Kontrollü tahrik!

PKK’nın siyasi uzantısı HDP ile yaptıkları seçim ittifakına aldırış etmeden şehit cenazelerinde boy gösteren Kemal Kılıçdaroğlu, cenazelerde uğradığı protestodan bile siyasi rant devşiriyor. AK Partili siyasetçilere yapılan saldırıları demokrasinin yumruğu diye savunanlar, Çubuk’taki protesto üzerinden duyar kasıyor.

23 Nisan 2019 Salı 09:30

Terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP ile yaptıkları seçim ittifakına aldırış etmeden şehit cenazelerinde boy gösteren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, cenazelerde uğradığı en küçük protestodan bile siyasi rant devşiriyor. Kendilerine yönelik tepkilerde ortalığı ayağa kaldıran CHP zihniyeti, AK Partili siyasilere yönelik menfur saldırılarda ise hem şiddeti övüyor hem saldırganları sarıp sarmalıyor.

Hangi yüzle gidiyorsunuz

Konuyla ilgili gazetemize değerlendirmelerde bulunan Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, şunları dile getirdi: “Hem PKK’nın siyasi uzantısı HDP ile ittifak yapıp hem de hangi yüzle şehitler için taziye diliyorsunuz? Daha önceki şehit cenazelerinde de tepki vardı. Şehit programlarından CHP’lilere yönelik yükselen ses ise hep ortaktı: ‘HDP ile işbirliği yapanları burada istemiyoruz.’ Bunları bilerek gitti. Provokasyonun başlaması, provakasyon sürecinin tamamlanması ve başarıya ulaşması için Kılıçdaroğlu’nun katılması yeterliydi. Kurdukları ittifak nedeniyle hemen her programda yoğun şekilde protesto edilen Kılıçdaroğlu halen toplumun bütün kesimlerini bir araya getirerek siyaset yaptığını ifade etmesi durumun vahametini ortaya koyuyor.

Provokasyon için gitti

İnsan Hakları Savunucuları Derneği (İHSD) Genel Başkanı Ali Akbaş ise şu değerlendirmede bulundu: “Dağdaki teröristleri ‘arkadaş olarak gören, Meclisteki ‘eşkıya’ ile ittifak yapan CHP’nin şehit cenazelerine katılması manidardır. Taner Yıldız’a saldırılınca dalga geçen, Bekir Bozdağ yumruklanınca saldırganı kanatlarını altına alan CHP, kendisine yönelik bir tepki olduğunda ‘çirkin saldırı’ diyor. PKK terör örgütünün şehit ettiği kahramanların aileleri provokatör değildir. İktidarı devirebilmek uğruna devleti yıkmak isteyenlerle işbirliği yapan ve istenmediği halde şehit cenazesine katılan kişi provokatördür.

AK Partiliye ‘terapi’ CHP’liye ‘alçak saldırı’

2013 yılında dönemin Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Kemal Kılıçdaroğlu’nun da bulunduğu bir törende yumruklu saldırıya uğramıştı. Olayın birebir şahidi olan Kılıçdaroğlu ise saldırı sonrası yaptığı konuşmada saldırıya değinmemiş ve kınama yapmamıştı. Yaşanan bu olay sonrası Bekir Bozdağ sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirmişti. Ayrıca Bozdağ’a saldıran şahsı CHP’li Umut Oran korumaya almış ve şahısla yakından ilgilenmişti. Hürriyet gazetesi, Bekir Bozdağ’ın uğradığı yumruklu saldırı sonrasında da saldırganları kınamak yerine, Kılıçdaroğlu’nun ağzından “İncinsen de incitme” başlığını atarak, şiddeti hoşgören tutumunu sürdürmüştü.

“Bakan’a yumruk!”

Kayseri’de katıldığı bir şehit cenazesinde yediği yumrukla burnu kırılan dönemin Enerji Bakanı Taner Yıldız’a yapılan saldırı ise CHP yandaşı Sözcü Gazetesi tarafından “Yumruk Terapisi” manşetiyle haberleştirilmişti. CHP’li Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı “alçak saldırı” olarak nitelendiren Sözcü, söz konusu AK Partili bir isim olunca sergilediği ikiyüzlülük gözler önüne serilmişti. Cumhuriyet gazetesi de Yıldız’a yapılan saldırıyı ,“Bakan’a Yumruk” şeklinde sunmuştu.

