• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Devlet Bahçeli'den çok kritik savaş uyarısı: Teyakkuzda olmalıyız

Yeniakit Publisher
2024-06-25 11:49:00 - 2024-06-25 12:54:14
Devlet Bahçeli'den çok kritik savaş uyarısı: Teyakkuzda olmalıyız

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM'de partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM'de partisinin grup toplantısında konuştu.

Bahçeli'nin açıklamaları şu şekilde;

Milletimizin sesine kulak verdik, vereceğiz.

Yorulmayacağız, yenilmeyeceğiz, durmayacağız. Önce ülkem ve milletim diyeceğiz.

DİYARBAKIR'DAKİ ANIZ YANGINI

Hiçbir bölücü Türk komploda yer almaz. Yangın bahanesiyle nefret saçan Türkiye düşmanıdır. Anız yangınının yaraları sarılacak. MHP olarak sürecin takipçisi olacağız.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

(Dünya Savaşı söylemleri)

Dünya baş döndüren gelişmelerin, akılları bulandıran hadiselerin, iftira tefrit arasında gidip gelen, ihtiraslı münasebetlerin çekimi arasındadır. 3. Dünya Savaşı ile ilgili alarm zilleri çalanlara yenileri eklenmekte. Sırbistan cumhurbaşkanı ileri giderek dünyada 3-4 ay içinde büyük çatışma yaşanacağını söylemiştir. İngiliz dergi de son sayısında savaş manşetlerini atmıştır.

"TEYAKKUZDA OLMALIYIZ"

Dünya Savaş riski telaffuz ediliyor. Jeopolitik hesaplaşmalar arttı, teyakkuzda olmalıyız. Türkiye'miz milli güç unsurlarını tetikte tutma durumundadır. Dünya Savaşının hangi sonuçlara yol açacağını idrak etmek mümkündür.

Terörle mücadeleden rahatsızlar. Türkiye'nin çatışma alanı gösterilmesi yanlıştır.

İsrail hala Gazze'ye saldırıyor barış arayışlarını sekteye uğratıyor, 263 gündür masum Filistinli kardeşlerimizin kanını döküyor. Caniyahu Gazze'de çatışmaların sona yaklaştığını birliklerin Lübnan sınırına taşınacağını söylüyor. İsrail-Filistin Savaşı bölgeye sıçrar.

"SÜLEYMANİYE PKK ÜSSÜNE DÖNÜŞÜYOR"

Basra ile Kızıldeniz bölgesinde oyunlar kurulmakta. Hint Pasifik bölgesi kaynamakta ve karışmaktadır. İran'da kumar oynanmaktadır. Süleymaniye PKK üssüne dönüşüyor. Rusya başkanı Putin, Çin ziyaretinden sonra Kuzey Kore'ye gitmiş ve savunma anlaşmalarını imzalamıştır. Bu gelişmeler tedirgin ve endişeli bekleyişleri tırmandırmaktadır. Ortaya çıkan küresel denge kaybının düzeltilmesinde ihtiyaç olan diyalog arayışlarının yetersiz kaldığı, silah seçeneğinin gündeme alındığı görülmekte. İran'ın PKK'ya Dron yardımı yapması kaygı verici.

"İSTANBUL'U İKİNCİ VATİKAN'A DÖNÜŞTÜRMEYE KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ"

Ukrayna Barış Zirvesi'nde dağ fare doğurmuştur. Rusya'nın davet edilmediği barış zirvesi hangi akla hizmettir. Hem barış zirvesi planlayıp hem de Rusya'yı çağırmamak hayatın gerçeklerine sırt dönmek olarak yorumlanmayacak mıdır.

Zirvede Türkiye'nin egemenlik hukuku yok sayılmıştır. Fener Rum Patrikhanesi'nin statüsü bellidir. İdari açıdan Fatih kaymakamlığına bağlı olmakla birlikte seçilmiş patrik Türk vatandaşıdır. Türkiye'de Konstantinopolis diye bir yer yoktur. Tam tersini iddia edenler Bizans sevdalısıdır. İstanbul'u ikinci Vatikan'a dönüştürmeye kimsenin gücü yetmez. İstanbul milli ve manevi namusumuzun timsalidir. Ekümenik kartını devreye sokanlara mukabele ve mukavemet göstereceğiz. Asla boyun bükmeyeceğiz, hakikati savunmaktan geri adım atmayacağız.

CUMHUR İTTİFAKI'NDA BİRLİK MESAJI

Cumhur İttifakı yoluna devam edecek. Cumhur İttifakı Türkiye'nin ruh köküdür.

Kafamız Milletin gündemiyle meşgul. Bizi çekmek istedikleri bataklıkları reddediyoruz.

Özgür Özel'e verilmiş ev ödevi listesinde MHP ile uğraşma görevi verilmiştir. Bu zatın her meselede partimizi zan altında bırakma gayesi siyasi ahlakla bağdaşmamaktadır.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Emir Timur

Küresel sistemin çok kutuplu adil dünya düzenine karşı olan ABD nin ta kendisidir. Sovyetler yıkıldıktan sonra küresel gücü elinde tutan abd karşısında güçlü başka odakların olması rahatsız ediyor ABD yı  

hasel

Sayın Bahçeliden Allah razı olsun.Milli bütünlükten yana söylemleri ile milletin gönlünde taht kurmuştur.Şimdi de ülkemizi genelde savaş geliyor diye uyarıyor.Bu yaşta,son deminde dahi ülkesini düşünüyor.Böyle liderler az yetişir.EVET,savaş yaklaşıyor.3. sü de olacak.Hadiste varsa,boşuna söylenmemiştir.3.sünden sonra dünyamız felaha erecek.Ama,3.sü olacak.Ülkemiz çok kapsamlı hazırlığı çok acil yapmalı.MUTLAKA,ne pahasına olursa olsun tarafsız olmalı.Rusya-Ukrayna savaşını rusyayı küçültme adına BATI BİLİNÇLİ çıkardı.BATI HALLETSİN.NATODAN Türkiyeye faydadan çok zarar gelmiştir.PKK yı nato ülkeleri üretmedi mi?Batı silah veriyor.PKK olmasaydı;ülkemizin kalkınması çoktan sağlanmıştı.Ülkemizin 3-4 trilyon dolar maddi zararı var.Ya manevi ve insanı zarar.Bunun hesabı olmaz.SAYGILARIMLA.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23