İkiyüzlü ABD'den skandal insan hakları raporu

ABD, hazırladığı İnsan Hakları Raporu’nda Fransa’da başlayan ve diğer AB ülkelerine de yayılarak devam eden Sarı Yelekli eylemlerinde uygulanan polis vahşetine sessiz kaldı.

15 Mart 2019 Cuma 14:09
İkiyüzlü ABD'den skandal insan hakları raporu

 OĞUZHAN GÜLTEKİN/ANKARA 

Türkiye’de darbe kalkışması yaparak 250 kişinin şehit olmasına yol açan FETÖ’nün liderine sponsor ve koruyucu olan ABD, Türkiye’de gerçekleşen her türlü olayı insan hakları ihlali gibi gösterirken, Fransa’da başlayan ve diğer AB ülkelerine de yayılarak devam eden Sarı Yelekli eylemlerinde uygulanan polis vahşeti söz konusu raporda yer bulmadı.

ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan ‘2018 İnsan Hakları Uygulamalarına İlişkin Ülke Raporları’ başlıklı raporda Fransa’da petrol fiyatlarını ve hayat pahalılığını protesto etmek için sokağa çıkan ve haftalardır her cumartesi eylem yapan Sarı Yeleklilere polisin uyguladığı orantısız şiddet ve insanlık dışı muamelelere raporda hiç değinildi.

Raporda, Türkiye’nin sınır güvenliğini sağlamak için Ocak ayında Suriye'nin Afrin bölgesinde gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Operasyonu eleştirildi. ABD’nin sözde raporunda, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bazı durumlarda sivilleri operasyonun ilk günlerinde zarar görmekten korumak için gerekli önlemleri almadıkları belirtilerek, Türkiye, sivilleri katlediyormuş gibi gösterildi.


Yeni Akit Gazetesi

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Mart 2019 Cuma 14:09

YORUM YAZ

  • UĞUR muşUĞUR muş8 gün önce
    ne acı ne garip, her halükarda senaryoyu onlar yazıyor biz zavallı müminler oynuyoruz,Müslüman diyemiyorum halimiziçler acısı, biz ALLAH a teslim olsa idik halimiz bu olur muydu? bilmem belki de ilahi senaryo bunu gerektiriyor,sonumuz Hayr olur inşallah, hilafeti kaldıran bir milletin devamıyız biz

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mart 2019