Elektrikte yeni dönem başlıyor! Resmi Gazete'de yayımlandı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulunun “Dağıtım Lisansı Sahibi Tüzel Kişiler ve Görevli Tedarik Şirketlerinin Tarife Uygulamalarına İlişkin Usul ve Esaslarda Değişiklik Yapılması Hakkında Karar"ı Resmi Gazete'de yayımlandı.

14 Mart 2019 Perşembe 14:38
Elektrikte yeni dönem başlıyor! Resmi Gazete'de yayımlandı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunca (EPDK)sanayi abone grubuna dahil edilecek tesis ve işletmelerin kapsamında değişikliğe gidildi.

Arıtma tesisleri sanayi abone grubu kapsamına alındı

Buna göre, gerekli ölçü düzenini sağlamaları ve belgelemeleri halinde, çevre ve insan sağlığını korumak üzere içme suyu veya alıcı ortama verilen sıvı, gaz ve katı zehirli ve zararlı atıkların arıtılması amacıyla kurulan her türlü arıtma tesisi sanayi abone grubu kapsamında olacak. Bu tesislere entegre olan ve bağımsız olarak faaliyet göstermesi mümkün olmayan diğer tesislerin de arıtma tesisleri ile aynı şekilde sanayi abone grubu kapsamında sayılacak.

Hayvan üreticilerine müjdeli haber

Tarım ve Orman Bakanlığının ilgili birimlerinden alınan belge kapsamında faaliyette bulunan süt toplama merkezleri, büyükbaş besi işletmeleri, büyükbaş süt işletmeleri, küçükbaş işletmeleri, etlik tavuk kümesi, yumurtacı tavuk kümesi, damızlık kümesi, kuluçkahane işletmeleri, ve seralar da bu abone sanayi abone grubu kapsamında olacak.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Mart 2019 Perşembe 14:38

YORUM YAZ

 • malcolmxmalcolmx6 gün önce
  zamlar ve piyasadaki artışlar karşısında memura verilen komik zam oyları olumsuz etkileyecek.geçim çok zorlaştı
 • hilmikurthilmikurt6 gün önce
  elektrik çok pahalı kardeşim ,bunu ne zaman göreceksiniz ? Barajdan üretilmiyormu bu ? Petrol değil ki dolarla alıyoruz desek. Ucuzlatın şunu
 • HakanHakan6 gün önce
  Bize ne zaman müjde gelecek cep yakıyor faturalar
 • SelimSelim6 gün önce
  Elektiriğe yaptığınız %50 zammı ne zaman geri alacaksınız biz onu daha çok merak ediyoruz

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Mart 2019