Hangi ülkelere vizesiz gidilir? Vizesiz ülkeler nereler? Vizesiz ülkeler! Vizesiz seyahat edilen ülkeler en güncel liste

Çantanızı sırtınıza, biletinizi elinize alarakhiçbir vize işlemine ve ek bir sürece tabi tutulmadan rahatlıkla gezebileceğiniz ülkeleri sizler için derledik.

15 Ağustos 2019 Perşembe 08:36
Hangi ülkelere vizesiz gidilir? Vizesiz ülkeler nereler? Vizesiz ülkeler! Vizesiz seyahat edilen ülkeler en güncel liste

Latin Amerika’nın en gelişmiş ülkelerinden biri olan Arjantin, Türk vatandaşlarına vize uygulamıyor. Tam 90 gün boyunca Arjantin’de vizesiz dolaşabilirsiniz.

Güney Kore’de 90 gün boyunca vize istemiyor.

Hon Kong’a giderseniz de 9 gün boyunca vizeye ihtiyaç duymazsınız.

Japonya’da da 90 gün boyunca vize problemi yaşamazsınız.

Doğal güzellikleri ve tarihi dokusuyla baş döndürücü bir ülke olan Belarus, Türkiye’ye vize uygulamıyor.

Ecdad yadigarı Bosna Hersek’te tam 180 gün boyunca vizesiz seyahat edebilirsiniz.

Gürcistan’da 1 yıl boyunca vizesiz dolaşabilirsiniz. Hatta pasaportta istemiyor. Nüfus cüzdanınız yeterli olacaktır.

Bir başka Latin Amerika ülkesi Brezilya’da da vizesiz dolaşma hakkına sahibiz. Süresi ise 90 gün.

Harika koyları ve sahilleriyle baş döndürücü bir güzelliğe sahip olan Dominik Cumhuriyeti de 30 günlük seyahatlerde vize istemiyor.

Irak’ta da kapıda vize uygulaması var ve 10 gün boyunca vizesiz dolaşabilirsiniz.

İran’da 90 gün boyunca vize istemeyen ülkeler arasında.

Gizemler şehri Endonezya’da da vizesiz dolaşabiliyoruz. Vize süresi 30 gün. Gerektiğinde ise Imigrant ofisine giderek 30 gün daha uzatabiliyorsunuz.

Ermenistan’da kapıda vize ve Online vize uygulamaları var. Sınırda 10 ABD Doları karşılığında 21 günlük vize alınabiliyor.  Ermenistan E-vize sitesi üzerinden online vize başvurusu 10 ABD Doları karşılığında yapılabiliyor. Mail ile gönderilen vize kağıdına girişte kaşe basılıyor. Yalnız aman dikkat pasaportunuzda Ermenistan'a giriş-çıkış damgası varsa Azerbeycan'a gidemiyorsunuz.

Katar’da ise kapıda vize uygulamasıyla beş dakika da işleminizi halledebilirsiniz.

Kazakistan’da 30 gün boyunca vizesiz dolaşabilirsiniz.

Kırgızistan’da 3 gün vizesiz bir şekilde seyahat edebilirsiniz.

Meksika’da online vize uygulamasıyla 180 gün boyunca rahat şekilde dolanabilirsiniz.

Moğolistan’da 30 Moldova’da 90 gün vizesiz dolaşma hakkına sahibiz.

Monaco’da 90 gün boyunca vizesiz ziyaretçi kabul ediyor.

Özbekistan’da 30, Pakistan’da ise 90 gün vize uygulamıyor.

Fas, Fiji Fil Dişi Sahili, Filipinler, Filistin, Guetemala, Haiti, Honduras, Jamaika, Kamboçya, Karadağ, Kolombiya, Kosova, Komor Adaları, Kosta Rika, Kuveyt. Lübnan, Madagaskar, Kuzey Makedonya, Maldivler, Malezya, Meksika, Mauritius, Mozambik, Burma, Nepal, Nikaragua, Panama, Peru, Paraguay, Ruanda da vize uygulamayan ülkeler arasında.

Azerbaycan’a ise 1 Eylül 2019 itibariyle vizesiz bir şekilde seyahat edebileceğiz.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Ağustos 2019 Perşembe 08:36

YORUM YAZ

  • Abdullah MuratAbdullah Murat1 ay önce
    Müslümanınmüslümana vize uygulaması oturma iznine tabi kılması islamdışı bir uygulamadır İİnsanlar arasında islamdışı verilen hükümler yasa koyucuları hükümverenleri kafir yapar. İslamdaki dostluk kardeşlik ve eşitlik ilkelerine aykırıdır Allahın mülkü olan arzda müslümanlar serbest dolaşım hakkına sahiptir Bu hakkı gasp edenler büyük bir zulum işliyor Dünyadaki bu bölünmüşlüğün (Allah bölünmeyin) koruyuculuğunu yapıyor ve bu sebepten kaynaklanan tüm kötülüklerden hisse alıyorlar Düzen yerine hakları olmayan zaten kafirler tarafından anlaşmalarla oluşturulmuş sınırların bekçiliğini kardeşlerine karşı uyguluyorlar. Allah ise bölünmeyin emrediyor Dostu düşmanı kurana göre tanımlamak dini öğrenmek niyetindeki hariç hiçbir kafire ise vize ve oturma izni vermemek gerektir Allah kafirlerle savaşın dost olmayın onları dost edinen onlardandır buyurmaktadır Bu buyrukları hafife alan ebedi cehennemi boylayacaktır Savaşın tanımı kafirlerle mücadeledir Ancak Allahın emriyle ve zayıf müminleri kurtarmak için yapılır Bunun harici dinden çıkmana ve tağut yolunda savaşmana vesile olur İslamın şartları vardır yani müslüman olmanın Kuranda bu dostluğun şartı Allahın hükümlerine boyun eğmek namaz kılmak ve zekat vermektir Allahın hükümlerini (şeriatı) istemeyen o hükümlere teslim olmuş anlamındaki müslüman değildir O düşmandır. Allahın hükümleriyle (Kuran ve örnekliği) insanlar arasında hüküm vermeyenler maide44 göre ebedi cehennemlik olurlar Fiiller ebedi cehennemlik yapar bir kere işlersin ve bir daha dönemeyecek şekilde dinden çıkarsın Cinayet böyledir Allahtan hakkıyla korkun Cennete girmenin şartı müslüman olup müslüman kalmaktır İslamın şartlarını yerine getirip Allahın büyük olarak bildirdiğiği suçlardan uzak durmaktır

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Eylul 2019