Seçim 2019 Sayfası

Kadir Demirel'in katili son kez kurtuldu

Genel Yayın Yönetmenimiz Kadir Demirel'i öldürerek kızını yaralayan katil Cemil Karanfil'in yargılanmasına devam edildi. Katil Karanfil'in avukatları, müvekkillerinin psikolojik sorunları olduğu ve bu yüzden kendileriyle görüşmediğini ileri sürdü. Duruşma son kez ertelendi.

17 Nisan 2018 Salı 17:19
Kadir Demirel'in katili son kez kurtuldu

Başakşehir'de, kayınpederi Gazetemiz Yeni Akit'in Genel Yayın Yönetmeni Kadir Demirel'i hunharca öldüren, Kadir Demirel'in kızı Esma Karanfil'i de yaralayan Cemil Karanfil'in yargılanmasına devam edildi.

Bakırköy 10. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Cemil Karanfil ile taraf avukatları katıldı.

Esma Karanfil ile kardeşleri Sümeyye Orhan ve Mehmet Fatih Demirel'in avukatı Ayşe Ergün, mütalaaya katılmadıklarını belirterek, "Sanığın hem maktule hem de müştekiye karşı eylemlerini tasarlayarak gerçekleştirdiğini, olayda maktulden ya da müştekiden kaynaklı haksız tahrik oluşturabilecek bir eylem ve durum bulunmadığını, sanığın eylemden sonra pişmanlığını gösterir bulgular olmadığını tekrarla maktul yönünden 'tasarlayarak kasten adam öldürme', müşteki yönünden 'tasarlayarak eşi kasten öldürmeye teşebbüs' suçlarından cezalandırılmasını, cezanın üst sınırdan tayinini talep ederiz." diye konuştu.

Cumhuriyet Savcısı Şevket Hazar, bir önceki duruşmada verdiği esas hakkındaki mütalaayı aynen tekrar ettiğini ifade ederek, sanığın "kasten öldürme" suçundan müebbet hapis, "eşini kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan da 13 yıldan 20 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi.

Sanık avukatı İrfan Öge de sanık Karanfil'in psikolojik sorunlar yaşadığını, ailesi ve avukatlarıyla görüşmediğini iddia ederek, "Esas hakkında savunmamızı hazırlamak üzere bir celse daha süre verilmesini talep ederiz." dedi.

Sanığın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme, sanık avukatlarının esas hakkındaki mütalaaya karşı savunmalarını hazırlamaları için dosyanın aşaması dikkate alınarak son kez duruşmayı erteledi.

İDDİANAMEDEN

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, Başakşehir Yunus Emre Caddesi'ndeki kızı Esma Karanfil'in evine 29 Mayıs'ta giden gazeteci Kadir Demirel'in, damadı Cemil Karanfil tarafından bıçaklanarak öldürüldüğü, Esma Karanfil'in de bıçakla yaralandığı, katilin daha sonra olay yerinden kaçtığı kaydediliyor.

Sanık Karanfil hakkında ağırlaştırılmış müebbet ve 20 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Nisan 2018 Salı 17:19

YORUM YAZ

 • Vay HalineVay Haline1 yıl önce
  O hakimler Adaletin gerçek sahibine ne cevap verecekler hem bu dünyada , hem de öbür dünyada. Vay onların haline!
 • ..1 yıl önce
  Maşallah herkes hukukcu olmuş.her olayda her konuda olduğu gibi bos beles yazmaya yazışmaya dewam.degerli yorumcular siz işinizi ne derece duzgun yaparsiniz.
 • Seren Seren 1 yıl önce
  Para için herşey yapar bunlar gibileri...
 • abdoabdo1 yıl önce
  hsk ne iş yapıyor hepsi fatöşçü bu .........lerin
 • nn1 yıl önce
  HALA AKTİFLER BÖYLE KARARVEREN HAKİMLERİN RED EDİPBAŞKA HUKUKÇU BULMALIBUNLARİ ŞİKAYET EDEREK HİLEYİ ORTAYA CI
 • abdoabdo1 yıl önce
  bizdeki rezalet şey adalet anlayışına göre beraat ettirirler her halde. adalet mülkün yani paranın temeli hala. içimizdeki fatöşçü hakimler tam manasıyla temizlenmedi.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Nisan 2019