• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İstanbul Şehir Üniversitesi kapatıldı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, İstanbul Şehir Üniversitesi kapandı.

Yeniakit Publisher
2020-06-30 04:47:00 -
İstanbul Şehir Üniversitesi kapatıldı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, kurucu vakfına kayyım atanan ve garantör üniversitesi tarafından yapılan denetimler sonucunda mevcut mal varlığıyla eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdüremeyeceği tespit edilen ve bu durumu Yükseköğretim Kurulunca onaylanan İstanbul Şehir Üniversitesinin faaliyet izni kaldırıldı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mehmet

Istenilene yardım istenmeyen kapatma
 • Yanıtla

Yazık değil mi

"devlet yardımları" adı altınta her yıl, yeni işe başlayandan en eski firmalara, tarımdan sanayiye, kosgepten AR-GE yapana bir yandan para aktarılır, diğer yandan alınması gereken vergiler alınmazken hatta bu firmaların sektörlerin korunması için gümrük vergileri ile ithalat durdurulurken, haberdeki gerekçeler, bir üniversitenin kapatılmasına yetiyorsa hiç adil değilsiniz demektir. Korona diye dünyaya yardıma koşun ama gelin siyasi hesaplaşma adına bir üniversiteyi kapatın. Fetönün okullarının kapatılmasında ne kadar haklıysanız burada da ters tarafından o kadar haksızsınız. Yazık değil mi? Size, bize, ülkemize... Telekomu özelleştirirken yabancı ortak parayı kendi cebinden vermedi. Gitti bu üljenin bankalarından kredi çekti. Sonra şirketin karını cebine indirdi parayı yurt dışına çıkardı ama borçlarını ödemedi çekti gitti. Bu faturayı biz ödedik değil mi?
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı