• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Hatay'daki terör saldırısının ardından Coşkun Başbuğ'dan kritik ifadeler: Önümüzdeki günlerde...

Terör ve Güvenlik Uzmanı Coşkun Başbuğ, Hatay’ın son dönemde hareketlendiğinin altını çizerek Türkiye’nin Suriye’deki kavi duruşunun terör örgütünü zora soktuğunu ve Hatay’a yuvalanmak istediklerini belirtti. Başbuğ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın son günlerde Suriye’nin altını özellikle çizdiğini ifade ederek "Önümüzdeki günlerde tıpkı Kandil'de olduğu gibi bir harekat olursa buna şaşırmamak gerektiğini değerlendiriyorum." dedi.

Yeniakit Publisher
2020-10-26 22:44:00 -
Hatay'daki terör saldırısının ardından Coşkun Başbuğ'dan kritik ifadeler: Önümüzdeki günlerde...

Terör ve Güvenlik Uzmanı Coşkun Başbuğ, A Haber'e Hatay’da meydana gelen terör saldırısıyla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

Hatay’ın son dönemde hareketlendiğine işaret eden Başbuğ, Türkiye’nin Suriye’deki kavi duruşunun terör örgütünü zora soktuğunu ve Hatay’a yuvalanmak istediklerini aktarırken Başkan Erdoğan’ın son günlerde Suriye’nin altını özellikle çizdiğini ve önümüzdeki günlerde tıpkı Kandil’de olduğu gibi bir harekat gerçekleştirilirse şaşırmamak gerektiğini belirtti.

Başbuğ'un açıklamalarından satır başları şöyle:

Hatay son dönemlerde hareketlendi. Şüphesiz bu hareketlenmenin birtakım nedenleri var. Hem Suriye coğrafyasında Türkiye'nin almış olduğu tedbirleri ve tavırları hem de o bölgede terörün bitme noktasına geliyor olması şüphesiz birtakım arayışlara ve saldırılara sevk ediyor. Son dönemde Hatay'ın adı yangınlarla anıldı ve o bölgede de bunun sabotaj ve terör eylemi olduğunu değerlendirmiştik ve gelen bilgiler de bunu teyit etti. Dolayısıyla Suriye'deki sıkışıklıktan dolayı Hatay bölgesinin hareketlendiğini söylemek mümkün.

Burada da tabii şüphesiz hem o bölgede görev yapan güvenlik güçlerimizin hem de ülke içerisindeki bu tür sızmalara karşı, hep 24 saat görev yapan güvenlik güçlerimizi kutlamak gerekiyor. Zira daha önce FETÖ döneminde özellikle buralar terör örgütü PKK ve YPG'nin adeta yol geçen hanına çevirdiği arazilerdi. Fakat 15 Temmuz sonrası alınan tedbirler ve bu bölgeye verilen özel ehemmiyetle artık burası örgütün eskiden olduğu gibi rahatça hareket edemeyeceği bir bölge oldu.

PKK'nın Hatay ve Karadeniz planı

Ben Hatay'ı Karadeniz açılımı ile birlikte terör örgütü açısından ayrı bir yere kondururum. Zira Doğu ve Güneydoğu'da sıkışma başladığı an en çok Karadeniz ve Hatay bölgesini hareketlendirdiler. Bu bölgeye özel önem verdiler ve bu bölgeyle ilgili çok ciddi çalışmalar yaptılar. Ama şükürler olsun bunların tamamı bertaraf edildi ki daha geçtiğimiz haftalarda yine sözde bölge sorumlusu olarak atanan ama güvenlik güçlerimiz tarafından alçakça planlarına başlamadan etkisiz hale getirilenler var.

Erdoğan'ın Suriye vurgusu

Hatay coğrafyasında. Ben bu nedenle yürekten kutlamak isterim emeği geçenleri. Tabii patlamanın içeriği belli değil ancak bu teröristlerin kendi yaptığı bir faaliyet mi ya da o esnada meydana gelen bir olaydan mı kaynaklandı bu muhakkak ortaya çıkacaktır. Fakat ben burada Cumhurbaşkanımızın son günlerde yaptığı konuşmalarda Suriye konusunu ön plana çıkarmasının, özellikle son 1-2 konuşmasında deklare etmesinin özel bir önemi olduğunu düşünüyorum.

Kandil'e yapıldığı gibi bir operasyon gelebilir

Sadece Hatay değil, Suriye'de son dönemlerde aldığımız tedbirlerden dolayı, örgütte bir hareketlenme ve uygulamak istedikleri hain planlar var. Bunların hepsi devletimiz tarafından takip ediliyor ve biliniyor. Sayın Erdoğan bu yüzden son günlerde Suriye'yi anmaya başladı ve önümüzdeki günlerde tıpkı Kandil'de olduğu gibi bir harekat olursa buna şaşırmamak gerektiğini değerlendiriyorum.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Onubunu Bilmeyen

Demek terör destekleyen ABDnin PKK ile haberleşmesi iyi yürüyor. ABD Hatayda parmak izi bırakdı.
 • Yanıtla

asim keskin

bir kac gün önce "abede" aciklama yaparak vatandaslarinin disari cikmamasini istemisti...demekki bildiklerin bir sey var
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23