Cumhurbaşkanı Erdoğan 'ilerisini söylemiyorum' derken ne demek istedi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Suriye'nin kuzeyine başlatılan Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Erdoğan'ın konuşmasındaki en dikkat çekici nokta ise "Bizim bu operasyonumuzun altında ne var? Güney sınırlarımızda bir terör devleti kurulmasını engelleme var. Daha ilerisi de var burada söylemeyeceğim" sözleri oldu.

10 Ekim 2019 Perşembe 14:56
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'ilerisini söylemiyorum' derken ne demek istedi?

yeniakit.com.tr  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Suriye'nin kuzeyinde bir terör devleti kurulmasını engellemek için başlatılan Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin dikkat çeken ifadeler kullandı.

"İlerisini söylemeyeceğim"

Bölgede huzur ve istikrarı sağlamak amacıyla terör örgütü PKK/YPG'ye karşı başlatılan operasyona karşı çıkan ülkelere tepki gösteren Erdoğan, "Bizi eleştiren o bazı Arap ve Avrupa ülkeleri acaba kaç tane Suriyeliye kucak açtı? Bizim bu operasyonumuzun altında ne var? Güney sınırlarımızda bir terör devleti kurulmasını engelleme var. Daha ilerisi de var burada söylemeyeceğim" açıklamasında bulundu.

Öte yandan Erdoğan'ın "ilerisini söylemiyorum" sözleri sosyal medyada gündeme oturdu. Erdoğan'ın "Daha ilerisini burada söylemeyeceğim" ifadesi sosyal medyada "Büyük İsrail Devleti"nden söz ettiği şeklinde yorumlandı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 10 Ekim 2019 Perşembe 14:56

YORUM YAZ

 • AHMET AHMET 4 gün önce
  Daha çok islamiyetten bahsediniz dahaçok müslümanız kardeşiz deyiniz teröristler din düşmanları hainler pervasızca konuşuyor.Siz daha çok ve açık konuşun ta ki daha çok ilerleyelim.Tek millet nedir islam milletidir.diğer dinlerden olanlarda vergisini verir hakkını alır efendi efendi oturur olur biter.
 • pınar demirpınar demir4 gün önce
  ALLAH uzun ömür sağlık versin başkanım...ALLAH razı olsun...
 • ZAKOZAKO4 gün önce
  doğrudur ama ONLARinşaallah bunu göremeyecek...vakit yaklaşıyor
 • NN4 gün önce
  REİS ALLAH SANA UZUN ÖMÜRLER ALLAH AZZE VE CELLEYÜRÜ KURTULSUN SURİYE FİLİSTİN VE GAZZE
 • GerçekGerçek4 gün önce
  Haydi tüm Türk cumhuriyetleri birleşme zamanıdır yeni Kızılelma Washington.
 • son sözson söz4 gün önce
  ALLAH VATANIMIZI MILETIMIZI ORDUMUZU REISIMIZI KORUSUN. AMİN
 • teomanteoman4 gün önce
  Şam var, İsrail var, Kudüs var..
 • dervişderviş4 gün önce
  ALLAH VATANIMIZI MILETIMIZI ORDUMUZU REISIMIZI KORUSUN
 • SametSamet4 gün önce
  Yürureis RABBİM Yar Yardimcin Olsun

Günün Özeti

Günün Karikatürü

15 Ekim 2019