• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun’da konuştu: Her gün yeni bir tuzağı bozuyoruz

19 Mayıs’ın 100. Yılı törenlerine katılan Başkan Erdoğan, “Türkiye’nin geldiği seviye 2023 hedeflerimize adım adım yaklaştığımızı gösteriyor. Bununla birlikte son 6 yılda üst üste yaşadığımız badireler bizi biraz yavaşlattığı da gerçektir. Her gün içeride ve dışarıda ülkemize kurulan bir tuzağı bozuyor, daha güçlü bir gelecek için azmimizi yeniliyoruz” dedi.

Yeniakit Publisher
2019-05-20 13:42:00 - 2019-05-20 13:43:10
Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun’da konuştu: Her gün yeni bir tuzağı bozuyoruz

 Haber Merkezi 

Samsun Tütün İskelesi’ndeki 19 Mayıs’ın 100. Yıl kutlama törenine katılan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önemli mesajlar verdi. Konuşmasına törene katılan siyasi parti liderlerini ve vatandaşları selamlayarak başlayan Erdoğan, şunları dile getirdi: “Gazi Mustafa Kemal, Samsun’a herhangi bir kişi olarak değil Osmanlı’nın en parlak subayı olarak ayak basmıştır. Ankara’ya kadar süren uzun yolculuğu boyunca kendisiyle birlikte hareket eden her komutanın, her kamu görevlisinin sıfatı aynıydı. Anadolu’ya ayak bastığımız günden bugüne kadar ülkemizin ve milletimizin bekası için gözlerini kırpmadan hayatlarını feda eden tüm şehitlerimize, gazilerimize, kahramanlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.

Adım adım 2023’e doğru

Ülkemize yönelik kumpaslara vurgu yapan Başkan Erdoğan, şöyle devam etti: “Türkiye’nin özgürlüklerde ve ekonomide geldiği seviye 2023 hedeflerimize adım adım yaklaştığımızı gösteriyor. Bununla birlikte son 6 yılda üst üste yaşadığımız badirelerin enerjimizi ve kaynaklarımızı mecburen krizleri çözmeye yöneltmemiz sebebiyle bizi biraz yavaşlattığı da gerçektir. Her şeye rağmen 2023 hedeflerine bağlıyız. Güvenlikte ve ekonomide saldırı dalgası halen bitmiş değildir. Her gün ülkemize kurulan bir tuzağı bozuyoruz.

Biriz ve beraberiz

Milletimizin birlik ve beraberlik şuuru içerisinde hareket ettiğini kaydeden Erdoğan, sözlerini şöyle tamamladı: “19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim ruhu, 82 milyon nüfusuyla ülkemizin her köşesinde yaşıyor. Birileri faizi, döviz kurunu, enflasyonu; gizli açık ambargoları, yaptırım tehditlerini, hukuksuz nice işlemleri kendi mecrasında yürüyor olarak görüyor olabilir. Ama biz arkasındaki tezgahı çok iyi biliyoruz. Kendi ülkesinin tökezlemesinden medet uman dahili bedhahlara, bütün bunlara rağmen Türkiye’yi dimdik ayakta tutuyor, hedeflerimize doğru ilerliyoruz. İşte geleceğimizi emanet ettiğimiz gençlik bu. İşte Asım’ın nesli bu.” Törene parti liderleri, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve çok sayıda bakan da katıldı.

Tarih canlandı

Mehteran’ın da yer aldığı Samsun’daki 19 Mayıs kutlamalarında renkli görüntüler oluşurken, Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlerin takdim ettiği bayrağı öptü.

Yeni Akit Gazetesi

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı