• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Macron'cu Aslı CHP'ye sitem etti

Batı sevdalısı Aslı Aydıntaşbaş iktidar ve muhalefetin Fransa'ya karşı ortak bildiri yayımlamasından rahatsız oldu.

Yeniakit Publisher
2020-10-27 21:17:00 -
Macron'cu Aslı CHP'ye sitem etti

AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti grup başkanvekillerinin imzasıyla Fransa'nın Türkiye'ye karşı söylemlerine ilişkin bugün yayımlanan bildiri Kemalist geçinen ve bir dönem Cumhuriyet'te yazılar yazan Aslı Aydıntaşbaş'ı rahatsız etti. Fransızların yanında yer alan Taşbaş, "Muhalefetin yapması gereken, bir AB vizyonu koymak, “komşularla sıfır sorun” kavramı benzeri bir barışçıl vizyon yaratmak. Yoksa insanlar muhalefeti hangi konuda ayrıştıracak?" dedi.

Taşbaş'ın Twitter'dan yaptığı paylaşım şöyle:

Dış politika muhalefetin en zayıf olduğu alan. Ne yaşansa, “Biz de hükümetin yanındayız” diye deklerasyon yayınlıyorlar. İlginç. O zaman insanlar niye muhalefete oy versin?

Muhalefetin yapması gereken, bir AB vizyonu koymak, “komşularla sıfır sorun” kavramı benzeri bir barışçıl vizyon yaratmak. Yoksa insanlar muhalefeti hangi konuda ayrıştıracak?

Bu ara kısıtlı denekle yaptığım gözlem, insanlar gerilimli dış politika gündeminden son derece rahatsız. Akp seçmeni bile “Herkesle kavga ediyoruz. Bu çok kötü” havasında. Muhalefetin bunu okuyamaması, bir vizyon sunamaması... acıklı

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

NEREDEYİZ

ASLI CHP OY KAYBETMEKTEN KORKTUĞU İÇİN SANKİ AZERBAYCAN IN YANINDAYMIŞ GİBİ GÖRÜNTÜ VERİYOR MİLLETİN TEPKİSİNDEN ÇEKİNDİĞİ İÇİN KAMERALAR KARŞISINDA ÖYLE ROL YAPIYOR SEN SİYASİ BİR MANEVRA OLDUĞUNU GÖREMİYORSUN KAPALI KAPILAR ARDINDA CHP HERZAMAN ERMENİSTAN IN YANINDADIR BU SİNSİ OYUNLA İÇİMİZDEN PEK ÇOK TÜRK ÜN AKLINI FEVKALADE ÇALABİLECEĞİNİ KANDIRABİLECEĞİNİ BİLİYORLAR KANDIRIYORLARDA NİTEKİM MESELENİN ASLI ASTARI BUDUR
 • Yanıtla

Emin Koç

Hepiniz Akp.Chp iyi parti ... ÇOCUĞUSUNUZ.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23