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Nisan 2019 Salı 09:30

YORUM YAZ

 • mustafamustafa27 gün önce
  VATANDAŞ KEMAL E ÖNCE DEMOKRATİK BALANS AYARI YAPTI. BAKTI DÜZELMEYİNCE YARDIMCI TIBBI KULLANIP KEMOTERAPİ UYGULADI BUNUN NERESİ SALDIRI.
 • YiğitYiğit28 gün önce
  Tarafsız yorumcu adını yazma cesareti gösterememişsin bari tarafsız yazma atalarımız tarafsız adam şerefsiz adamderDikili ağacı yok mecazıdır iktidarlıkla alakası yok KK nın geçmişte ki ozaman Ak partinin A sı bile yoktu.Sabiha gökçen hava limanı hakkındaki söylediklerini dinle niye öyle söylem kullandığımızı anlarsın bizler kimseye kinli değiliz sevgi doluyuz yanımızda 10larca cehapeli çalıştırıyorum senin zihniyette olsak şu an cehapeli belediyelerin yaptığı gibi kendimiz gibi gören zihniyyeti doldururuz fabrikaya bizler rızkın Allah tan geldiğini bilen insanlarız yorumları doğru okuyamıyorsan yorum yapma cevap hakkını kullanırız sen önce kendi kafa yapına vah çek.şiddeti savunmadığımızı gibi şiddete ortam hazırlayanlarıda tasvip etmeyiz karıncayı dahi incitmeyen milletiz biz bidon kafalı yazarlar gibi karşı görüş olunca yumruktanyana manşet.Kendi görüşümüzden olunca hükümete yıkım manşetleri atanlardan hiç olmadık ilerleyen günlerde bununda altından üst akıl çıkarsa sakın şaşırma.
 • TarafsızTarafsız28 gün önce
  Vah vahhhhh, yorumları okudukça ağlayasım geliyor. Gerçekten de sayın Erdoğan'ın hayali olan "KİNDAR" bir nesil yetişmiş. Bu koşullarda bu ülkeye nasıl barış, huzur, güven gelecek.? Birisi "Ben de orada olsaydım gözünün üstüne çakardım" diyor, diğeri bu güne kadar sağ iktidarların yönettiğini bilmeden sanki chp 1950 den sonra bir kere bile tek başına iktidar olmuş gibi "Ne yaptınız, bir dikili ağacınız yok" diyor. Yazık oluyor ülkemize yazık. Millet kızgın demir olmuş, soğutacağımıza ateşi körüklüyorlar. Allah herkese akıl fikir versin, Allah ülkemizi milletimizi korusun. Kin ile bir yere varılmaz.
 • YiğidoYiğido28 gün önce
  Nihayet provakatörü gören ve söyleyen biri var kılıçdaroğlu bilerek insanların yaralarına tuz basıp ortalığı karıştırmak için veya ortaklarının şehit ettiği insanların acısını artırmak için gitmiştir ve başarılı olmuştur
 • aliali28 gün önce
  planlanmış tahrik...
 • YiğitYiğit28 gün önce
  Bu ülkenin topraklarında faydalı olacak ekilmiş hiç-bir tohumu olmayan bir parti den ve liderinden başka birşey beklemek Ahmaklıktır Olan galeyana gelen bizim çiftçimize oldu Bönlük ten kibirden gözünün önünü göremeyen 4tane zibidiyi koruma diye yanında getirmiş bide gözlerinde kapkara gözlük bu işler bakkal yönetmeye benzemez eğer proveke edilmeden gerçekten saldırı oldu ise ki çok az ihtimal bana göre 2013 mayısı gibi düğmeye basmaya çalışan üst akıl tezgâhı Bahçeli cevabını yapıştırdı oyunu ve tuzağı gördük YOKUZ dedi.Vatan için şehit olan kahramanın acısının önüne geçmeye çalışan bu küstahlara ve yandaş paçavralara fırsat vermeden sükût içerisinde bu süreci atlatacak kudretteyiz ELHAMDULİLLAH.
 • Ahmet Faruk Çarıkcıoğlu Ahmet Faruk Çarıkcıoğlu 28 gün önce
  Kılıçdaroğlu provakatördür.
 • HalitHalit28 gün önce
  İnanın bende orda olsaydım cakardım gözüne yumruğu bu hain terörist sevicisine
 • Rabia Zafer Rabia Zafer 28 gün önce
  Kesinlikle Çok Doģru Burada Yazılanların Hepsi. İki Yūzlū, Yalancı, Sahtekar CHP. Hiç Şüphesiz. Şerefsizler.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Mayıs 2019