• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

CHP sahtekârlıkta sınır tanımıyor

Sandık sandık oy çaldıkları İstanbul seçimlerindeki usulsüzlükleri unutturmak için harıl harıl çalışan CHP’nin son tiyatrosu bir sokak röportajında gerçekleşti. Sıradan bir vatandaş gibi röportaj yapılan başörtülü kadının, CHP Esenyurt Belediye Meclis üyesi Emine Polat olduğu ortaya çıktı.

Yeniakit Publisher
2019-05-22 10:05:00 - 2019-05-22 10:23:05

 Mustafa Durmaz  İstanbul 

31 Mart seçimlerindeki yolsuzluğu deşifre olan sandık hırsızları, seri üretim yalanlarına sarılıyor. Hırsızlığını örtmeye çalışan CHP’nin milleti kandırmak için hazırladığı yöntemler, Oscar ödüllü senaryolara taş çıkarıyor. Milletin iradesini gasp etmek için her türlü oyuna başvuran ve propagandasını ‘yalan’ üzerine planlayan CHP’li İmamoğlu’nun söylemleri ise bir bir çürütülüyor.

İlk gün ilk yalan

Antrikot istemem, personele pişen musakkadan yiyeceğim” dediği düzmece görüntülerle mütevazılık algısı oluşturmak isteyen CHP’li Ekrem İmamoğlu, medyaya yansıyan ‘antrikot’ videosunda, Beylikdüzü’nden getirdiği çaycısını oynattı. Personele ‘Bugün mönüde ne var, ne yaptınız’ diye soran İmamoğlu, ‘kendisine antrikot, çalışanlara musakka’ yaptığını söyleyen ustaya tepki gösterdi. İmamoğlu, ‘bundan sonra herkese aynı olacak’ dedi. Bu videoyu izleyenler İmamoğlu’nun mütevazı yaşadığı ve çalışanlar gibi musakka yediğini zannederken gerçek çok farklı çıktı. Oysa ki İmamoğlu’nun ilk mesai gününde belediye personeliyle aynı yemeği yemek yerine, soluğu Cankurtaran’daki lüks bir balıkçıda aldığı belirlendi. Gerçeği ise restoran sahibinin Instagram hesabından yaptığı paylaşım ele verdi.

Locayı gasp etmiş!

CHP Ekrem İmamoğlu, YSK’yı baskı altına almak için gittiği Beşiktaş – Başakşehir maçında ise izinsiz oturduğu locanın sahibinden ihtar yedi. İmamoğlu, seçim havasını sokağa taşımak için 13 Nisan’daki Vodafone Park’ta oynanan Beşiktaş-Başakşehir maçına gitti ve bir locadan maçı izledi. Hedefine de siyasi ortamı geren stadyumdan yükselen “mazbatayı ver, mazbatayı ver” sloganlarıyla ulaştı. İmamoğlu’nun gidip oturduğu o locanın sahibinden izin alınmadığı noterden çekilen bir ihtarname ile ortaya çıktı. Beşiktaş Kulübüne gönderilen ihtarnamede söz konusu locanın “Demand Gayrimenkul Danışmanlık” tarafından 3 yıllığına kiralandığına dikkat çekilerek, “Tarafımıza tahsis edilen loca bilgimiz ve iznimiz olmaksızın Sayın Ekrem İmamoğlu’na kullandırılmıştır. İş bu sebeple loca kiralama bedeli 254 bin doların 7 gün içerisinde tarafımıza iadesini talep ederiz” denildi.

İçki içenin başına takke koydular

Propagandasını yalan üzerine inşa eden CHP’li İmamoğlu’nun hazırladığı afişinde “16 milyon İstanbullu kazandı” diye tanıtılan şahısların internet üzerinden fotoğraf kolajlamak için kullanılan bir sitedeki yabancı kişilerden oluştuğu anlaşıldı. İmamoğlu’nun posterinde bulunan sakallı ve takkeli kişinin, içki reklamlarında oynadığı, yine afişte yer alan başörtülü kadının da reklam çekim yüzü olduğu belli oldu. Afişte görülen diğer kişilerin de aynı siteden alınarak montajlandığı tespit edildi.

Sokak röportajları da uydurma çıktı

Sandık sandık oy çaldıkları İstanbul seçimlerindeki hırsızlıkların üstünü örtmeye çalışan CHP’nin son tiyatrosu ise bir sokak röportajında gerçekleşti. Yolda tesadüfen görüş açıklıyor gibi gösterilen başörtülü vatandaşın, CHP’li Belediye meclis üyesi olduğu ortaya çıktı. HDP ve CHP’nin İBB adayı Ekrem İmamoğlu’nun kampanya ekibinin gündeme getirdiği  ve bazı internet sitelerinde, “AK Parti’ye oy vermişti, Şimdi CHP’ye verecek” diye sunulan röportajda, konuşan kadının CHP’li Esenyurt Belediyesi Meclis Üyesi olduğu deşifre oldu.

Yeni Akit Gazetesi

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı