İsmail Küçükkaya'dan İmamoğlu'na büyük şok! Yalanı ifşa oldu

AK Parti İstanbul Belediye Başkan adayları AK Parti'den Binali Yıldırım ile CHP'den Ekrem İmamoğlu'nun çıkacağı canlı yayın programının moderatörlüğünü üstlenecek olan İsmail Küçükkaya, Habertürk'te Fatih Altaylı'nın sorularını cevapladı.

12 Haziran 2019 Çarşamba 00:40
İsmail Küçükkaya'dan İmamoğlu'na büyük şok! Yalanı ifşa oldu

Habertürk'te canlı yayına bağlanan gazeteci İsmail Küçükkaya AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ile CHP'den belediye başkan adayı Ekrem İmamoğlu'nun canlı ortak yayını öncesinde yapılan spekülasyon ve yorumlara açıklık getirdi.

Küçükkaya şöyle konuştu:

Galiba Ekrem İmamoğlu, Binali Yıldırım'ın ortak yayındaki soruları görmek istediğini söylemiş. Bunu nereden çıkardığını bilmiyorum. Çünkü Ekrem İmamoğlu ile günlerdir hiç konuşmadım. Dolayısıyla böyle bir şeyi bana dayandırarak söylemiş olması bir milyarda sıfır ihtimal. Daha sonra galiba sizin de böyle bir iddianız olmuş.

FATİH ALTAYLI: Şimdi iddia şu, Binali Yıldırım tarafının soruları istediği, senin soruları onlara verdiğin ve onlara verdikten sonra da diğer tarafı arayıp, 'Binali Yıldırım tarafına soruları ilettim, istiyorsanız size de vereyim' dediğin yolunda bir iddiaydı. Senin bu konuda söyleyeceğin nedir:

İSMAİL KÜÇÜKKAYA: Fatih Abi bu iddiayı siz mi dillendirdiniz?

ALTAYLI: Hayır, bu iddia Sözcü Gazetesi'nde son dakika olarak yer aldı. Ekrem İmamoğlu'nun böyle bir şey söylediği yolunda.

KÜÇÜKKAYA: Birincisi ben gerçekten günlerdir Ekrem İmamoğlu ile konuşmadım. İkincisi daha hazırlanmış hiçbir soru yok. Üçüncüsü Binali Yıldırım'ın benden böyle bir talebi olmadı, olamaz. Dördüncüsü açık oturuma ilişkin henüz hiçbir soru hazırlanmadığı gibi hazırlanma aşamasında, sonrasında, yayından önce de hiç kimsenin bunu benim dışımda bilmesi mümkün değil. Kimseye vermem ben onları.

ALTAYLI: Peki İsmail, formatla ilgili Ali Saydam'ın soruları var. Nasıl bir format olacak, 3,5 saat mi sürecek? Aynı sorular iki adaya mı sorulacak? Kafandaki format ne? Bir şey oluşturdun mu kafanda?

KÜÇÜKKAYA: Beni Engin Altay'la Mahir Ünal'la bir aradayken iki ya da üç kez aradılar. Dediler ki, 'Tamamen inisiyatifi size bırakıyoruz, soruları siz hazırlayın, yalnızca iki adaya siz sorun, eşit süre verin' dediler. Aynı şeyleri moda mod iki adaya soramam. Bazı sorular İmamoğlu'na, bazı sorular Yıldırım'a sorular. Burada riayet edeceğim kural soruların bilinmemesi, benim tarafımdan hazırlanması ve iki adaya eşit hakkı tanımak. Önce iki adayın kurmayları ve aynı zamanda iki partinin kurmayları format üzerinde genel prensiplerde anlaşacaklar. Ben soruları tamamen kendim sormak üzere, kendim belirleyerek onların belirlediği formata uyacağım. Onlar bana derlerse ki, 'şu kadar süre içerisinde adaya şu süreyi verelim' diye. Benim kafamda toplam 20 soru var. Bu biraz fazla olabilir. Henüz zihinsel anlamda kafamda oynuyorum meseleyi.

ALİ SAYDAM: Sana basit bir şey tavsiye ediyorum. Partilerin kurmaylarına da tavsiye ediyorum. Dünyadaki formatı incelesinler. Baksınlar nasıl oluyor. Hepimizin ortak endişesi mevcut formatla bu işin senin başına çorap öreceği yolunda. Refleks olarak seni nasıl koruruz diye düşünüyorum.

