Melih Gökçek dikkat çeken anket sonuçlarını paylaştı!

Ankara eski Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, Türkiye'nin birçok noktasında meydana gelen orman yangınları sonrası sosyal medya hesabından dikkat çeken bir araştırma yaptı.

13 Ağustos 2019 Salı 19:02
Melih Gökçek dikkat çeken anket sonuçlarını paylaştı!

Çanakkale, Kütahya, Balıkesir ve İstanbul'da meydana gelen orman yangınları birçok kişinin içini acıttı. Ankara eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, yangınların önemine dikkat çekmek amacıyla sosyal medya hesabından iki farklı anket yaptı.

Melih Gökçek, ilk anketinde takipçilerine 'Kasti orman yangını çıkartanlara ne ceza verilmeli" diye sordu. 12 bin 223 kişinin katılım gösterdiği ankette, yüzde 36 müebbet, yüzde 32 idam cezası, yüzde 23 ile 20 yıl hapis cezası ve yüzde 9 ise 5 yıl hapis cezası verildi. Yaplan araştırmada, vatandaşlar, orman yangınlarına sebep olan kişilerin ağır yaptırımlarla karşı karşıya kalmasını istiyor.

Dikkat çeken anket

Gökçek, ikinci anketinde takipçilerine 'Yanan orman yerlerine bina yapılmasına müsaade eden belediye ve kamu kuruluşu yekilileri haindir' sorusunu sordu. 6 bin 982 kişinin katıldığı ankette yüzde 94 ile yüzde 100 katılıyorum cevabı verilirken yüzde 6'lık kısım ise 'katılmıyorum' dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Ağustos 2019 Salı 19:02

YORUM YAZ

  • XtryzXtryz2 gün önce
    Birde devletin milletin malını çalanlar için idam anketi düzenlese çok daha iyi olur
  • Mehmet MetinMehmet Metin3 gün önce
    Orman Yakanlara Müebbet Hapis Verilsin, İndirim, AFFI OLMASIN.
  • ugurugur3 gün önce
    4b yasasini cikaranlara ceza verilmeli buyasa olmasaydi bu yangınlar olmaz di

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Ağustos 2019