilerine olumlu bakıyorum. Ama şimdi esas mesele AK Parti'nin seçmen kitlesinin tanıdığı kitleler olarak, pergelini konulacağı yer AK Parti'dir.'' şeklinde yorum yaptı.

''AK Parti seçmenine ulaşmakta zorluklarımız var''

Akşener ayrıca şunları söyledi;

İyi Parti seçmeni kendini şehirli, sorgulayıcı, Demokrasi ve hukuk talebi yüksek bir kitle olarak tanımlıyor. Bu arkadaşlarımızın kendilerini konumlandırdığı yerle, seçmeni konumlandırdığı yeri ben bilmiyorum. Bunların kurmaları faydalı. Tekçilikten kurtulmamız lazım. Seçenek oluşturulması lazım. İyi Parti açısından AK Parti seçmenine ulaşmakta zorluklarımız var. Tayyip Bey'e inanılmaz bir öfke mevcut. Oradan kopacak insanların seçmen olarak Babacan'a, Gül'e, Davutoğlu'na kulak kabartmaları daha çok mümkün. Seçmeni AK Parti' den koparacaktır.

''Onların işi kolay alanı biz temizledik''

Ekonominin sarstığı, AK Parti seçmeni bizlerden önce onların sesini duyar. Bu da normal. Onların işi kolay, alanı biz temizledik. Alanı, kaktüsleri, çalıları biz temizledik. Bu arkadaşlarımızın bizim çıktığımız zamanla şimdiki arasında çok büyük fark var" yanıtını verdi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 21 Temmuz 2019 Pazar 15:01

