Kenan Sofuoğlu, Meclis'e Lamborghini ile gelerek bu mesajı vermiş!

AK Partili Milletvekili Kenan Sofuoğlu, Meclis'e süper spor otomobili ile gelerek bir mesaj verdiğini belirtti.

14 Temmuz 2018 Cumartesi 09:59
Kenan Sofuoğlu, Meclis'e Lamborghini ile gelerek bu mesajı vermiş!

AK Partili milletvekili Kenan Sofuoğlu, motosiklet kariyerini sonlandırıp siyasete atıldı. AK Parti bünyesinde siyasi kariyerini başlatan Sofuoğlu, 24 Haziran seçimlerinde Sakarya milletvekili seçildi. Meclis'e mazbatasını almaya geldiği gün, ünlü ismin arabası dikkat çekti. Süper spor otomobiliyle Meclis'in yolunu tutan eski milli sporcu, bunun bir mesaj olduğunu ifade etti. 

Posta'ya konuşan Kenan Sofuoğlu şunlaru söyledi: 

-“Maaşıma dokunmayacağım” demişsiniz, kutlarım.

Milletvekili maaşımı almayacağım, ihtiyaç duyulan yerlerde kullanacağım. Milletvekilliğim boyunca da böyle olacak.

Sofuoğlu: Eşim Erdoğan'a olan aşkımı bildiği için...

- “Millet 1600 lira asgari ücret alırken, milletvekili 2 milyonluk araçla meclise geliyor” dediler...

Gelebilen gelsin. Milyonlarca euroyu, her şeyi bir kenara bırakıp, millete karşılıksız hizmet etmeye çalışan biri var, onu düşünsünler. Onlar yapabilirler miydi acaba? Bu da benim sorum.

''NEREDEN GELDİĞİMİ İYİ BİLEN BİRİYİM''

- Meclis’e Lamborghini aracınızla gelmeniz olay oldu...

Evet. Milletvekilliği listesine girdiğimde bu kararı almıştım. “Nereden geldiğimi iyi bilen biriyim. Böyle bir araçla buraya gelebiliyorsanız, milletvekili maaşına ihtiyacınız yoktur” dedim. Spor otomobilimle mesaj verdim. Milletvekilliğini mevki ve makam için değil, liderimizin nazik davranışı üzerine kabul ettim.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Temmuz 2018 Cumartesi 09:59

YORUM YAZ

 • fatoşşşşşşşşşfatoşşşşşşşşş8 ay önce
  hiç akp ye yakışmayan bir lamborghini ile gösteriş yaparak gelmek hiçte hoş bir şey olmadı benim gözümde akp nin imajı çizildi.
 • sukrusukru8 ay önce
  Adamsın adam.Onun için sana saldırıyorlar.Sen m.v.maaşını almazken sana saldıranlar 800,lü 900,lü hatların milyonlarca lira tlf.masrafını millete gömenlere gıkını bile çıkarmazlar.Sen o soysuzların havlamasına aldırış etme.
 • Hacı AhmetHacı Ahmet8 ay önce
  Maden hayır hasenat biliyorsunuz, en başta devletin vergisindan nasıl sıvışırım hesabına mk plakası hesabı yapacağınıza devletimiz hazinesine katkı sağlasanızya,,
 • nn8 ay önce
  ALLAH HAYRINIKABUL BUYURSUN DOĞRUSUMORORSİKLET SÜRÜSÜNÜN KORKUYORDUM ALLAH KORUYOR

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mart 2019