"Haçlı zihniyeti Müslümanları parçalamak istiyor oyuna gelinmemeli"

Yeniakit.com.tr'ye konuşan TBMM eski Başkanı İsmail Kahraman, "Haçlı zihniyeti yüzyıllardır devam ediyor. İslam düşmanları korku salarak, İslamofobi ile Müslümanları parçalamak istiyorlar. İnşallah biz, Osmanlı Devleti'ndeki gibi örnek İslam yaşantımızla, İslam'a olan düşmanlığı yok edeceğiz." dedi.

19 Mayıs 2019 Pazar 14:16

 Taha Emre Özdemir  Ankara  Birlik Vakfı tarafından düzenlenen İftar yemeğine katılan Türkiye Büyük Millet Meclisi eski Başkanı İsmail Kahraman, yeniakit.com.tr'ye açıklamalarda bulundu. Kahraman, Haçlı zihniyetinin yüzyıllardır hala sürdüğüne dikkat çekerek, "11 Eylül'de ABD'deki ikiz kuleler hadisesinde Bush yönetimi, 'bu bir haçlı savaşıdır.' demişti. 1095 yılında başlayan ve 277 sene devam eden haçlı zihniyeti sürüyor." ifadelerini kullandı.

Osmanlı Devleti'nde birçok inancın bir arada yaşayabildiğini hatırlatan Kahraman, şunları söyledi:

"Oysa ki inançlara hürmet lazım. İnançlara saygı lazım. Osmanlı Devleti'nde böyleydi. Birçok devlet ve din bir arada yaşayabiliyordu."

'Haçlı zihniyeti çok ileri gidebiliyor'

"Korku salarak İslamofobi ile insanları bölmek çok yanlış." diyen Kahraman, "Yeni Zelanda kötü bir örnek oldu. Demek ki bu zihniyet çok ileri noktalara gidebiliyor. Biz örnek bir İslam yaşantısıyla bunu değiştiririz inşallah." şeklinde konuştu.

Bakan Turhan: İslam Coğrafya'sında zulmün zirveye çıktığı dönemdeyiz

İftar programının ardından yeniakit.com.tr'ye konuşan bir diğer isim de Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan'dı. İslam Coğrafyası'nda yaşanan zulmün zirveye çıktığını belirten Bakan Turhan, şunları söyledi:

"Milletimizin, medeniyetimizin beklediği oruç ayı, bereket ayı, insanların birbirleri ile iftar programlarında sık sık bir araya geldiği buluşma, sevgilerini ve dertlerini paylaşma ayı hayırlı olsun. İslam Coğrafya'sında zulmün zirveye çıktığı şu dönemde, inşallah Ramazan'ın bereketi hürmetine barış ve mutluluk hakim olur. Rabbim bize ve tüm İslam alemine bayramımızı hayırlısıyla yapmayı nasip etsin."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Mayıs 2019 Pazar 14:16

YORUM YAZ

 • kuntakintekuntakinte1 ay önce
  al bir boş konuşan bilineni ezber etmiş zat daha yahu yorgun bu adamlar beyin yorulmuş bana halka bilmediğimiz şaşırtıcı şeyler söyleyin öneri getirin boş boş basını işgal etmeyin basına da kızıyom boş konuşmalara yer vermeyin irrite oluyoruz artık çözüm üretmiş ise sunsun bildiğimiz şey hırıstıyanlıığn işi bu zaten yeni bir şeymi ki valla Mustafa topaloğlu bunlardan akıllı en azından uzayla yani gelecekle ilgileniyor
 • ........1 ay önce
  malesef icimizde haclinin köpekligini yapan bir chp zihniyeti var. o zihniyeti islam aleminden bir güzel kazimak gerek. o günlerde yakin..
 • Tantaviy RifaiTantaviy Rifai1 ay önce
  Hocam kusura bakma.filstini bu hale getiren gavurun ingilzin uşağu úrdùn sudiler kisacasi araplara gūvenmiyorum.įşte herşey ortada abd ve israile askeri kapileri denizleri actilar.bunlar ebu cehil ebu lehebin itleri.Hac farz olmasa adim bile atmam oralara.
 • HuzeyfeHuzeyfe1 ay önce
  Zaten sahte dinci.cami dùşmani chpkk nin koltuk değneği erbakinin partisi sahte sakalli saadet partisi icerden başladi.bòyle sahte dinci mùnafiklar osmalida da vardi.ve osmanlinin bitimine kaybina ayak oldular.
 • TuranTuran1 ay önce
  Trump ile havada “çak” yapan halk mı?
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  Yani pes doğrusu bu insanlar maalesef bakanlıkta yapmış insanlar.Yahu islam dünyası zaten paramparça neyini parçalayacak batı anlamadım.Bakın görüyorsunuz bir islam görülen ülke diğer ülkeye her türlü kumpası kuruyor. Yani tabi ortalıkta dolaşan islam dayanağını Kur'andan alan islam değil uydurulmuş dinlere bağlıları islam diyor. Sünni islam şii islam selefi islam hanefi islam şafii islam maliki islam hanbeli islam tasavvufi islam harici islam var oğlu var.Bu yetmezmiş gibi bir de başbelası cemaatler tarikatler tarikatlerin kolları var.Yani Müslümanlık iddiasında bulunanlar Kur'ana inat parça parça olup duruyorlar.Sonra bu adam gibi batılılar müslümanları parçalayacak diyor.
 • Selçuklu Selçuklu 1 ay önce
  Siz gerekeni fazlası ile yaptınız haçlılara gerek kalmadı.Köydeki kızı aldınız soyup sokağa erkeklerin kocağına attınız.Milleti ataistyaptınız.
 • imanlı vatandaşimanlı vatandaş1 ay önce
  sen i hırsız seni,sen fetöcü seni ,seni ahlaksız seni,senidiktatörlük destekçisi seni.Nehaber fetöcü damadından.O gözlüklerin arhasından şeytan gibi bakan kalbi hile hurda islam husumeti(Çünkü islamı kullanarak milleti aldatanlardan biri debu münafık)ilekararmış soytarı.fetöcülükten haber ver
 • SulumanSuluman1 ay önce
  Beraberinde garsonuna herkesi burokrat yaptın işin bitmesine rağmen ne lojmandan çıktın ne makam arabasını bıraktın gelmişin Müslümanlıktan dem vuruyorsun.saadet partisine yaptıklarını unutmadık kargo kamyonunu çekip
 • KuytulKuytul1 ay önce
  Haçlı zihniyetinden gelen arabaya bin, parasını kullan, uçağına bin, S400 ve F35 için yalavar. Ondan sonra haçlı böyle, şöyle. İslam zihniyeti haçlı zihnihetine neden iyi örnek olmuyorda birbiri yiyor.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Haziran 2019