KÜÇÜKKAYA: Benim bu yayınla ilişkin sorun olma ihtimalini hiç görmüyorum. Ben bunu evrensel standartlarda gazetecilik olarak hiçbir adayı mağdur etmeden, kamuoyunun merak ettiği soruları sorarak bir katkı olarak sağlayacağıma yüzde yüz inanıyorum.

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Haziran 2019 Çarşamba 00:40

YORUM YAZ

 • MlymMlym12 gün önce
  İsmail Küçükkaya öyle bir işe girdin ki sen sokağa çıkamayacaksın senin yüzüne tükürecekler, CHP'nin yalanını ifşa edersin ha.
 • Leventbay Leventbay 12 gün önce
  ISmail kucukkaya; herkesin kiskanacagi tarihi bir firsat yakaldi gazetecilik adina. Bence harika yonetecek . Ortada kalacak yanli yandas montaj kumpas olmadan . Sizlere boyle bir firsat verilse., nasil yonetirdiniz tarafli tarafsizmi bence iamailKImseyi takmamasi lazim . Ne patronu ne parti baskanlarini .
 • ......12 gün önce
  Soruları sen mi vermezsin?!. Verme de bir göreyim seni. Seni ne yaparlar?!?!?!?!?!?! Ama Sizin hile ve tuzaklarınız maalesef boş tıkırtılardan ibaret. ALLAH (CC) Yıldırımın göğsünü genişletti mi o iş bitmiş demektir. İnşirah verdi mi o iş orada biter. İstediğin kadar oku olmadı mı da olmaz. Ama ehliysen zaten namazlarda okuyorsan darda zamanda o surenin enerjisi devreye girer. Bu da ALLAH'ın (CC) iznine bağlı.
 • fetösavarfetösavar12 gün önce
  heee hee.. inandık. ulan sen kim eşit bilmem kim. hadi ordan... fetö, pkk, gezi yıkayıcısı yağlayıcıs..
 • FrankfurtFrankfurt12 gün önce
  Elbette ikisinede aynı sorular yöneltilmesi gerek, süre konulması şart, aksi halde kıvrım yalan boş laf işitiriz. Vaat edilen şeylerin illaki nasıl finanse edileceğini de ortaya koysunlar. Yayın sonrası halka belgeler ile vaatlerin mümkün olup olmadığı başka gazeteciler tarafından sunulur aksi halde bol vaat sıfır icraat olur halk kandırılacak. Vaatler politikacıları bağlaması gerek bir de süre versinler hangi zaman aşamasında gerçekleştirecekler vaatleri. Sonra laf etmesinler yok efendim biz enkaz devraldık durum çok vahim diye halkı kandırmasınlar hayal güzel olabilir lâkin bir dünya gerçeği var.
 • YAZIKYAZIK12 gün önce
  İstanbul'u yönetecek adam bu mu.Yalan dolan dalavere, İmamoğlu sen git seni sevgi pıtırcíğı gibi patlatıp, piyasaya surenlere bir sor bakalım.Bu yalanlara bu vaatlere kim inanır.. İmamoğlu ne olursan ol ,,önce insan ol ,adam ol
 • Doğru SöyleyeniDoğru Söyleyeni12 gün önce
  Dündar ihtiyrladığı için geleceği yok o yüzden tarafsız davranması bekleniyordu ama linç ederek çekilmek zorunda bırakıldı. Küçükkaya, daha genç olduğu için ileriye yönelik parlatılacak bir gazeteci konumunda, Dündar ın yerine parlatılacak. Böyle bir oturum yönetmek 15-20 yıllık bir kariyerin peşin alınması demektir.
 • Kâmil Kâmil 12 gün önce
  Ne idüğü belirsiz altaylının programına çıkmasan iyiydi.
 • Cemalettin KarakocCemalettin Karakoc12 gün önce
  Laf dolandirma, ama aksini yapmishtir. Buna hic güvenemiyorum.. Cünki yalanlarinda hic yüzü kizarmiyor. Aynen Imamin (yalanci) Oglu gibi.
 • KilimciKilimci12 gün önce
  Huhhaahhaaa bu oynak ismail kendini bi anda kazeyeci sandi ,,huhaaaa binali beyi harcatmayiz ismaillllllll huhaaajuhaaa ,,,ismail dundar vazgecince atladi zaten bu onun tv isinide bitirir fatih portakalada gol atti sevilmiyo zaten fox dada huhhaaaahaaaahuhh
 • DoğrucuDoğrucu12 gün önce
  Koca bir şehiri yönetecek olan adam TV ye çıkıp yalan söylüyor 10 dakika geçmeden yalanı ortaya çıkıyor biz buna hemem Ğ*T oldu deriz

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Haziran 2019