• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ermeni isim Karabağ'da yaşadıkları hezimetin nedenini böyle açıkladı

Ermenistan'ın eski Güvenlik Konseyi sekreteri Artur Bağdasaryan, "Ermenistan, liderlerinin dar görüşlülüğü, askeri, diplomatik ve bilgi istihbaratının etkisizliği nedeniyle Karabağ'da yenilgiye uğradık" açıklamasında bulundu.

Yeniakit Publisher
2020-12-01 10:53:00 -
Ermeni isim Karabağ'da yaşadıkları hezimetin nedenini böyle açıkladı

Ermenistan'ın eski güvenlik Konseyi sekreteri Artur Bağdasaryan, Karabağ savaşı hakkında Sputnik Armenia'ya açıklamalarda bulundu. Bağdasaryan, Ermenistan yöneticilerinin zafere kesin gözle bakması ve kötü analizler neticesinde mağlubiyetin kaçınılmaz olduğunu söyledi.

Yenilginin nedenleri arasında askeri düzensizliğin de olduğunu bildiren Bağdasaryan, "Askeri alanda net bir kontrol sistemi yoktu. Bundan dolayı Ermenistan Güvenlik Konseyi işlevlerini kaybetti" ifadelerini kullandı.

Türk-Azerbaycan tatbikatları savaşı tetikledi

Nahçıvan sınırında büyük ölçekli Türk-Azerbaycan askeri tatbikatlarının savaşı tetiklediğini söyleyen Bağdasaryan, "Düzgün bir analiz yapılmadı. Halkın tepkilerinin azaltmak ve istikrarsızlığın artmasını önlemek için Ermenistan'da erken seçim yapılması lazım. Bu başarısızlıktan sonra hükümete güvenmek mümkün değil" dedi.

Ulusal çıkarlara ihanet

Öte yandan ülkedeki diğer güvenlik uzmanları, Ermenistan'daki siyasi krizin, 10 Kasım gecesi imzalanan barış antlaşmasının ardından başladığını belirterek bu anlaşmanın ulusal çıkarlara ihanet olduklarını bildirdi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mehmet Soylu

Hatalarını düzeltip, eksiklerini tamamladıklarında imza attıkları anlaşmayı hiçe sayarak yine saldıracaklardır demek ki. Azdırılmış millet ermenistan , rahat duracakları yok, şimdi zayıflar, ordu kullanamayacaklar ama terörü kullanmaya devam edecekler
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23