YORUM YAZ

 • kalelikaleli1 ay önce
  sen başkalarına kulak kabart.bir kere sen ve senin gibilerde zerre kadar saygı sevgi insan sevgisi demokrasi bilgisi ve saygısı kültür ve bilgi birikimi olsa kulak kabartır diye kaba söylemde bulunmazsın.alanınızın nasıl olduğu da malum.bir kere başkalarının ve pkk sempatizanlarının oyları ile orada olduğunuz söylendi.onlara cevap veremedin.nereyi temizlemişsin acaba.Ak parti seçmeni kulak kabartmaz.o kulak kabartma ve koltuk değneği olma sizlere mahsus.neden o hdp li kadına cevap veremedin de ak partililer için fitnelik yapıyorsun.
 • Adsız Adsız 1 ay önce
  Demekki ha sen ha onlar hepiniz FETÖ cü sünüzne olacak Allahım sizleri bildiği gibi yapsın Vatan hainleri işiniz gücünüz başkasına çalışmak TCDevletine değil ne yazıkki.
 • TÜRKOĞLUTÜRKOĞLU1 ay önce
  ONLARIN İŞLERİ ÜMMETİ PARÇALAMAK.BUGÜN DÜNYA MÜSLÜMANLARI NIN ÜMİDİ OLAN RESİMİZİN ETRAFINDA BİRLEŞİYORUZ.BUNLARAD FİTNE FESAT BÖLÜCÜLÜK PEŞİNDELER.ALLAHTAN KORKMAZ,KULDAN UTANMAZLAR.
 • AtamAtam1 ay önce
  fetöde siyaler elçidir.devlet de yok vatanda ermeni tanrıları yönetir.ermeni kralı mesih emrinde agül ve davutoğlu hükümetinurculuk dedikleri evangelistler darbebaşbakanıtc devleti bizim elimzde yurtta sulha konseyi karar verdi defterin dürüldü diyen darbe bildirisi okuyandarbeciler akparti yada diğer siyasi partiler devlet yok vatan yok siyasete gelenleri bunlar.seçer yahudi meishçilik ermeni kralı tanrı mesih tanrı oğlu ve kutsal ruh davut krallığı tanah krallığ siyaset gelenlerin çoğu müslüman değil gayrimüslüm musevi yahudi hocacıcılar.17-25 aralık isa meish kutsal ruh doğumu devleti yıkılığını herkes bilirfetöde siyaler elçidirdevlet de yok vatan da yok incili açıp okusunlar davut oğlu isa davut un tahtına oturur.27 Tem 2015 - Basın açıklamasını HDP Solhan İlçe Örgütü Yöneticilerinden Yunus Dışarı okudu. Dışarı, okuduğu basın açıklamasında; "Suruç katliamını lanetliyoruz. ... Geçici hükümet, yurttaşlarımızın can ve mal güvenliğini tedbirlerini ...kardeşi tanrı oğlu başbakan davutoğluna hükümet kuruveren cia mosad casusu cumhurbaşkanıda imamı devleti yıkan darpcı mafya tüm bakancıklardan sorumlu seçimler sahte hükümetler shte devletin yıkıldığını herkes bilirdevlet yok vatanda yok bayrakda.devletiabd cia casuslarının elinde.
 • Yunus 16Yunus 161 ay önce
  İşiniz gücünüz sağ seçmen ile dalga geçmek oyun oynamak!! Aradan sol parti CHP sıyrılıp ilk seçimde iktidar olur. Bütün amacınız CHP yi iktidara taşımak. İnsanların duyguları inançları ile dalga geçip ŞEREFSİZLİK YAPMAYIN .
 • Abdo AcioğluAbdo Acioğlu1 ay önce
  Sayın Meral Akşener MHP.sizi milet vekili adayı göstermiyeceğinin bir yerlerden haberinin kokusunu aldınız ve MHP. den ayrıldınız eğer milet vekili adayı gösterip milet vekili seçiliphele birde genel başkan yardıcısı olsaydınız acaba MHP.den ayrılırmıdınızSamimi konuşayım ayrılmazdınız çünkü kaç yıl MHP.de kaldınız ne olduda MHP.den ayrıldınız.Bana sorarsanız sizin HDP.den .ne farkınız var aynı çatı altında.CHP.IYIP.HDP.SADP. Dağda PKK.Şehirde yan kolu HDP. yardımcı CHP.Sizde onların oylarıyla seçildiğinizi söyleyen HDP.eş başkanı yüzünüze haykırarak söyledi siz ne cevap verdiniz hiç peki ben bir vatandaş olarak size nasıl oy vereyim.Geçelim başka bir konuya gerçi aynı konu sayılır Abdullah gül eğer tekrardan cumhur başkanı gösterilsedi AKP.den Ali babacan bakan Ahmet davut oğlu meclis başkanı Mehmet şimşek bakan vesaire daha sayacağım var bunlar AKP.den ayrılıp parti kurmayı düşünürlermiydi kesin olarak hayır çünkü bunlar ve bunungibi siyasetçilere güvenimiz hiç kalmadı kendilerine verilen pirim sıfıra düşmüştürNerde Abdullatif Şener parti kurdu Hani Cem uzan nerde Temel karamullaoğlu partiyi bitirdi hani ANP.son genel başkanı DYP.son genel başkanı partilerini bitirdilerSayın Meral akşener sende partini bitirme yoluna girdin türk milletinin artık gözü açıldı kimin hizmet için çalıştığını çok iyi biliyor diyeceksiniz biz iktidarda deyiliz ama yardımcı olabilirsiniz MHP.gibi ben AKP.ye oy vermiyecek olsam MHP.ye oyumu veririm nedeni bundan önce AKP.yalız hükümeti kuramayınca CHP.Devlet bahçeliye başbakanlık teklif etti fakat HDP.olduğu için kabul etmedi siz neyaptınız CHP.IYIP.HDP.SADP. birlik yaptınız.AKP.devirmesi için sınırlarımız ateş çemberi durumunda olduğu halde pekiaskere polise kurşun sıkanlarla aynı çatı altında olmuyormusunuz fakat Erdoğan AKP.gitsinde .ne olursa olsun şeklinde haraket ediyor sunuz
 • TonyaliTonyali1 ay önce
  Ak Parti bölünür ise her zaman kazanıriz sanıyorÇok güldümSonuca herkes gülecek.
 • MkkMkk1 ay önce
  Meral Akşener konuşuyor gazetelerde manşetten yazıyor. .hayret ediyorum.bu Nasıl bir fitnedir .doğrular yanlış ,yalancılar dürüst ,herşey birbirine girmiş.bu işin sonu ne olacak ?
 • Reis Hürdolaş Reis Hürdolaş 1 ay önce
  Yabancı inetilanjiyanın. türkiye kaos sürükleme masasını benzer projesi. Kendi patronlarını iyi tanıyor bu kadın. Her ikisi de devleti ve milleti diz çöktürmek için tapınakçıların kölesi...
 • ilhan nuralilhan nural1 ay önce
  madem temizlediler birlik olsunlar millet kimin ne oldugunu bilsin
 • Vurucu Vurucu 1 ay önce
  Çalıları kaktüsleri dikenleri temizledinde asas temizlediğin YAĞLI KAZIĞIunutmuşsun bende hatırlatıyım dedim
 • TakipçiTakipçi1 ay önce
  Batı sol kanatkla uğraşmıyor daha doğrusu onları Türkiyenin zerarına kullanıyor. Batının derdi AK parti ve MHP , bu iki parti yıkılırsa Türkiye yıkılır, manzaraya bakarsak bu iki parti hedefte :- İyi partiMHP den pay kaptı .- Saadet partisi AK partiden istediği kadar pay kapmasada güzel insanlarımızı CHP ve HDP ye yönlendiriyor.- Babacan Ak partiden pay kapmak istiyor.- Davutoğlu AK parti ve MHP den pay kapmak istyor. Bu manzaranın adı hırsızlık . Hepside aynı kaynaktan emir alıyorlar, kaleni içeriden yıkmak istiyorlar.Allahım İslamın ve Türk aleminin son kalesi Türkiyeni korusun. UYAN AZİZ MİLLETİM UYAN.
 • GüzelbayragimGüzelbayragim1 ay önce
  Yaziklarolsunsizesizlereoyverenlere vatan hayinisahsiyetlersizebu vatani verseler alti aydamemleketi bitirirsiniz bu milletakkillanmaz bilmiyorlarki ellerindekinide kaybedeceklerini Eyakpeliuyanbialcaklaraoy verdiniz Necabukunuttunuz size yapilani,,,,,,,
 • Ökgeş emmi Ökgeş emmi 1 ay önce
  Demek istiyorki, MEVZUBAHİS FETÖ NÜN KAZANMASI İSE GERİSİ TEFERRUATTIR,
 • MkkkMkkk1 ay önce
  İnsan ziyanların,sizleri Allah'a havale ettim.
 • Mehmet GökdemirMehmet Gökdemir1 ay önce
  Bir aslana karşı onlarca sırtlan karşı koymaya kalkar aslanın bir kükremesi hepsini darma dağın eder tekrar tekrar denerler her seferinde geri püskürtülürler sonunda arkalarına bakmadan çekilip giderler
 • teomanteoman1 ay önce
  Senden iyi çalımı var?
 • Fatih 1453Fatih 14531 ay önce
  Sabataistler, siyonistler,kafirler nasıl Mursiyi şehit ettiler ise Reisi de gezi olayları ile 15 Temmuz da içerdeki teröristler dhkpc,fetö,pkk,hdp ile şehit edemeyince içerideki uşakları vasıtasıyla gazeteleri sözcü kanalları fox ile 7 24 bu milletin inancına inançlı insanların oyları ile seçilmiş liderini 17 yıldır yıkamadılar her türlü hainliği ve hinliği bilen bu hainler Yavuz Sultan Selim Hanım günümüzdeki temsilcisi Sayın Cumhurbaşkanımızı yıkamayacaklar.Yaşasın kafirler,münafıklar,hainler için cehennem.
 • HAKAN HAKAN 1 ay önce
  Bunların birini al vur ötekine
 • ahmeyahmey1 ay önce
  ilk temizlik chp de basladi KASET ILE! sonra sira MHP ye geldi yargi destegi vs YETMEDI! simdi sira akpartide demekki... peki bunlarin MOTIVASYONU HALK DEGILSE KIM?siyasi muhendislik tutmaz
 • Hakan TemurHakan Temur1 ay önce
  Bu çapsız da kendini nimetden sayıyor aca hangi belediyeleri parin kazandı pkk desdesk vermeseydi mecliste milletvekili olarak otura bilecekmiydin
 • ali ihsanali ihsan1 ay önce
  "PROJE" İTİRAFI MI GELDİ.
 • ŞerefsizŞerefsiz1 ay önce
  Tabi bölücülüğü hdp-pkk-chp-fetö-ip-sp işbirliğini ip yaptı.akp’ye çamurları onlar attı her haltı kendileri yiyip teröre hizmet edip akp’ye çamurları attılar

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Ağustos 2019