Irkçı Yahudilerin Aksa saldırısı sürüyor

Katil İsrail polisinin eşlik ettiği 500’den fazla fanatik Yahudi, dün işgal altındaki Doğu Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

26 Nisan 2019 Cuma 15:15
Irkçı Yahudilerin Aksa saldırısı sürüyor

Katil İsrail polisinin eşlik ettiği 500’den fazla fanatik Yahudi, dün işgal altındaki Doğu Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi. Kudüs İslami Vakıflar İdaresinden yapılan açıklamaya göre, 519 fanatik Yahudi, İsrail polisi eşliğinde Mescid-i Aksa’ya baskın gerçekleştirdi.

Gruplar halinde Harem-i Şerif’in avlusunda dolaşan ırkçılar, daha sonra Aksa’dan ayrıldı. Geçen cuma günü başlayan ve yarın sabaha kadar devam edecek olan Musevilerin Hamursuz Bayramı (Pesah) dolayısıyla Mescid-i Aksa’ya yapılan baskınlarda artış olduğunun altı çizilen açıklamada, pazartesi gününden bu yana bin 500’den fazla fanatik Yahudi’nin Harem-i Şerif’e girdiği aktarıldı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 26 Nisan 2019 Cuma 15:15

YORUM YAZ

  • cemilcemil23 gün önce
    ziyarettir o, baskın olsa duramazsınız.....

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Mayıs 2019