• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ebola'yı tespit eden bilim adamından korkunç koronavirüs açıklaması

Dünya çapında pandemi olan koronavirüs her geçen gün daha fazla can alırken Ebola'yı keşfeden Peter Piot koronavirüs hakkında "Ebola'dan çok daha kötü" yorumunda bulundu.

Yeniakit Publisher
2020-03-14 02:53:00 -
Ebola'yı tespit eden bilim adamından korkunç koronavirüs açıklaması

Afrika'da ortaya çıkan Ebola'yı keşfeden Belçikalı bilim insanı Peter Piot, Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve Türkiye dahil birçok ülkede yayılmaya başlayan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Asya ülkesi Çin'in Vuhan kentinde görülen ve yüzün üzerinde ülkede rastlanan koronavirüs 5 bine yakın kişinin hayatına mal oldu. London School of Hygiene and Tropical Medicine Direktörü Peter Piot, İngiliz basınına koronavirüs salgını ile ilgili açıklamalarda bulundu. Sky News'e konuşan Belçikalı bilim insanı koronavirüsün Ebola'dan daha ciddi bir sorun olduğunun altını çizdi.

"Ebola'dan daha kötü"

Piot, konu ile ilgili gelen soru üzerine "Bugünkü durum, Ebola'dan çok daha kötü. Ebola, bulaşması için çok yakın temas gerektiriyordu. Yani bu kelimenin tam anlamıyla birisiyle konuşarak yakalayabileceğiniz bir şey, bu da diğer virüsler için geçerli değil" ifadelerini kullandı.

Ebola'yı keşfetti

AIDS ile mücadele çalışmalarında aktif rol alan Piot, Ebola'yı ilk keşfeden bilim insanı olarak adını duyurmuştu.

Yeni tip koronavirüs 5 bine yakın can aldı

Vuhan'dan yayılan ve tüm dünyanın bir numaralı güvenlik sorunu haline gelen koronavirüs, 5 bine yakın insanın canına mal oldu. Yaklaşık 200 bin kişiye bulaşan virüs, 130 bin insanın üzerindeki etkisini devam ettirirken 70 bin insan virüsü yenmeyi başardı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Murtaza38

Neden bu kadar süre hangi hastalıkların laboratuarda işlense öldürücü olur diye koruma çalışması yapılmıyor hep birilerinin tezgahına mı düşeceğiz

Ahmet

Abartmak ne kelime italyada sadece bir günde ölü sayısı 250 :((
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23