• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan ‘özerklik’ vaadi! ‘İktidara gelirsek bunu yapacağız’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu iktidara gelmeleri durumunda YÖK'ü kapatacaklarını dile getirdi. Kılıçdaroğlu, "Üniversitelerin bilimsel özerkliği olacak’’ dedi.

Yeniakit Publisher
2020-06-30 14:57:00 - 2020-06-30 15:24:10
Kemal Kılıçdaroğlu’ndan ‘özerklik’ vaadi! ‘İktidara gelirsek bunu yapacağız’

İktidar hayali kuran CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. HDP ile kol kola olan CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun gündeminde Yükseköğretim Kurumu (YÖK) ve üniversitelerin durumu vardı.

YÖK'ü kaldıracaklarını, üniversitelere özerklik sağlayacaklarını söyleyen Kılıçdaroğlu, "Y kuşağına da Z kuşağına da sesleniyorum. Sizin tercihlerinizle biz iktidar olduğumuzda size söz veriyoruz. YÖK denen darbe kurumunu kaldıracağız. YÖK olmayacak." dedi.

"Üniversitelerde bilimsel özerklik olacak"

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları;

"Üniversitelerin bilimsel özerkliği olacak. Makale yazdı diye adam atılır mı? Yönetsel özerkliği olacak. Üniversite hocaları, kendilerine rektör seçmesini bilmiyorlar mı? Üniversitedeki hocaların böyle bir yeteneği yok mu, saraydaki bir kişiye teslim ediyorsunuz bütün üniversiteleri? Yani, idari özerkliği olacak üniversitelerin.’’

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

zartacı kımıl

neymiş iktidara gelirsek kafadan mişli zaman kullanıyor zaten gelemiyeceği için gine zartayı koyvermiş 10 senedir olduğu gibi
 • Yanıtla

orhan inan

GÜLÜNECEK MALZEME KALMADI..TAM ŞAKA YAPIP MİLLETİ GEVŞETMENİN SIRASI İDİ..GECİKMEMİŞ PATLATMIŞ OLAY CÜMLELERİ..YAV ÖZGÜRLÜK KİM CHP KİM?..OKULLARIN KAPISINA POLİS DİKİP ÖRTÜLÜ SAKALLI ARARSINIZ ANCAK..BUNLARI DERDEST ETTİKTEN SONRA DA ÜNİVERSİTE HOCALARININ BEYİNLERİNİN İÇİNİ OKUMAYA BAŞLARSINIZ..BİR DE BAKMIŞSINIZ Kİ HOCALARI VE TALEBELERİN YARISI İŞSİZ,AŞSIZ VE OKULSUZ KALMIŞ..ŞAKA YAPMAYIN LÜTFEN..BİZ SİZİ İYİ BİLİYORUZ..
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı