• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Koronavirüs İstanbul son durum

Koronavirüs salgını neredeyse dünyanın tamamına yayıldı. Dünya Sağlık Örgütü’nün pandemi ilan ettiği koronavirüse karşı halen bir aşı bulunmuyor. Koronavirüs tedavisinde en önemli etken ise bireylerin vücut direnci. Ayrıca onlarca yıldır kullanılan bazı ilaçlar da tedavi aşamasında kullanılıyor. Türkiye’de koronavirüsün en yoğun görüldüğü il İstanbul oldu. Bu nedenle vatandaşlar “İstanbul’da kaç vaka var?” , “Koronavirüs vaka sayısı” , “İstanbul’un koronavirüs tablosu” , “İlçe ilçe koronavirüs tablosu” konularını araştırıyor. Koronavirüs İstanbul son durum…

Yeniakit Publisher
2020-04-08 13:55:00 -
Koronavirüs İstanbul son durum

Tüm dünya koronavirüse karşı amansız bir mücadelenin içerisinde. Türkiye bu salgına karşı tedbirlerini sıkılaştırıyor. Türkiye’de vaka yoğunluğuna bakıldığında sayı İstanbul’da daha fazla. Bu nedenle vatandaşlar İstanbul’da vakaların yoğun olarak görüldüğü ilçeleri araştırıyor. İşte, detaylar.

Koronavirüs İstanbul son durum

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu katıldığı koronavirüsün yoğun şekilde görüldüğü üç ilçeyi açıkladı. İmamoğlu, “Özellikle Bağcılar, Esenler, Bayrampaşa bu bölgede çok yoğunlaşma olduğunu görüyoruz. Çünkü biliyorsunuz yapılaşma çok orada. Bu harita bize pandemi kurulunda sunum yapıldı. Orada bir ilgili sanıyorum İstanbul Halk Sağlığı Başkanıydı. Onun yaptığı haritada o bölgede yapılaşmanın yoğun boşlukların az olduğu bölgelerde salgın daha yüksek. Örneğin Esenyurt örnek verildi. Anadolu'ya kasıt bir nebze daha düşük, yoğunlaşma az. Batıya doğru gittiğinizde Büyükçekmece, Silivri, Çatalca... Kırsala gittiğinizde zaten azalıyor. Ama o yoğun yapılaşmanın olduğu yerde salgının hızı daha yüksek. Ne yazık ki öyle" dedi.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı