BM'den flaş Türkiye ve ABD açıklaması

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreter sözcülerinden Farhan Haq, ABD ve Türkiye'nin ikili sorunları çözebileceğine inandıklarını söyledi.

10 Ağustos 2018 Cuma 23:14
BM'den flaş Türkiye ve ABD açıklaması

Farhan Haq günlük basın brifinginde ABD ve Türkiye arasındaki gerginliğe yönelik bir soruyu yanıtladı. Sözcü Haq, ''Bu iki ülkeyi ilgilendiren bir sorun ve iki ülkenin sorunlarını yine iki taraflı çözebileceğine inanıyoruz ve umut ediyoruz'' dedi.

Gün içinde ABD Başkanı Donald Trump'ın ülkesinin Türkiye'den çelik ve alüminyum ithalatındaki gümrük vergilerini iki katına çıkardığını açıklamış bunun üzerine Türkiye'den art arda sert açıklamalar gelmişti.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 10 Ağustos 2018 Cuma 23:14

YORUM YAZ

 • Mesut SarpMesut Sarp5 ay önce
  Hangi sert sert açıklamalar gelmiş, hangi kabadayı Amerikaya karşı acıklamalar yapti, haberim yok, bilen lütfen yazsın...
 • hsyn2802hsyn28025 ay önce
  Türkiyeden kendisine yapılanlara karşı sadece lafta açıklama lafta kükreme icraat sıfır.
 • SamiSami5 ay önce
  yeryüzünde fitne fesad çikartanlar !!!dünyanın ekonomisini kısa zamanda bir bardak su içer gibi kolay yutacaklar.yecuc ve mecuc lar.iktidarları değişse bile vugun soygun devam edecek en son gelenler lütgölünün çamurunu yalayacaklar su yerine,sağlam haber.Bu durumda ülkemiz aslan gibi ayakta yoluna devam edecek bi iznillâhi deâlâHalkımız tedirgin olmasın ( seçilmişler)Binlerce senelik zulmün baş aktörü LANETLİLER tarihin cehennemine gidecek,birtek nefsin ölümü gibi yok olacaklar bu onların kaderleri dedeleri iblisin feryadı kıyamete kadar sürecek.Olayi seyreden dünya,biz bundan nasıl gafildik diye hayiflanacak.Gazze kanağlıyor kör dünya.Ezan ve salâlarımız yine okunacak.
 • BypsByps5 ay önce
  kafir abdyi BOYKOT. Bütün ürünlerini bireyler oarak BOYKOT. Kafir mali ciklet bile almaktan sakinin. abd veya digerkaafirler fark etmez, gevur malindan sakinin. kampanya baslatin, hesap numaralari verin biz de destek olalim. Bozduracak döviz yok, tl ile destek olmak istiyoruz.
 • ferhat ferhat 5 ay önce
  Ben inanmıyorum,çözmesinler,zaten gerek te yok! BM yede ne oluyor ki..

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Ocak 2019