ETCEP projesi ile çocuklara 'eşcinsel' sapkınlık aşılanıyor!

2014 yılında okullarda uygulamaya konulan ETCEP projesiyle çocuklar 'eşcinselliğe' yönlendiriliyor. Avrupa Birliği ve Türkiye tarafından ortaklaşa finanse edilen ve Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen proje ile çocuklara 'cinsiyet eşitliği' adı altında 'eşcinsellik' telkin ediliyor. ETCEP'in resmi sitesinde de yer alan fotoğraf karelerine yansıyan manzara durumun vehametini gözler önüne seriyor.

04 Ocak 2019 Cuma 11:47
ETCEP projesi ile çocuklara 'eşcinsel' sapkınlık aşılanıyor!

 yeniakit.com.tr  özel haber 

Avrupa Birliği ve Türkiye tarafından ortaklaşa finanse edilen ve Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen "Eğitimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin Geliştirilmesi Projesi (ETCEP)" ile çocuklara 'cinsiyet eşitliği' adı altında eşcinsellik telkin ediliyor.

2014’te başlatılan ve 2016 yılından bu yana farklı isim ve çalışmalar altında yürütülen proje kapsamında okullarda çocuklara 'cinsiyet eşitliği' üzerine eğitimler verilip,  programlar düzenleniyor.

Çocuklara eşcinsellik aşılanıyor!

Ancak eğitimlerden yansıyan görüntüler çocuklara eşcinsellik propagandasının yapıldığını gözler önüne seriyor. ETCEP sitesinde gezinenler farklı okullarda uygulanmış cinsiyetsizleştirmeyi özendiren fotoğraf kareleriyle karşılaşıyor.

ETCEP’in sitesinde çok sayıdaki proje kapsamında çekilmiş fotoğraflar arasında yer alan Mardin Kızıltepe’deki 23 Nisan ilkokulu’nda çekilmiş karelerde eşcinseller tarafından kullanılan gökkuşağı renkleri ellerine tutuşturulmuş öğrencilerin hep birlikte "Renkleri Cinsiyeti Yoktur" sloganını tamamlayan harfler taşıdığı görüldü.

Kız ve erkek çocuklar yer değiştirildi!

Eğitim programlarında çekilem fotoğraf karelerinde erkek çocukların eline bebek tutuşturulurken, kız çocuklara ise yapay bıyık takıldı. Çocukların ellerinde tuttukları afişlerde iki cinsiyeti aynı anda betimleyen çizimler de yer aldı.

Proje kapsamında çocuk yaştaki öğrencilere verilen bir diğer eğitimde ise Mustafa Kemal Atatürk ve Kofi Annan’ın sözleriyle cinsiyetin, eşitliğe aykırı ve kalkınmaya engel olduğu ve de ortadan kaldırılması gerektiği aşılanıyor.

Yine ETCEP’in resmi internet sitesinde proje ile neyin amaçladığı açıklanırken "geleneksel cinsiyet rolleriyle ilgili mevcut kalıp yargılar" ifadesi kullanılarak toplumdaki mevcut kadın-erkek algısının yanlış olduğu belirtiliyor.

Proje British Council’e ait

Milli Eğitim Bakanlığının "Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’ne Duyarlı Okul Projesi" hakkında yapılan araştırmalar projenin İngiltere'nin uluslararası eğitim ve kültürel fırsatlardan sorumlu en büyük organizasyonu olan British Council liderliğindeki konsorsiyum tarafından hazırlandığını ortaya çıkardı. ETCEP resmi internet sitesinde de projenin British Council sorumluluğunda olduğu ifade ediliyor.

Vatandaşlar tepkili

Çocuklarını milli ve manevi değerlerine bağlı birey olarak yetiştirmek isteyen duyarlı vatandaşlar "Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’ne Duyarlı Okul Projesi" kapsamında öğrencilere "eğitim" olarak sunulan bu türden ‘eşcinsellik’ içeren uygulamalara karşı Milli Eğitim Bakanlığı’nın ve Bakan Ziya Selçuk’un adım atmasını bekliyor.

