• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Koç'a ödülünü devirmek istedikleri Erdoğan verdi!

Gezi Parkı ayaklanmasının perde arkasındaki isimlerden olan Koç'a ait Ford Otomotiv, 2020 yılında en çok ihracat yapan firma oldu. Firmanın sahibi Ali Koç'a ödülünü, iktidardan düşürmek istedikleri ve "intikamcı" dedikleri Cumhurbaşkanı Erdoğan verdi.

Yeniakit Publisher
2021-09-18 18:36:00 - 2021-09-28 14:39:02
Koç'a ödülünü devirmek istedikleri Erdoğan verdi!

Ülkede kaos yaratmak için Gezi Olayları’nı başlatan marjinal sol örgütlere kendi otelinin kapısını açarak adeta üs görevi gören Koç'a ait Ford Otomotiv'e, en çok ihracat yapan firma olma dolayısıyla ödül verildi. Koç ailesinin ödülünü Ali Koç, devirmek istedikleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan aldı.

Türkiye İhracatçılar Meclisi, 28. Olağan Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni yapıldı.

2020'nin ihracat şampiyonu Ford Otomotiv oldu.

Ali Koç'un ödülünü devirmek istediği Erdoğan verdi

Ödüller, firma yetkililerine tek tek takdim edildi.

4 firması listeye giren Ali Koç'a ödülünü, Gezi Parkı Kalkışması'yla iktidardan düşürmeye çalıştığı Cumhurbaşkanı Erdoğan verdi.

2020 yılında en çok ihracat yapan firmalar:

1- Ford Otomotiv (Ali Koç)

2- Toyota Otomotiv (Necdet Şentürk)

3- Oyak Renault (Antoine Aoun)

4- Vestel Ticaret (Ahmet Nazif Zorlu)

5- Kibar Dış Ticaret (Ali Kibar)

6- Arçelik (Ali Koç)

7- TGT Dış Ticaret (Ali Tanrıverdi)

8- TOFAŞ Türk Otomobil (Ali Koç)

9- TÜPRAŞ (Ali Koç)

10- Mercedes Benz (Tülin Esmer)

 

Bu haberimize, Koç holding A.Ş. ve Yıldırım Ali Koç vekili Uğur Çapkın tarafından bir açıklama yollandı. Açıklamayı, hiçbir resmi formaliteye tabi tutmadan, cevap hakkına saygımız gereği yayınlıyoruz:

KOÇ HOLDİNG A.Ş. VE YILDIRIM ALİ KOÇ’TAN AÇIKLAMA

18.09.2021 tarihinde https://www.yeniakit.com.tr adlı internet sitesinin https://www.yeniakit.com.tr/haber/koca-odulunu-devirmek-istedikleri-erdogan-verdi-1576508.html bağlantısında yazar adı belirtilmeden yayınlanan “Koç’a ödülünü devirmek istedikleri Erdoğan verdi!” başlığı altında verilen haberde yer alan ifadeler gerçek dışı ve Müvekkillerin kişilik haklarına saldırı teşkil etmektedir. İşbu haber aynı zamanda haksız ve mesnetsizdir. Söz konusu yanlış haberle Müvekkiller kamuoyunda hedef gösterilmekte, kamuoyu Müvekkiller aleyhine alenen kin ve düşmanlığa tahrik edilmektedir. Sayın Cumhurbaşkanımız gerek kendisinin gerekse ülkemizin dostunu düşmanını gayet iyi bilecek en yüksek makamda, tecrübe ve yetkinlikte olup gezi olaylarının ardından geçen 7-8 yıl sonra başlangıçta belki artık çoğunun etkisi ve varlığı silinen bir kısım mihrakların kendisini yanıltma amacıyla sunduğu bilgilerin gerçeği yansıtmadığını görmüştür. Ülkemiz ihracatına en büyük katkının Sayın Cumhurbaşkanının verdiği ödülle taçlandırması haberinin bu şekilde sunulmasının; haberin güncellik, gerçeklik, veriliş biçimi gibi hukuk ve basın etiği şartlarına uygun olmadığı ortadadır.

Müvekkillerin görev olarak addettikleri tek ilke, aynı zamanda Koç Grubunun hayata bakış felsefesini ifade eden Merhum Vehbi Koç Beyefendi’nin “Ülkemiz varsa biz de varız, demokrasi varsa hepimiz varız. Memleketimizin ekonomisini kuvvetlendirmek için elimizden gelen bütün gayreti göstermeliyiz. Ekonomimiz güçlendikçe demokrasi daha iyi yerleşir, dünyadaki itibarımız artar.” ifadesiyle özetlenmiştir. Nitekim, habere konu olay, 2020 yılında en çok ihracat yapan 10 firmaya ödül verilmesiyken ve bu firmalar arasında ilk 10’da Ford A.Ş., Arçelik A.Ş., TOFAŞ A.Ş., TÜPRAŞ A.Ş. olmak üzere 4 Koç Grubu şirketi bulunmaktayken, bu husus görmezden gelinerek ve haberle alakasız bir şekilde bundan 7-8 yıl önce yaşanan ve güncelliği olmayan, haberle de hiçbir ilgisi bulunmayan hadiselerle ısrarla Müvekkilleri ilişkilendirme gayreti ile Müvekkilleri saldırı unsuru gibi göstermeye çalışan, kendi ülkesine ihanet eden kişiler oldukları algısını oluşturmaya yönelik nefret cümleleri üretilmesi, açık ve ağır isnatlarda bulunulması kabul edilemez.

Daha evvel de gerek güncelliği bulunan 2013 yıllarında ve gerekse sonradan gazetenizin ısıtıp ısıtıp yapmaya çalıştığı bu ve benzeri haberleri defaatle açıklama yolladığımız halde yine Söz konusu haberde Müvekkiller ve Koç Grubunun, Hükümete karşı eylemlere destek vererek Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı devirmek istedikleri gibi vahim, tamamıyla gerçek dışı ve kişilik haklarına saldırı teşkil eden ifadeler ve isnatlarda bulunulmuştur.

Müvekkiller ve Koç Grubu tüm işlerinde her zaman demokrasinin yanında yer almışlar; huzur, sükûn, adalet ve demokrasi içerisinde, ekonomimizin gün ve gün büyümesini arzu etmişler, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin hiçbir resmi kuruluş ve kişisine karşı özel husumetleri olmamış, daima hukuk sınırları içinde kalmışlardır.

Bu Ülke için var olmayı, Ülke için çalışmayı, Ülke için gayret göstermeyi ve Ülke ile birlikte demokrasi içinde var olmayı; var oluş sebebi sayan Müvekkilleri ve Koç Grubunu anlaşılmaz şekilde bu tip asılsız isnatlarla ilişkilendirilme gayretini de şiddetle reddediyoruz. Bununla beraber hiçbir gerçekdışı ve haksız söylemin, Müvekkillerin Ülke ve Devletine bağlılığını sorgulayamayacağını ve Ülkemize hizmetten alıkoyamayacağını bir kez daha kamuoyuna arz ederiz, 23.09.2021

KOÇ HOLDİNG A.Ş.

YILDIRIM ALİ KOÇ

Vekili

Av. Uğur ÇAPKIN

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ERMAN

Evet bu durum çok vahim. Sonuçları daha da vahim ve bizler ibret almıyoruz.
 • Yanıtla

Veli

Keşke bütün işadamları koç gibi dürüst namuslu olsa.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23