'Kürtler Camii'nin adı 'Türkler Camii' oldu yalanı

Kilis Küçük Çarşı Sokağı’nda 17. yüzyıldan kalma Kürtler Camii'nin adının Türkler Camii olarak değiştirildiği yönünde provokatif yalan haberler çıktı. T24, haberin yalanlanması rağmen haberi tekrarlayarak provokasyonda ısrar etti.

30 Mart 2018 Cuma 18:38
'Kürtler Camii'nin adı 'Türkler Camii' oldu yalanı

HDP'nin Doğu ve Güneydoğu'da yaşayanların zorluk çekmesine neden olan projeleri ve terör destekçiliği yapmaları onlara oy kaybettirince; Diken, Birgün gibi yayın organları yaptığı provokasyon haberleriyle HDP'ye oy toplama derdine düştüler.

CAMİNİN ADI DEĞİŞTİRİLDİ PROVOKASYONU

Öyle ki PKK medyasının ortaya attığı T24, Cumhuriyet, Diken ve Birgün'de Kilis Küçük Çarşı Sokağı'nda yer alan ve 17. yüzyıldan kalma "Kürtler Camii'nin adının Türkler Camii olarak değiştiği yalan haberleri yer aldı. Bu haberleri sosyal medyadaki çok sayıda PKK destekçisi de paylaştı. Provokasyon peşinde koşan medya organlarında bazıları ise yalanda ısrar etti.

T24 yalanda ısrar etti:

Ancak işin aslı öyle değildi. 23. dönem AK Parti Diyarbakır Milletvekili Abdurrahman Kurt, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Başbakanlık bizzat Belediye Başkanımızı arayarak sormuş o da bu fotoğrafları çekerek göndermiş. Demek ki arkadaşlar birileri pis bir provakasyon peşinde uyanık olmak ta bize düşüyor artık" dedi ve aşağıdaki fotoğrafları paylaştı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 30 Mart 2018 Cuma 18:38

YORUM YAZ

  • Rabia Zafer Rabia Zafer 1 yıl önce
    Alçaklar Alçaklıktan Vazgeçmiyorlar.
  • MuratMurat1 yıl önce
    Ulusal yayın yapan kanalın ismini Trt Kürdi yapmışlar.Kürt kelimesinden rahatsız olsalar bu kanalın isminde yer vermezlerdi.Türklerle Kürtlerin arasını bozmak için hem dışardakiler hem de onların içerdeki uzantıları mütemadiyen gayret içindeler.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

13 Ekim 2019