İHL’lerin başarısı ADEP’le perçinlenecek

MEB tarafından başlatılan Akademik Destek Programı (ADEP), İmam Hatip Liseleri’nin son yıllarda gösterdiği başarıları daha ileriye taşıyacak.

12 Ekim 2019 Cumartesi 09:30
İHL’lerin başarısı ADEP’le perçinlenecek

 Haber Merkezi 

28 Şubat döneminde yok sayılan ve kökü kazınmak istenen İmam Hatip Okulları hak ettiği değeri görmeye başladı.

Son yıllarda başta üniversiteye yerleştirme oranı olmak üzere birçok alanda büyük başarılar kazanan İmam Hatip Liseleri’nin ilim yürüyüşü büyük kararlılıkla devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) başlattığı Akademik Destek Programı (ADEP) İmam Hatip Liseleri’ndeki başarıyı daha ileri bir seviyeye taşımayı hedefliyor. Bu kapsamda MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından il valiliklerine gönderilen genelgede ADEP protokolüne gerekli özenin gösterilmesi istendi. Öğrencilerin bilgi ve becerilerine göre yönlendirilmelerinin istendiği yazıda özetle şu ifadelere yer verildi: “İmam Hatip Okulları’ndaki başarılı örneklerin teşvik edilmesi; toplumsal sorumluluk ve gönüllülük programları ile model uygulamaların hayata geçirilmesi, yükseköğrenim kurumlarıyla yapılacak işbirlikleriyle öğrencilerimizin bilimsel ve entelektüel gelişimlerini desteklemek içini, bilim, kültür ve sanat alanındaki akademisyenler tarafından verilecek farkındalık ve vizyon etkinliklerinin düzenlenmesi hedeflenmektedir.

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Ekim 2019 Cumartesi 09:30

YORUM YAZ

  • ÖğretmenÖğretmen5 gün önce
    Içi beni dışı seni yakar. Okuldaki öğretmenleri itibarsızlaştırıp,hasta eden Aihl okul müdürlerine lanet olsun. Her şey gösteriş. 28 Şubattan önce yapılan zulümün dikalasını yapıyorlar. Öğrenci değil öğretmen yarıştırıyorlar. Narsist,şımarık nesil geliyor. Hayırlı olsun.28Şubat öncesi yapılan ne varsa aynısı müslüman görünümlü müdürlerle devam

Günün Özeti

Günün Karikatürü

17 Ekim 2019