yeniakit.com.tr

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 04 Ocak 2019 Cuma 11:47

YORUM YAZ

 • Ömer EroğluÖmer Eroğlu6 ay önce
  Küfre riza küfürdür.Bilmeyen anlamayanlar olsalar neyse Hem yazacak hemde devam diyecek!
 • Cinsiyet EşitliğiCinsiyet Eşitliği8 ay önce
  Öncelikle herhangi bir ortaokul veya lise öğrencisinin resmini sansürleseniz dahi bunu izinleri olmadan paylaşmak suçtur. Bende bu proje de bulundum ve bu projeyi desteklemeye proje şu an gündemde olmasa dahi devam ediyorum. Proje de ne insanlara eş cinsellik aşılandı, ne de toplum üzerinde olumsuz etki yaratacak bi harekette bulunuldu. CİNSİYET EŞİTLİĞİ oyunlarla, zevkli aktivitelerle topluma kavratılmak istendi. Haberi yazanların amacı belli. Dini kullanarak toplumda eşitlik, adalet yargısını kırmak. Üstelik bunu 4 yıl önceki bir projeyle dile getiriyorlar. Ben bu insanlara sadece yobaz diyebilirim. Ama ülkede bunların saçmalıklarına inanan ve MANİPÜLE EDİLMELERİNE izin veren topluma diyeceğim tek şey yazık.  Atatürk eşitliği savunmadı mı? Emrolunduğu gibi aklınızı kullanın.
 • Özlem Özlem 8 ay önce
  Hay sizin anlayışınıza ben ne desem bilemedim. Bunu da haber diye yayınlandınız yani.
 • Talat dinçerTalat dinçer8 ay önce
  Bir bu eksikti.akp hukumetinde Bu damı başimiza gelecekti.Yazik oluyor Bu ümmetin çocuklarina....Rabbimiz Allah onderimiz hz Muhammed SAV...Kitabimiz kuran diyen bir gençlik istiyoruz...Syn Cumhurbaşkanım....
 • ALLAH'IN garip bir kuluALLAH'IN garip bir kulu8 ay önce
  Hiçbir dinsiz kafir bu yönetimin, bu rejimin verdiği kadar iSLAM'a MÜSLÜMANLARA zarar vermedi veremez de.
 • Tuğrul sağlamTuğrul sağlam8 ay önce
  Yazıklar olsun
 • İsimsiz kahraman İsimsiz kahraman 8 ay önce
  BAKTILAR ki müslümanlar çok kendileri az. Köpek beslemekten çocuk yapamıyorlar. Kendi nüfusunu arttıramayınca bizim nüfusumuzun azalması için elinden geleni yapıyorlar. Çünkü KORKUYORLAR!!!
 • komünistkomünist8 ay önce
  16 senedir iktidarda olan akp kendi projelerini gerçekleştiremiyor mu, yoksa projeler burada yazanlar mı akplilerden yorum bekliyoruz
 • mehmet önenmehmet önen8 ay önce
  30 senedir avrupadayim böyle sapikca seyler burada görmedim ama türkiyemizde oluyor nedense.
 • CananCanan8 ay önce
  Kudurabilirsiniz :)Eşcinselliği kullanarak da bir yere varır mıyız acaba yer edinir miyiz diye sürekli eşcinsel haberleri yapmayın AZINLIKPAÇAVRASI olarak kalmaya devam edeceksiniz :)REİS ERDOĞAN bile sizden bi halt olmayacağını anladı da YEŞİL KEMALİST oldu adam :) :) :)
 • Aslan akbeyAslan akbey8 ay önce
  bu zihniyet yakında erkeklere çocukta doğutturur kadınlarada sperm verdirir. milli eğitim sapıuklık eğitim bakanlığına dönmüş. eyyy amerikaa başımıza neler açtın.. birileri canbazlık yapıp bize hep düşman hedef olarak amerikayı gösteriyor ama bir nesli kaybediyoruz. artık aile hayatı yok gibi bişey boşanmalar tavan yapmış durumda. bizden sonraki nesilde böyklece eşcinsel olacak. boşanmalarına bile gerek kalmayacak çünkü evlenmeyecekler..
 • selim34selim348 ay önce
  (Mesajınız alınmıştır.)
 • MahmutMahmut8 ay önce
  Adamlar iktidar değil ama iktidara istediğini yaptırıyor..bravo
 • Amet SANCAKAmet SANCAK8 ay önce
  AKP nin bir marifeti daha, aileyi korumaya yönelik kanun çıkartıyoruz dediler aile müessesesinin temeline dinamit koyup feministlere kanun çıkarttırdılar.Cinsiyet eşitliği adı altında erkekleri bu toplumda adeta yaşayamaz hale getirdiler şimdide bu daha neler gelecek bunlardan başımıza.
 • serdengeçtiserdengeçti8 ay önce
  el atarlar heralde artık bi zahmet
 • fatoşşşşşşşşşfatoşşşşşşşşş8 ay önce
  memleketin bir dünya problemleri dururken , akp poşet olmuş.25 kuruşa poşet satıp yolunu bulmak derdinde. istese poşet sorununu millete duyurmadan badava file dağıtırdı. yani kim geldiyse başımıza hep anamızı sordu. babamızı soran oldumu hiç.
 • HAKİKATHAKİKAT8 ay önce
  MAALESEF BU ZOKAYI TESETTÜRLÜ TESETTÜRSÜZ HERKES YUTUYOR. MEŞRU DAİREYİ YASAKLAYIP GAYRI MEŞRU ZEVKLER PEŞİNDE KENDİ EMELLERİNE ULAŞMAK İSTEYEN FESAT ŞEBEKELERİ HER YERDE KOL GEZİYOR. MÜSLÜMAN BACILARIMIZINBU SİNSİ OYUNLARDANUZAK DURMASI GEREK.
 • ÖNLEM ALINSINÖNLEM ALINSIN8 ay önce
  Çocuk dediğin zaten sınıftaki arkadaşını eşit görür, ona bilerek kötü manada bir ayrımcılık yapmak istemez. Bazı çocuklar ufak olduklarından ve cahilliklerinden ötürü acımasız olabiliyorlar ama onlara da anlatarak güzelce öğreterek bu iş halledilebilir. FAKATbu dış destekli bir takım kurumlar çocukların din, ahlak, erdem, özgürlük , etik gibi kavramlardaki düşüncelerini karıştırmak ve dolayısıyla toplumu çöküşe sürüklemek istiyorlar. ÖNLEM ALMAZSAK YARIN ÇOK GEÇ OLUR. MEB, RTÜK, YÖK bu konuda beraber sıkı bir çalışma yapmalı. Tvlerde şiddet ve yengeye kaymak serbest ama sigara yasak. Bu saçmalıklara bir DUR DİYELİM
 • Özgür Özgür 8 ay önce
  Eşcinsellik bulaşıcı değil ve öldürmez. İnsanın doğuştan gelen bir duygudur. Eşcinsellik ayrıca Türkiye de artmadı sadece saklanarak yaşayan insanlar sokağ çıkmaya başladı gözünüze oyüzdenböyle geliyor korkmayın yemiyoruz.
 • NurNur8 ay önce
  Ne duruyor m.e.b.niye kafir sapıkbatının fikirlerini bizim çocuklarımıza empoze ettiriyorsunuz.niye hep hazıra konuyor bu millet onların değerleri bizden üstün mü tekneloji tamam da onların sapık yaşantılarını bize satmayın battık yeterince şu gençliğin hali ortada zatiergenler bitik ne türke ne müslümana benziyor oldukça fazla bir kesim özellikle kadıköy, beşiktaş levent şişli nişantaşında bir yürüyün ukala saygısız bir nesil Allah islah etsin yangına benzin dökmeyin
 • MertMert8 ay önce
  Bu proje Avrupa’da da uygulanıyor diye çocuklarımız için vatanımıza dönelim diyorduk. Müslüman toprağına da aynı fitneyi sokuyorlar. Hiç mi akıllı biri YÖK bu eğitim bakanlığında, okullarda “bu nedir” diyecek? Ahirette iki elimiz yakalarında olur yöneticilerin, öğretmenlerin. Akit Gazetesi bu haberi hergün yapın lütfen Allah cc hakkı için. Uyuyanlar uyansın!
 • İhsanİhsan8 ay önce
  Bak bunu chp mi yaptı ki akit yöneticileri hemen yaziverseniz olurdu ...
 • misafirmisafir8 ay önce
  "Escinsellik" dogustan gelen bir arazdir.. "uygun ortami" bulunca ortay cikar(en büyük kusur kimi cahil annelerde oluyor cünkü erkek cocuklarini KIZ gibi yetistirmek istiyorlar). Korkmayin, bulasici degildir :))
 • rahmirahmi8 ay önce
  kanun önünde eşcinseller bile kadınlar gibi pozitif ayrımcılıga sahip, erkeğim diyeceğine eşcinselim de, deki sözünün bir emniyeti olsun.
 • mustafamustafa8 ay önce
  Bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete.
 • Mesut AykaçMesut Aykaç8 ay önce
  Dökülüyoruzhükümet ,belediyeler, üniversiteler,okullar,...Yani devlet ne zaman milletin önünde doğruya ,iyiye, adalete, ilme,irfana....yürüyecekYa hep geriden geliyor yada milleti bozmak için ters yöne gidiyor
 • Ahmet TanerAhmet Taner8 ay önce
  Sayın Akit Grubu, Türkiyemizi mason ve yahudi istilasından kurtarmak ve dini ve milli değerlerimizi ve ailelerimizi yok etmek istiyenlere karşı verdiğiniz şanlı kurtuluş savaşından dolayı sizi canı gönülden tebrik ediyorum. Rabbim tuttuğunuzu altın etsin. AKP'yede size karşı samimi olmayı ve uyarılarınızı yerine getirmeyi nasip etsin.
 • kamil yılkamkamil yılkam8 ay önce
  Çocukların ellerinde tuttuğu pankartlara bakıyorum da, aklımdan başka bir söz geçmiyor. yetiş ya Muhammed, Yetiş ya Ali.....
 • hasanhasan8 ay önce
  böyle yetişen erkek çocuktan ilerde ne eve adam, çocuklarına baba olur, nede kızdan anne yada eş olur. tamamen türk toplumunu yok etmeyi amaçlayan projeler bunlar.
 • AHMEDAHMED8 ay önce
  Pskiyatristlerdiyor ki: Kız çocuğunu erkek gibi, erkek çocuğunu kız gibi" yetiştirmeyin " diyorlar. Hatta ,"erkek çocuklarının saçını kızlar gibi uzatmayın" diyorlar. Yıllar önce birerkek oyuncu T.V de söylemişti. "8 yaşına kadar saçlarımı ailem kestirmedi. Hatta bazen kızlarınki gibi ördüler. Ben kendimi kız zannediyordum" diyor.Milli Eğitim bakanının danışmanı Psikiyatristiçok merak ettim doğrusu.
 • güner_40güner_408 ay önce
  yahu nedir bu başıboşluk, avrupadan destekli tüm projeler neden incelenmiyor, neden okullara, türk medeni kanununa sokulmuyor, inceleniyorsa da bunları kim inceliyor. ÇILDIRMAMAK elde değil.
 • Fırat KalkanıFırat Kalkanı8 ay önce
  Bu chp zihniyetli fetöcü piçleri şu devletin kurumlarından bir türlü temizleyemediniz be kardeşim.Bıktık artık kandırılmaktan/tersten giydirilmekten...Vatandaş kandırılabilir ama devletin en mahrem sırlarına vakıf olan milli sıfata sahip devlet idarecilerinin kandırılma lüksü yoktur.Gerekirse öl ama asla kandırılma! Vesselam!
 • salim koçdemirsalim koçdemir8 ay önce
  Haberi okuyunca inanamadım. biz bu kadar sahipsizmiyiz. avrupadan gelen 3 kuruş paraya 5 kuruş da biz katıp onların ön gördüğü bütün projeleri okullara, topluma mı sokuyoruz. allah aşkına durdurun bu rezilliği....
 • abbas yolcuabbas yolcu8 ay önce
  çare göstermeyen münekkidin,tenkide hakkı yoktur. Bsseeessa  
 • ahmet yıldızahmet yıldız8 ay önce
  aman allahım nedir bu ya, kendi elimizle kendi ödediğimiz vergilerle, çocuklarımız zehirleniyor. yazıklar olsun.
 • Cinsiyet eşitliği fitnesiCinsiyet eşitliği fitnesi8 ay önce
  Eşit olsaydı hepsi erkek olurdu kadına ne ihtiyaç vardı. Demek ki yerleri farklı. Kadın evde erkek dışarda olmalı. Yapacağı işker farklı olduğundan ayrı olmalı birbirlerinden
 • LGBT`li Nuriye (Nuri)LGBT`li Nuriye (Nuri)8 ay önce
  ayyy cok hosumuza gitti. Ne masum bir davranis. Güzel olmus.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Eylül 2019