İstanbul Valiliği'nden Küçükçekmece açıklaması

İstanbul Valiliğinden Küçükçekmece ilçesinde meydana gelen çocuğa cinsel istismara ilişkin açıklama yapıldı. Valilik açıklamasında "Sosyal medyada mağdur yavrumuzun ve ailesinin sağlık durumlarına ilişkin yapılan bazı paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır" ifadeleri kullandı.

24 Nisan 2019 Çarşamba 21:02
İstanbul Valiliği'nden Küçükçekmece açıklaması

İstanbul Valiliği'nden Küçükçekmece'de çocuğa cinsel istismara ilişkin yapılan açıklamada, "Sosyal medyada mağdur yavrumuzun ve ailesinin sağlık durumlarına ilişkin yapılan bazı paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır. Maalesef bu tür müessif olayların toplumda kaos ve kargaşa çıkarmak isteyen bazı çevreler tarafından provokasyon amacıyla kullanıldığı da tarafımızdan dikkatle izlenmekte ve tespit edilenler hakkında gerekli yasal işlem başlatılmaktadır." denildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, "Kanarya Mahallesi'nde 22 Nisan 2019 tarihinde meydana gelen küçük yaştaki çocuğun istismarı olayını nefretle kınıyor, yavrumuza ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz." ifadesi kullanıldı.

"İnsanlık dışı, vicdanları sızlatan ve asla kabul edilemez durumdaki bu tür olaylar hepimizi derinden üzmektedir." denilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu menfur olayın öğrenilmesiyle birlikte yavrumuza ve ailemize hemen sağlık ve psiko-sosyal hizmet desteği sağlanmıştır. Olayın failinin yakalanması ve en kısa sürede adalete teslim edilmesi için İl ve İlçe Emniyet Müdürlüğümüzün Asayiş, Çocuk Şube, Terörle Mücadele, Siber Suçlar, İstihbarat, Güvenlik, Çevik Kuvvet ve diğer birimlerinden oluşan ekiplerimizle titizlikle ve kesintisiz devam eden bir çalışma başlatılmıştır. Sosyal medyada mağdur yavrumuzun ve ailesinin sağlık durumlarına ilişkin yapılan bazı paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır. Maalesef bu tür müessif olayların toplumda kaos ve kargaşa çıkarmak isteyen bazı çevreler tarafından provokasyon amacıyla kullanıldığı da tarafımızdan dikkatle izlenmekte ve tespit edilenler hakkında gerekli yasal işlem başlatılmaktadır. 

Bu olayları kullanmak isteyen art niyetli paylaşımlara itibar edilmemesini, yoğun emek ve mesai içerisinde bu tür olayların önlenmesi ve aydınlatılması için görev yapan güvenlik güçlerimize yardımcı olunmasını bekliyoruz."  

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 24 Nisan 2019 Çarşamba 21:02

YORUM YAZ

 • maraşlımaraşlı24 gün önce
  Madem kaos ve kargaşa çıkmasını istemiyorunuz. Yakalayıp asın bu şerefsizleride inanların vicdanı gönlü huzur bulsun. Yakalayıp birde içerde beslerseniz Gayretullaha dokunur. Eyyyy Reis duy sesimizi
 • ihsanihsan24 gün önce
  vali isen idam istiyoruz üstünden atacaksın tabii
 • MehmetMehmet24 gün önce
  İstanbul valisi ne uyku haram olur bu adamı bulması lazım
 • mustafamustafa25 gün önce
  CHP ZİHNİYETİ BAŞA GEÇTİ TÜM SAPIKLAR MESAİYE BAŞLADI. İŞTE CHP YÖNETİMİ GERÇEKLERİ. DÜN METROBÜSTE BUGÜN BİNA ARKASINDA BAKALIM YARIN KİMLERE SALDIRACAK BU SAPKIN KAMALİSTLER. ALLAHIM SEN BU SAPKIN CHP ZİHNİYETİNDEN VE SAPIKLARINDAN BU MİLLETİ KORU. DAHA DÜN KOLTUĞA OTUDULAR BUGÜN İCRAATLARI BU. SEN BİZİ KORU YARABBİ.
 • kazım çobanderelikazım çobandereli25 gün önce
  Sn Erdoğan ve kabinesi cezaları tekrar masaya yatırmaları gerekir. yoksa vebal altındalar.suçluya müebbet veriliyor ama 15 yıl sonra cezası bitiyor. idam dersen geçen seçimde söz verildiği halde getirilmedi.suçlar büyük ama cezalar küçük.yok böyle adaletsizlik!

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Mayıs 2019