• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Faşo Almanlar yine Erdoğan üzerinden Mesut Özil'e saldırdılar

Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırılarını kınayarak Azerbaycan'a destek paylaşımında bulunan yıldız oyuncu Mesut Özil, yine Erdoğan üzerinden saldırıların hedefi oldu. Alman Ntv gazetesi, “Mesut Özil Erdoğan’ın elçiliğini üstlendi” başlıkla yazısında Özil'le ilgili hazımsızlıklarını paylaştı.

Yeniakit Publisher
2020-10-15 18:22:00 -
Faşo Almanlar yine Erdoğan üzerinden Mesut Özil'e saldırdılar

Führerleri Adolf Hitler'in kalıntılarını devam ettiren Almanya yine Erdoğan üzerinden Mesut Özil'i hedef aldı. Alman gazete, işgalci Ermenistan'ın Azerbaycan topraklarında sivillere yönelik saldırılarına tepki göstererek Azerbaycan'a desteğini duyuran Mesut Özil’in paylaşımını eleştirdiler.

Azerbaycan’ın topraklarını işgalci Ermenistan kuvvetlerinden geri almak için başlattığı operasyonlar hız kesmeden devam ederken, Türkiye, kardeş ülkeye verdiği desteğe devam ediyor.

Mesut Özil'den Azerbaycan'a destek

Ermenistan’ın ateşkes anlaşmasını dahi ihlal ederek sivil yerleşkelere yaptığı saldırılar karşısında sessiz kalamayan isimlerin başında gelen dünyaca ünlü futbolcu Mesut Özil, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir paylaşımla, adalet ve barış çağrısında bulundu.

Twitter hesabından Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, "Azerbaycan’ın derdi bizim derdimiz, sevinci bizim sevincimizdir" sözüyle yaptığı paylaşımın ardından, “Dağlık Karabağ bölgesi, uluslararası olarak Azerbaycan'ın bir parçası olarak kabul ediliyor ama illegal şekilde işgal edilmiş durumda. Ermenistan’ı Birleşmiş Milletler’in kararına uymaya ve silahlı çatışmaya son vermeye çağırıyorum” ifadeleriyle Ermenistan’ı kınayan ve barış çağrısında bulunan Özil, Alman basınını rahatsız etti.

Erdoğan üzerinden Mesut'a saldırdılar

Birçok konuda endişesini dile getirmekten çekinmeyen Özil, Türkiye karşıtı basın tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu. Alman Ntv gazetesi, “Mesut Özil Erdoğan’ın elçiliğini üstlendi” başlıkla yazısında, Mesut Özil’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la olan yakınlığından duyduğu rahatsızlığı gözler önüne serdi.

 

Özil’in artık futbolcu değil, bir politikacı olduğunun iddia edildiği yazıda, Ermenistan’ın savaş suçları görmezden gelinirken, Azeybaycan’a yönelik suçlayıcı ifadeler de kullanıldı.

 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Millet

Yahu utanmaz ...ler, adam Türk oğlu Türk ne yapsın Türklüğünü inkar edip size kul köle mi olsun. Özil Türk milleti arkanda dır, gözlerinden öpüyoruz
 • Yanıtla

dodurga

Mesut a Can feda, ulkenin lideri kim olursa olsun, desteklemek her namuslu vatandasa lafin gelisi farzdir(gunaha girmeyelim). Mesut gibi her basarili Turk devletinin arkasinda dursa, bizim lobimiz yahudiyi ermeniyi rum u sollar. ben yetismis yeminli mali musavirim Belcikada, ve elimden geldigince onume gelene ulkemizin teknolojisini, gelecek perspektiflerini ovuyorum. tabi Qatar emiri de candir.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23