• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Küresel LGBT lobisine derhal ‘dur’ denilmeli

Yeniakit Publisher
2022-10-02 10:12:00 -
Küresel LGBT lobisine derhal ‘dur’ denilmeli

Küresel LGBT lobisinin her geçen gün dini ve manevi değerleri hedef almayı sürdürdüğüne dikkati çeken Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız, “LGBT’li provokatörlerin ifade özgürlüğü adı altında Kâbe’mize, Kur’an-ı Kerim’imize, kutsal değerlerimize hakaret etmesi kesinlikle kabul edilemez. Apaçık dini değerlere yapılan bu saldırılara derhal dur denilmelidir” dedi.

RESUL EKREM ŞAHAN  ANKARA

Küresel LGBT lobisinin her geçen gün dini ve manevi değerleri hedef almayı sürdürdüğüne dikkati çeken Diyanet-Sen Başkanı Ali Yıldız, “İfade özgürlüğü adı altında LGBT’li provokatörlerin Kâbe’mize, Kur’an-ı Kerim’imize, kutsal değerlerimize hakaret etmesine kesinlikle izin verilmemelidir. Apaçık dini değerlere yapılan bu saldırılara derhal dur denilmelidir” dedi.

Cezasız bırakılmamalı

Almanya’da paçavralarla süslenen balondan Kâbe yaparak İslam dininin değerlerine saldırmasına, sosyal medyada PixelHelper adıyla yayın yapan bir hesabın ise, provokasyonla eş zamanlı olarak, “Kâbe’yi, Kur’an’ı ve Hz. İbrahim ile İslâm’ı, LGBT’ye göre reforme etmek istiyoruz” ifadeleriyle skandal bir paylaşımda bulunmasına tepki gösteren Ali Yıldız, şunları dile getirdi: “Küresel LGBT lobisinin ifade özgürlüğünü bahane ederek dini değerlerimize hakaret etmesine kesinlikle izin verilmemelidir. Tamamen provokasyon amaçlı bu skandal paylaşımları yapanların hesapları kapatılmalı ve dini değerlere ve kutsallara yapılan bu saldırılar hukuki yönden de cezasız bırakılmamalıdır.”

Dini değerlere saldırı kabul edilemez

Son zamanlarda gerek ülkemizde gerekse dünyanın çeşitli ülkelerinde LGBT lobilerinden kutsallarımıza yönelik saldırıların arttığına dikkati çeken Yıldız, şöyle devam etti: “Müslüman aileler, LGBT’ye karşı yasal haklarını kullanarak yaptıkları yürüyüşü nefret söylemi olarak nitelendiren sanatçı, sivil toplum kuruluşları, siyasilere bunu iyi anlatmak gerek. Dini değerlerimizi alenen aşağılayan bu provokatif saldırılara karşı hiç sesiniz çıkmayacak mı? Hiç kimse kusura bakmasın. İnsan fıtratına tamamen ters bir sapkınlığı normalleştirme çabanızı da, bunun üzerinden dini değerlerimize yapılan saldırıları da kabul etmemiz mümkün değil.”
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

EBRAR

Bu mikroplu toplumu ülkemizde temimzlememiz bütün bu ülkede yaşayan insanların boyun borcudur. Bunlara asla acımamak lazım yoksa gelecekte ki çocuklarımız için büyük tehlikedir.

...

amaç zaten ikinci charlie hebdo yaratmak! müslümanlara kendilerini suçlu hissettirip lgbt'yi islam nüfusun yoğun olduğu ülkelerde meşru göstermek! 10 yaşında çocuğu bir kişinin travesti olduğunu belirlemenin mutlak bir yöntemi varmış gibi travesti ilan edip hadım edenler asla haklı olamaz! ama pislik amele tayipne bir de sesini değiştirerek birand'ın huzurunda kimlere hizmet edeceğini uzun zaman önce röntgen'den bile önce ilan etmiş!
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23