'Ebu Hanzala' hakim karşısına çıktı

Sakarya'da, terör örgütü DEAŞ'ın üst düzey yöneticisi olduğu iddiasıyla ‘Ebu Hanzala’ kod adlı Halis Bayancuk hakkındaki dava Bakırköy Adliyesinde görüldü.

11 Ekim 2019 Cuma 13:39
'Ebu Hanzala' hakim karşısına çıktı

Sezai Erhan   yeniakit.com.tr  İstanbul Bakırköy 16.Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada “Silahlı terör örgütü kurma ve yönetme” suçundan yargılanan tutuklu sanık Halis Bayancuk hakim karşısına çıktı.

Beraatini talep etti

Sanık Bayancuk, söz verilmesi üzerine önceden yaptığı savunmaları tekrarladığını belirterek, “2008 yılında dosyada olan konuşmalarım 2017 yılındaki dosyalara eklenmiş.İddia makamları yeni bir metin veya konuşma eklemeye ihtiyaç hissetmemiş” diyerek beraatini talep etti. 

Savcı “dosyalar birleşemez” dedi

Sanığın avukatı da dosyaların birleştirilmesini, ardından tutukluluk süresi göz önünde bulundurularak Bayuncuk'un tahliyesini talep etti. Duruşma da savcı ise, Sakarya’daki dosyanın İstanbul Bakırköy 16. Ağır Ceza Mahkemesinde devam eden dosyayla birleştirilmesini red edilmesini ve tutukluluğun devamına karar verilmesini istedi. 

Mahkeme tutukluluğunun devamına karar verdi

Ara veren mahkeme heyeti, Bayancuk hakkında görülen davada, Sakarya 2.Ağır Mahkemesinin vermiş olduğu dosya birleştirme talebini reddetti, dosyanın uyuşmazlık için Yargıtay 5. Ceza Dairesine gönderilmesine ve sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Ekim 2019 Cuma 13:39

YORUM YAZ

 • Hanife Gökgöz Hanife Gökgöz 5 gün önce
  Rabbım seni esaretten kurtarsıngüzel yürekli adam
 • TevhidTevhid5 gün önce
  Allahın hükümlerini çiğnemeyin!
 • NurNur5 gün önce
  Kim tagutu red edip Allah'a iman ederse kopması mümkün olmayan sapa sağlam bir kulpa yapısır Allah işiten ve bilendir Bakara256 
 • FATIH FATIH 5 gün önce
  Ebu hanzala halis bayancuk hiç bir örgüt falan değil lütfen Allah'tan korkun haberi düzeltin
 • AhmedAhmed6 gün önce
  Allah onu ve onun gibilerını korusun inş dındar kilına gırmiş dıyosunuz adamında işi gücü bi kilık için senelerce delilsiz içerde yatsın ahmak mı bu adambence bu adamdınını tamamen anlattgı için içerde hakkı söyledıgı için boş söylüyenlerde dişarda cirit atıyozaten
 • BerkBerk6 gün önce
  Ben bu şahsın suçlu olduğuna inanmıyorum. Eğer öyle olsaydı 2008'den bu yana ceza alması gerekmez miydi.
 • M.yanmazM.yanmaz6 gün önce
  Kesinlikle daiş olduğuna katılmıyorum 
 • Eyüp Eyüp 6 gün önce
  Nerde silah sıkmış nerede silahlı adamları.. Biz niye görmedik.. 
 • MusabMusab6 gün önce
  Adam 7 senedir falan yatıyor. Daha bir delil üzere ceza veremediler. Alıyorlar 2 sene yatırıyorlar delil yetersizliği nedeniyle saliyorlar. Bu mu Adalet 
 • aynuraynur6 gün önce
  DİNDAR KILIĞINA GİRMİŞ ........
 • YakupYakup6 gün önce
  Allah yardımcısı olsun
 • HalilHalil6 gün önce
  Allah devletimizi ve milletimizi korusun teror orgutlerinden
 • Mert kaya Mert kaya 6 gün önce
  Bu adam sucluysa o zaman cubbelide suclu .yada kosedeki caminin imamida suclu..oyle sey olurmu..bu adam recmci.kadin hafifce dovulurcu..hirsizin kolunu kes at ci..yani fark yok.yiyorsa tum buharicileri iceri atin..
 • cccccc6 gün önce
  Ebu Haris devam ettiriyor bunun yolunu... Müslümanı bekleyen vehabilik tehlikesine dikkat edin bunlar vehabiliğin ülkemizde yayılması için uğraş vermektedirç

Günün Özeti

Günün Karikatürü

17 Ekim 2019