• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Hukuksuz ihale mahkemeden döndü

CHP’li İBB idaresinin, Beyoğlu Belediyesi’ne tahsis edilmiş olan Örnektepe Semt Konağı’nı hukuksuz bir şekilde ihaleye açması mahkemeden döndü.

Yeniakit Publisher
2020-09-17 07:04:00 -
Hukuksuz ihale mahkemeden döndü

CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) 25 yıl önce Beyoğlu Belediyesi’ne tahsis edilen Örnektepe Semt Konağı’nı hukuksuz bir şekilde ihaleye açması mahkemeden döndü. İstanbul 14. İdare Mahkemesi, ihale sonucu ortaya çıkan işlem için yürütmeyi durdurma kararı aldı.

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, konuya ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Geçtiğimiz günlerde, İBB Meclisi tarafından Örnektepe Semt Konağı için yapılan ihalenin hukuksuz olduğunu kamuoyu ile paylaştığını hatırlatan Yıldız, mahkeme tarafından verilen kararla haklılığının teyit edildiğini söyledi. Başkan Yıldız, İstanbul 14. İdare Mahkemesi tarafından, İBB’nin ihaleyle kiralamak istediği Örnektepe Semt Konağı için yürütmeyi durdurma kararı verildiğini açıkladı.

25 yıl önce Örnektepe Semt Konağı’nın Beyoğlu Belediyesi’ne tahsis edildiğini hatırlatan Yıldız, “Biz Beyoğlu Belediyesi olarak semt sakinlerimize vereceğimiz hizmetleri planladık. Çok yakında, planladığımız ve duyurduğumuz şekliyle burayı vatandaşlarımızın hizmetine açacağız.” ifadelerini kullandı.

Aynı zamanda Başkan Yıldız, İBB’nin almış olduğu kreş – anaokulu kayıtları var ise, öğrenciler ve ailelerin mağdur edilmeyeceğini, kurslara Beyoğlu Belediyesi tarafından devam edileceğini söyledi.

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız tarafından yapılan açıklamanın tam metni şu şekilde:

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Siyasi kavun

Yerel yönetim seçimi dahil yetkileri tekrar gözden geçirilmeli. Belediye başkanı yetkileri bu kadar fazla olmamalı. Vaat ettiği şeyleri yapmayan başkan aşağı indirilmelidir. Vaat bir hizmet sözleşmesidir. Yapmayan işini yapmamış hizmeti verememiştir. Bu yüzden ceza almalıdır. Ek olarak vekil seçimleri zaten yapılıyor. O ilde hangi parti fazla vekil cikardiysa belediye başkanını o atamalıdır..kısacası yerel yönetim kanunu elden geçmelidir
 • Yanıtla

isimsiz

25 yıldır Beykoz belediyesinde büyük şehir el atıncamı halka hizmete açmak aklıma gelmiş
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı