Erdoğan: Suudi Arabistan aynaya baksın!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Barış Pınarı Harekatı'na karşı Suudi Arabistan yönetimini sert bir dille eleştirerek, "Yemen'de her yeri yerle yeksan ettiniz, bunun hesabını verin." dedi.

10 Ekim 2019 Perşembe 13:21
Erdoğan: Suudi Arabistan aynaya baksın!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda, Suudi Arabistan'ın Barış Pınarı Harekatı'nı eleştirmesine sert tepki gösterdi.

Suudi Arabistan'ın Yemen'deki katliamlarını hatırlayan Erdoğan, "Suudi Arabistan aynaya baksın. Yemen'i bu hale kimler getirdi?" diye sordu.

Erdoğan şöyle konuştu:

Bazı ülkelerin adını burada zikredeceğim, kendilerini de dürüst olmaya davet edeceğim. Suudi Arabistan aynaya baksın. Yemen'i bu hale kimler getirdi? Yemen şu anda ne durumda? On binlerce insan Yemen'de ölmedi mi? Ey Suudi Arabistan, siz önce bunun hesabını verin. Şu anda yemen fakru zaruret içerisinde. Her tarafı yerle yeksan ettiniz, bunun hesabını verin. Kalkıp da bizim Suriye'nin birliği beraberliği için attığımız, terör örgütlerine karşı verdiğimiz bu mücadelede siz bize laf edemezsiniz, konuşamazsınız.

Erdoğan'ın konuşmasının tamamı için:

Ülke ülke sayıp resti çekti! Erdoğan’dan zehir zemberek Barış Pınarı Harekatı açıklaması

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 10 Ekim 2019 Perşembe 13:21

YORUM YAZ

 • Sıtkı SıyrılmışSıtkı Sıyrılmış6 gün önce
  Davutoglu'nun ağladığı Filistin bile bizi kinamış.
 • Milletin iradesi Milletin iradesi 6 gün önce
  hanedanlıkları siyonistlerin garantisi altında olduğundan,siyonistlerin dilini kullânıyorlar. suudi arabistan müslüman ama krallık hanedanı müslüman değil 
 • selim ustaselim usta6 gün önce
  Allah in aslani, canimsin bee
 • mehmetmehmet6 gün önce
  biz suriyede ırakta libyada ne yaptık. namaz kılınacak emevi camii bile kalmadı suriyede. bunları söyleyincede kötü oluyoruz.
 • Kadir Kadir 6 gün önce
  Çok doğru demiş,

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Ekim 2019