• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Harekatın ardından NATO'dan ilk açıklama

Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyine Barış Pınarı Harekatı'nı başlatmasının ardından açıklama yapan NATO Genel Sekreteri Stoltenberg "Türkiye'nin meşru güvenlik kaygıları var. Korkunç terör saldırılarına maruz kaldı" ifadelerini kullandı.

Yeniakit Publisher
2019-10-09 18:05:00 - 2019-10-09 19:14:26
Harekatın ardından NATO'dan ilk açıklama

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyine başlattığı Barış Pınarı Harekatıyla ilgili olarak Türkiye'nin meşru güvenlik kaygıları olduğu vurgusunu yaparak, faaliyetlerin ölçülü olacağına inandığını söyledi.

NATO Sekreteri Stoltenberg, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'yla ilgili, "Türkiye'nin itidalli davranacağına ve faaliyetlerinin orantılı ve ölçülü olacağına inanıyorum." dedi.

"Türkiye NATO'ya bilgi verdi"

İtalya'nın başkenti Roma'da Başbakan Giuseppe Conte ile görüşmesinin ardından basın toplantısı düzenleyen Stoltenberg, Türkiye'nin Barış Pınarı Harekatı'yla ilgili NATO'ya bilgi verdiğini açıkladı.

"Türkiye'nin meşru güvenlik kaygıları var. Korkunç terör saldırılarına maruz kaldı" vurgusunda bulunan Stoltenberg, ülkenin aynı zamanda çok sayıda mülteciye ev sahipliği yaptığına dikkati çekti.

"Türkiye'nin ölçülü olacağına inanıyorum"

Stoltenberg, Barış Pınarı Harekatı'yla ilgili, "Türkiye'nin itidalli davranacağına ve faaliyetlerinin orantılı ve ölçülü olacağına inanıyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye'nin bölgede istikrarsızlığı ve gerginliği artıracak adımlardan kaçınması gerektiğini ifade eden Stoltenberg, aynı zamanda terör örgütü DEAŞ'a karşı elde edilen önemli kazanımların korunması gerektiğini söyledi.

Erdoğan'la bir araya gelecek

Stoltenberg, cuma günü Türkiye'ye düzenleyeceği resmi ziyarette Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la bir araya geleceğini açıkladı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Alp

NATO, AB ne varsa hepsi aynı gaye ile hareket ediyor. TÜRKİYE CUMHURİYETİ BUNLARIN ÜSTÜNDE BİR İRADE İLE HAREKAT GERÇEKLEŞTİRİYOR. MECBUR KALINMIŞ BİR AÇIKLAMA. RABBİMİZ ASKERİMİZİ MUZAFFER KILSIN
 • Yanıtla

Nebi

Hepsi bu mu lannn
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı