Seçim 2019 Sayfası

Liderlerden hükümete tam destek!

ABD ile yaşanan krizin ardından Türkiye'yi kur üzerinden hizaya getirme operasyonuna siyasi liderlerden tepki geldi. Parti liderleri ekonomik operasyona karşı hükümete tam destek verdi.

10 Ağustos 2018 Cuma 20:43
Liderlerden hükümete tam destek!

Ekonomik gerekçelerden bağımsız biçimde, kur üzerinden kriz algısı oluşturup Türkiye'ye diz çöktürme operasyonu yapan dış güçlere tepki yağıyor. Siyasi liderler, Türkiye karşıtı hamlelere tepki gösterirken, hükümete de tam destek verdi. CHP, hükümet karşıtı açıklamalarda bulunurken, HDP'den henüz ses çıkmadı.

İşte liderlerin Türkiye ve hükümetine destek açıklamaları;

DEVLET BAHÇELİ: DIŞ KAYNAKLI BİR KOMPLU

Bahçeli, 'Bir papazı bahane ederek ekonomide terör estiriliyor. Türkiye istikrarsızlığın batağına gömülmek isteniyor. Ekonomide dış kaynaklı bir komplo devreye alınıyor' dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin açıklamaları şöyle:

"Vicdan sahibi her insanımız, vatan ve milliyet hislerine haiz her kardeşimiz şu anda karanlık ve kahredici bir kumpasla temellendirilmiş ekonomik operasyona maruz kaldığımızı itiraf ve ifade edecektir. Türkiye’yi sanal ve sahte oyunlarla savurmak, hatta sindirmek çabasındalar.

Dövizdeki tırmanış tehlike sınırını geçmiş durumda! Gelişmeler doğrultusunda ekonomi alarm veren bir eşiğe dayanmış halde! Makroekonomik parametreler bozulma işareti veriyor. Türkiye istikrarsızlığın batağına gömülmek isteniyor. Ekonomide dış kaynaklı bir komplo devreye alınıyor!

Dövizi zalim tahakkümlerle, zorba yaptırım tehditleriyle yükselterek Türkiye’nin düşmesi hedefleniyor. Ekonomik suikastçılar tembihlenip kışkırtılıyor. Bir papazı bahane ederek ekonomide terör estiriliyor, 15 Temmuz’da yarım kalan ihanetin tamamlanması kurgulanıyor.

ABD Başkanı Trump her yaptığı açıklamayla yangına benzin döküyor. ABD yönetimi Evanjelist ve Siyonist emellerin yörüngesine sabitlenip Türkiye ekonomisini felç etmeyi, peşinden menfi sosyal ve siyasal sonuçların yeşermesini amaçlıyor.

Başaramayacaklar, yapamayacaklar, Türkiye’nin ekonomik çöküşünü sağlayamayacaklar!

Tam 1,5 asırdır küresel emperyalizm Türk milletinden farklı gaye ve gerekçelerle intikam alma arayışındadır. Terör, darbe, ekonomik krizler yıllarca kanımızı emen keneler gibi kurgulanmış ve kullanılmıştır. Ancak düşmana ganimet, kuzgunlara yem, kuduzlara av olmayacağız."

AKŞENER: HÜKÜMETİN YANINDAYIZ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ABD ile yaşanan gerilim sonrası dövizdeki yükselişle ilgili hükümete destek verdi. Akşener yaptığı açıklamada, "Akşener, "Ülkemiz ve milletimiz adına hükümetimizin yanındayız" dedi.

DESTİCİ: DARBE TEŞEBBÜSÜ

Döviz kurundaki sert yükselişle ilgili açıklama yapan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "Yaşadıklarımız bir yönüyle 15 Temmuz'un tankla, uçakla, mermiyle değil, dolarla gerçekleştirilmeye çalışılan versiyonudur. Barbarlıkla bize diz çöktüremeyenler, bu sefer 'ekonomi darbesi teşebbüsü' ile emellerine ulaşmak istemektedirler" dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 10 Ağustos 2018 Cuma 20:43

YORUM YAZ

 • ahmetahmet8 ay önce
  ben de tam destek veriyorum. durmak yok yol devam.
 • HADİHADİ8 ay önce
  Hükümete başka kim destek verdi !Peygamberimiz şöyle buyurdu"ALLAHbana şamı ( Türkiyeyi) tekeful etti,ne mutlu şama(türkiyeye) ki ALLAH'IN melekleri üzerine kanatlarını gerer" .Kâfirler derki ALLAHIMIZ biz artık inandık bu azabı üzerimizden kaldır.
 • saddisaddi8 ay önce
  ÇİNDEN, gereksiz ıyuncağı, defteri kalemi her haltı dolartla itahşl ederseniz böyle olur. Millet yerli muz tyenisn ne var? Ulan Turgut Özal sana her gün.:........ Milleti ranta sen alıştırdın. Gerçi millet de ranta faize çok yatkınmış. Faizle para kazanır sonra o faizler kurban keser. Vay GAFLETE bakın. Uyuyun uyuyun Cehennem kapısında uyanacaksınız.
 • akaaka8 ay önce
  dolar değil 7, 70 olsa yine reis. 700 olsa reisi tek geçeriz. 7000 olsa yine reis. ölümüne reis. ekmek alamazsak taş yeriz. ağaç kabuğu kemiririz. yağmur suyu içeriz. ama reisi vermeyiz....
 • By_yeşilBy_yeşil8 ay önce
  Yeter artık insanları yaftalama zihniyeti o kadar fetocu denen Meral Akşener bile hükümetin yanında yaftalama ve kavga siyasetini ve zihniyetini terk etmemiz gerekiyor
 • ülkücüülkücü8 ay önce
  acaba erdoğan muhalefette olsaydı,şimdi muhalefette olan parti başkanlarının verdiği desteği verir miydi?Sanmıyorum.Bunlar yerli ve milli değil deyip onların yanında yer almazdı.
 • EmineGüneşEmineGüneş8 ay önce
  Zurnanın son deligiMustafa Desdiciyide unutmayın O dasizi desdekliyor. BenHatırlatıyımdedim.Hani şuİdan için teklifverecek olan.
 • MasumMasum8 ay önce
  ABD buyukelciligine nota verilmeli !
 • EKONOMEKONOM8 ay önce
  Bir ekonomik savas durumunda oldugumuzdan dolayi dolar ile ilgili speculasyon ve yazilara son mahkemece son verilmeli! Bu ulke kesinlikle korunmali. Kuresel muresel faso fiso!Artik kendimizi dusunme zamani!

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Nisan 2019