• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Gazeteci Fatih Uğurlu CHP'li Tanrıkulu'na seslendi: Gazi Mustafa Kemal yaşasaydı...

Gazeteci Fatih Uğurlu, Türkiye'de üretilen SİHA'ları kötüleyen ve terörle mücadeleye gölge düşürmeye kalkışan, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'na sert tepki gösterdi.

Yeniakit Publisher
2022-06-30 20:46:00 -

Türkiye'de üretilen SİHA'ların sivilleri öldürdüğü iftirasını atan CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'na Gazeteci Fatih Uğurlu'ndan tarihi bir uyarı geldi.

Uğurlu'nun sözleri şöyle:

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nu televizyonda dinlerken, zaman zaman gözümün önünde terör örgütü elebaşları geçiyor. Terörle mücadelinin en önemli silahlarından biri olan İHA ve SİHA'ları siviller öldürülüyor yalanıyla kötülüyor. Bu devlet SİHA'larla terörün önüne geçiyor. Her fırsatta SİHA'ları yalanlarla ben avukatım diye süslüyor. 6'lı masa kazanırsa ilk yapacakları iş SİHA üretimini durdurmuk, Zaten diyorlarki bu SİHA tesislerini yurtdışına taşıtacağız. Zaten ABD ile yakın olan 6'lı masa uçak fabrikasını kapatmadılar mı? Bunlar daraldıkları yerde Mustafa Kemal'e sarılıyorlar. Ben inanıyorum Mustafa Kemal bugün yaşasaydı Sezgin Tanrıkulu'nu istiklal mahkemelerinde yargılatırdı. İstiklal Mahkemeleri yanlış kararlar da vermiştir ama doğru kararları da vardır. En önemli iş asker kaçaklarını yakalamaktı. Bugün Gazi Mustafa Kemal yaşasaydı, Sezgin Tanrıkulu'nu İstiklal Mahkemelerinde yargılatırdı. Oradan da idam cezası çıkardı. Yatıp kalkıp bu gevşek düzene şükretsin. Bunun hesabı sana bir gün sorulur sayın Tanrıkulu.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

yasemin

AYNEN öyle hesabı da sorulsun, İDAM istiyoruz.

Myavuz

Fatih Bey yanılıyorsun. M.Kemal'i olması gerekenden çok farklı yerde konumlandiriyorsun. M.Kemal Sezgin Tanrikulunun birebir aynı. İstersen 1917 yılında kısa süreli yayınlanan MINBER Gazetesine bi bak. Yahut Jakke Gottardin İngiliz Belgelerine dayarak anlattıklarına.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23