Fransa'da "Sarı Yelekliler"e karşı ordu sokağa indi!

Fransa hükümetinin geri adım atmasına rağmen ikna olmayan "Sarı "Yelekliler", yarın en büyük gösterilerini düzenleyecek. Büyük kargaşadan korkan Fransa hükümeti, önlem almak için orduyu sokağa indirdi.

07 Aralık 2018 Cuma 13:56
Fransa'da "Sarı Yelekliler"e karşı ordu sokağa indi!

Fransa'da, 17 Kasım tarihinden bu yana göstericiler özellikle, hafta sonları olmak üzere Paris merkezli eylemler gerçekleştiriyor. Geçtiğimiz cumartesi ve pazar günleri şiddet eylemlerinin arttığı Paris'te, hükümet uzlaşı için adımlarını atsa da,"Sarı Yelekliler" bu durumdan memnun değil.

Cumartesi günü dev miting

Macron'dan istifa bekleyen ve hükümetin adımına karşılık"Ekmek kırıntısı değil ekmeğin kendisini istiyoruz" diyen "Sarı Yelekliler" eylemleri bırakmayacağını açıklayarak cumartesi günü için dev miting çağrısı yapmıştı.

Askeri araçlar Paris sokaklarında

Cumartesi günü sokaklara dökülecek on binlerce Fransız için hükümet, orduyu devreye soktu. Polis şiddetinin son noktaya geldiği ülkede, şiddet olaylarının daha fazla artmasından endişe ediliyor.

Hükümet, önlem olarak Fransa sokaklarını askeri araçlarla doldurdu.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 07 Aralık 2018 Cuma 13:56

YORUM YAZ

 • ALİ KİREÇALİ KİREÇ3 ay önce
  İnsan avrupada oldu diye sevinmek istiyor lakin bu ayaklanmaları Türkiyedede, avrupadada ve dünyanın başka yerlerinde yaptıranda aynı şeytani oluşum ve müslümanlar için hayırlı olmayacağı kesin ve planlarında yine ilk hedef müslümanlardır
 • Mehmet GöktepeliMehmet Göktepeli3 ay önce
  Demokrasi, özgürlük kavramları içi boş sözcükler kitleleri bir arada tutmaya yeterli gelmeyecek bundan sonra. Yeni bir devrim, yeni paylaşımcı koşulu oluşmalı. 21 yüz yıl kendine özgü düzeni kuracak, bu günlerin üstteki kişileri en altlara inmeli, sömürü son bulmalı.
 • doğrucudavutdoğrucudavut3 ay önce
  devam devam sonuna kadar yanınızdayız en sonunda coniler sizin orayı da karıştırdı siz misiniz avrupa ordusu kurmak isteyen gözünüzü açın ve ortak düşmanı görün yılanın başı abduzaktan davulun sesi hoş geliyordu değil mi?
 • Kocasolak Kocasolak 3 ay önce
  AB ordusu kuralım dedi ya, artık ne dese boş. ABD Avrupa’yı TERBİYE etmeden bırakmaz.
 • sukrusukru3 ay önce
  Nooldi lan gavatlar Ülkemizi düşmanmı bastı.Bizim gezi olaylarında polis müdahalesine bile demediği bırakmamıştınız siz askeri şehre yığdınız.İki yüzlü alçaklar siziii.
 • vatandaşvatandaş3 ay önce
  Nerde fransız demokrasisi ? Dünyayaçağdaşlık, medeniyethavaları atarken, keser döndü sap döndü ama işlerine gelmedi.Erdoğan askeri sokağa çıkartsa en çok onlar bağırır. İki yüzlü adiler ve onların yerli destekçileri.
 • FerhatFerhat3 ay önce
  Iste haydut ve barbar batinin düsünce ve insan haklari anlayisi. 17. Yüzyilda fransiz ihtilalini gerceklestiren ideolojilerin gercek yüzü, zira kapitalist ve siyonist düzene karsi durdugunuzda potansiyel tehlikeli olarak görülmektesiniz. Özgürlük ve insan haklari sadece kapitalizmin ve barbar liberalist düzenin belirledigi deger ve ölcüler dogrultusunda belirlenmekte. Barbar devletlerin ve onlara bagimli diger devletlerin Anayasalari ve insan haklari sadecec1. Dünya savasinda insa edileen kapitalist ve Ahlak düsmani düzeni korumak icin mevcut.
 • mertmert3 ay önce
  Şerefsiz macron bizim geri zekalılar sokağa çıkınca demokrasi dersin ve o hayvanları savunursun. Seninkiler çıkınca Afrikada Müslüman katili bozuk ordunu sokağa çağırırsın. Unutma senin milletin sokağa çıkmakta haklı. Onlar sokağa sen fransa devletini yahudinin kucağına oturtmayasın teslim etmeyesin diye sokaktalar.
 • HanxoHanxo3 ay önce
  Faşist diktatör macron. Ab baharı isteriz. Bütün nük santraleri kapatın köprüleri yıkın her tarafa yan yana atatürk ve apo putları dikin.
 • iyoriyor3 ay önce
  3.dünya savaşının ayak sesleri dünyayı şiddet ve dehşete alıştırıyorlar doğu zaten alışık da batı insanini şiddet ve militarizme alıştırıyor.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mart 2019